Polecane posty

ariss    25

@dawid2009 przecież CR nie zmniejsza zużycia paliwa to tylko inaczej zrobiony wtryskiwacz ziomek nam to na studiach wykładał szczegółową budowę przez 1,5 godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

tylko ze bosst sie sam załączy gdy obciążenie dostanie a na hamowni wiadomo ze się musi załączyć ale za to w potrzebie możesz mieć przyrost mocy o kilka koni gdyby odłączyli bosst(czego nie idzie zrobić) to by pewnie był na poziomie konkurencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo161    0

Mówcie co chcecie każdy ciągnik powininien miec dopasowaną moc do narzędzia, po przekroczeniu 1800obrotów to jest pijak a przy ładowaczu na minimlnych obrotach 4-5l na mth to chyba nie jest dużo? Ogólnie mój mf pali tyle co ursus 914. A korbanki to złodzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Kwestja złodziej lub nie wałkowana jest juz na kilku tematach, jak ktoś nie chce niech nie kupuje. Można samemu z zachodu przywieśc albo zrobic samemu jak kiedyś ze złomu wtedy nikt nie zarobi. Jak spodnie na tyłek kupujesz to też na tobie zarabiają sklepy, hurtownie, producent, transport tylko adekwatnie mniej do ceny produktu. Zresztą zauważyłem że nowe ciągniki na zachodzie sa w wielu przypadkach droższe niż u nas tam to dopiero "kradną".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

nie raz pisalem ze claas jest drozszy teraz niz bylo u korbanka, to samo tyczy sie cen za granica. Sprawdzalem Fendt, krone, claas MF


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ostatnio MF wprowadził amortyzację kabiny w serii 54xx jako opcje do wszystkich wewrsji silnikowych i kabin. Wysokość ciągnika ma wzrosnąć o 25 mm, ciekawe o ile wzrośnie cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

A jak ze zwrotnością porównując do DF Agrofarma oraz JD 5080R ?


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel250    2

Interesuje mnie używany Massey Ferguson seri 42XX lub 54XX z turem w przystępnej cenie .

Ostatnio widziałem na allegro mf 4245 z turem i związku z tym mam pytanie do użytkowników takowego mf jak u niego z awaryjnością ? Czy dobrybyłby do tura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Do tura napewno tak jest zwrotny z tego co widziałem ten który cię interesuje ma visio dach i elektrohydrauliczny rewers. Nie wiem czemu gość napisał że ma ehr ale to chyba z rozpedu ciekawe jak jest z innym wyposażeniem z tego co widziałem nie ma tam zaczepu do przyczep jednoosiowych. Przed chwilą zaglądałem ogłoszenia już nie ma. Co do awaryjności jak to maszyna rózne się psują poczytaj forum to wyciągniesz wnioski Ogólnie ta serja cieszy sie dobrą opinią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel250    2

Do tura napewno tak jest zwrotny z tego co widziałem ten który cię interesuje ma visio dach i elektrohydrauliczny rewers. Nie wiem czemu gość napisał że ma ehr ale to chyba z rozpedu ciekawe jak jest z innym wyposażeniem z tego co widziałem nie ma tam zaczepu do przyczep jednoosiowych. Przed chwilą zaglądałem ogłoszenia już nie ma. Co do awaryjności jak to maszyna rózne się psują poczytaj forum to wyciągniesz wnioski Ogólnie ta serja cieszy sie dobrą opinią.

 

Właśnie miałem tego na myśli co napisałeś . To że brakuje w nim ehr to mi nie przeszkadza bo taki ciągnik potrzebny jest do pracy z turem i w transporcie .

Teraz sprawdzałem i ogłoszenie znów pojawiło się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Za taką kase jest w sumie w czym wybierac nawet wsród innych marek a ten ciągnik wyglada w sumie ok. Ciekawe czy klime i pneumatyczny fotel ma tak jak ehr jedno co pewne to pneumatyka gniazdo widac na fotach. Przednie opony juz nieciekawe ale przy turze to norma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

5435 z 07 r za 92 tys to jest dopiero okazja oczywiście dla kogos kto potrzebuje taki i dysponuje kasą. Znalazłem też 2 jd 6210 za podobne pieniądze chociaż entuzjasta tej marki nie jestem. Jak ci się podoba jedź ogladać na żywo jedno jest pewne foty zrobiono dobrym aparatem a to daje dobry efekt. Rynek ciągników używanych robi się podobny jak rynek samochodów ceny spadają na wiosne widziałem na allegro 5445 z 04 r za 74 tys więc tak naprawde trudno powiedziec co jest teraz okazją a co nie tak jak w samochodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel250    2

5435 z 07 r za 92 tys to jest dopiero okazja oczywiście dla kogos kto potrzebuje taki i dysponuje kasą. Znalazłem też 2 jd 6210 za podobne pieniądze chociaż entuzjasta tej marki nie jestem. Jak ci się podoba jedź ogladać na żywo jedno jest pewne foty zrobiono dobrym aparatem a to daje dobry efekt. Rynek ciągników używanych robi się podobny jak rynek samochodów ceny spadają na wiosne widziałem na allegro 5445 z 04 r za 74 tys więc tak naprawde trudno powiedziec co jest teraz okazją a co nie tak jak w samochodach.

5435 z 2007 za 92 tylko że netto .Ciekawi mnie czy znalazłoby sie MF 54XX z turem do 90 tys brutto

A tak wogóle to od którego roku są mf 54XX ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

w/g konedata 2003


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel250    2

Jak to jest ze starszymi MF seri 5400 bo ja już się pogubiłem .Czytałem na jednym z forum że mają rewersEH i półbiegi a na AF pisało że nie mają. Czy mają rewers elktrohydrauliczny i półbiegi(jak tak to ile) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Z tej pierwszej serii bez dyna 4 miały tez rewers zwykły tj mechaniczny jeden półbieg pod obciążeniem 2 zakresy i 4 biegi na kazdym zakresie razem 16 przełożeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel250    2

Z tej pierwszej serii bez dyna 4 miały tez rewers zwykły tj mechaniczny jeden półbieg pod obciążeniem 2 zakresy i 4 biegi na kazdym zakresie razem 16 przełożeń.

Jak rewers mechaniczny i jeden półbieg to chyba musze wykreślić starszą serie 5400 z przymiarki do zakupu ciągnika .

Wiem że to nie zgodne z tematem ale co mógłbyś powiedzieć o MF seri 6200 .Czy mają rewers elktrohydrauliczny i półbiegi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tak rewers jest jak w 54xx z obsługą półbiegów razem. Od 54xx serię 62xx różni to że zakresy wybierasz lewarkiem w 62xx a w 54xx taką małą dźwigienką. Pozatym ciągnik 62xx jest deko większy gabarytami. Jest to w sumie rozwinięcie serii 61xx chociaż chyba mniej awaryjna ale cięzko cos powiedzieć tej serii jest niewiele w polsce stąd też mało opini.

Co do serii 54xx rewers był do wyboru mechaniczny lub elektrohydrauliczny. Dyna 4 weszła chyba w 08r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel250    2

Tak rewers jest jak w 54xx z obsługą półbiegów razem. Od 54xx serię 62xx różni to że zakresy wybierasz lewarkiem w 62xx a w 54xx taką małą dźwigienką. Pozatym ciągnik 62xx jest deko większy gabarytami. Jest to w sumie rozwinięcie serii 61xx chociaż chyba mniej awaryjna ale cięzko cos powiedzieć tej serii jest niewiele w polsce stąd też mało opini.

Co do serii 54xx rewers był do wyboru mechaniczny lub elektrohydrauliczny. Dyna 4 weszła chyba w 08r.

Ile półbiegów ma seria 6200?

Według ciebie który byłby lepszy seria 6200 czy starsza seria 5400?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

4 półbiegi przełączane dźwignią rewersu X 4 zakresy przełaczane lewarkiem X 2 przełączane guzikiem na lewarku = 32 w przód i tył. Który lepszy trudno powiedzieć 62 to ciagnik jakby z wyższej półki troszkę większy i cięższy, lepiej wyposażony. Co do awaryjności nie powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
00hodowca00    0

hej czy ktos posiada mf5435 mam zamir takiego kupic Czy ktos mi moze wyjasnic ile on ma koni bo ja juz nie wiem Katalog podaje;mocznamionowa92km,moc max.96 przy 2000obr/min,moc homologacyjna101,9 to w koncu ktora jest prawdziwa i co to wszystko oznacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj