Gość Luke16

Jakie radio do ciągnika

Polecane posty

Szulik    0

Witam koledzy. Mam pytanko. Jakie radio, nie koniecznie z nowych proponowalibyście do Zetora 8045? Dzięki za pomoc z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

ciagnik jak ciągnik najlepiej USB+SD cały temat jest o tym Kupisz jakieś No Name na allegro


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Witajcie koledzy. W związku z zarobieniem paru groszy postanowiłem zainwestować w radio do Fendta. Mam stare radio na kasety ale używam go tylko do transmitera ponieważ fale stacji radiowych słabo bardzo odbiera (nie licząc oczywiście pewnej religijnej stacji). Transmiter dobra rzecz, jestem z niego bardzo zadowolony ale ile można słuchać ciągle tych samych piosenek. Szczerze mówiąc bardziej preferuję radio. W związku z tym jakie polecacie mi kupić radio? Sądzę że lepszym rozwiązaniem będzie kupić już radio z wejściem usb bo z płyt korzystać nie zamierzam.Jakie radia najlepiej ściągają fale radiowe ale są w miarę proste i mało awaryjne? Mam do dyspozycji jakieś maksymalne 150zł. Dużej jakości dźwięku nie wymagam, byle by grało i dobrze odbierało.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

USB?? Ja mam na kartę SD i jestem zadowolony. Kupiłem najtańsze na allegro biggrin.gif

http://telewizor.eu/displaylink.html

Edytowano przez andrzej2110

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Napisałeś, że bardziej zależy Ci na odsłuchu radia. Po czytaniu danych każdego z branych pod uwagę radioodtwarzaczy nie dowiesz się które ma lepszy odbiornik radiowy. Możesz jedynie wybrać lepsze pod względem ilości zapisywanych stacji (przykładowo każde radio ma standardowo 6przycisków do zmiany kanałów, ale możesz mieć załadowane 3 zmiany FM, czyli 3x6=18 kanałów). Standardowo masz AM i FM, ale mogą być jeszcze wyposażone w MW (chociaż tam to nic nie usłyszysz).

Ostatecznie możesz przeszukiwać dane w instrukcjach obsługi (dużo można znaleźć w necie) i tam masz podstawowe dane dotyczące odbiornika radiowego.

Jednak jeśli radio słabo odbiera to na początek przyjrzyj się dokładnie instalacji antenowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ile zapłaciłeś?

http://allegro.pl/rs2-radio-samochodowe-mp3-sd-usb-aux-pilot-4x50w-i1367059976.html takie mam. Rok temu było droższe :mellow:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Pawelec nie znasz mnie, a z góry zakładasz, że nic na te tematy nie wiem. Oj nie ładnie!

 

Nie jestem co prawda specjalistą, ale jakieś pojęcie o tym mam. Wierz, lub nie- twoja sprawa, ale radyjka przekładane , zamieniane w obu autach w różnych konfiguracjach, z różnymi głośnikami firmowymi i china, z głośnikami średniej klasy przeznaczonymi do zastosowań domowych od Tonsila, TVM, czy VIFA.

 

Ja oczywiście wiem, że nie mam środków i kasy na robienie sali koncertowej w samochodzie- nie o to chodzi .

 

Ale nie zauważyłem aby taki pioneer  za ok 1000 zł, deklasował kenwooda za 200 zł. 

 

Czy uważasz ze stopień koncowy obu modeli aż tak się różni? W wiekszości przypadków siedzą tam te same scalone wzmacniacze

 

LOGO producenta to nie wszystko!!!!

 

Ale musze też potwierdzić, że np. wszelkie Daewoo, Dalco i inne mega hiper błyszczące sprzęty niedorastają do pięt np mojemu kenwoodowi czy jeszcze droższemu pioneerowi.

 

Tyle w temacie!

 

 

 

nie widze zadnych sensownych argumentów.

poprawisz się? :mellow:


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

@coolman111, no wiem że się nie dowiem, chodzi mi raczej o zdanie użytkowników. Co do mojego radia to sprawdzałem raczej wszystko, antenę mam nową, przekładałem radio z fendta do samochodu i było to samo więc coś z radiem musi być. Lepiej kupić nowe. No dylemat mam jak nie wiem, czy tanie czy jednak ciut droższe :mellow:


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

Ja kupiłem w Biedronce i nie narzekam :mellow: 100zł dałem

 

Właśnie przed chwilą zamówiłem radio to co @andrzej2110 podał w linku http://allegro.pl/rs2-radio-samochodowe-mp3-sd-usb-aux-pilot-4x50w-i1367059976.html tylko:

1. Jakie głośniki polecacie z allegro do tego radia?

2. Czy ta otwornica mogłaby być do wycięcia dziury na głośniki? jak nie to jaką kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Heh 8lat temu to za przestrojenie starego radia do Ursusa dałem 50zł :lol:, a teraz bym trochę dołożył i nówka jest :). Swoją drogą zastanawiam się jak długo wytrzymują takie sprzęty "no name". Kolega ma z Biedronki to chodzi mu już z 6 lat ten sprzęt.

@kamil16251290 jeśli testowałeś to radyjko w aucie i jest coś nie tak, to naprawa nie warta zachodu, lepiej kupić coś takiego z alledrogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Dlatego tu pisze :lol: No właśnie podoba mi się to radio co Andrzej ma ale nie wiem co z jego żywotnością. Może też się stać tak że jednemu będzie chodzić ileś lat przy intensywnym użytkowaniu a innemu kilka dni prawie beż używania go.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Jeśli choćby pochodziło rok to nie jest źle za taką niebotyczną sumę :lol:

2x7Watt pasuje bo po co więcej ? Do 7211 jak znalazł, grunt że ma USB i czytnik kart. Ciekawe radyjo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

To z pierwsze jest bardziej popularne, sam je mam. No i wg. mnie to lepiej wygląda od tego drugiego tylko mam jedno zastrzeżenie co do wyświetlacza. Jest tak jakby nieco opóźniony, tzn. wydaje mi się że wolniej kanały przerzuca niż w "biedronkowym". A więcej powiem ci wiosną bo zimą 5211 nie jeżdżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Ten za 79zł. Wygląd jak Alpine i design fajny czyta karty USB 4x50W takze jestem za tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzigit    1

Ja w wakacje 2010 kupiłem to radyjko http://allegro.pl/promocja-radioodtwarzacz-dalco-dl-788-usb-sd-i1409567940.html . Spodobał mi się jego prosty wygląd. Ale jedyną wadą jaką w nim odkryłem to to że kiepsko odbiera radio (usb i sd działa całkiem sprawnie).

np. jak sie jedzie na północ i południe odbiera a jak na zachód i wschód to już nie. Myślę że to dało by się poprawić może przez lepszą anteną lub jakiś wzmacniacz sygnału dorzucić. Ale postanowiłem kupić radyjko z programowanymi stacjami.

Moim celem znów padło Dalco tylko że ze zdejmowanym panelem (obawiałem się że przez wibracje w mtz-cie może zacząć wypadać ale gdy przyszło radyjko to zobaczyłem że się to nawet solidnie trzyma.). To jest właśnie to radyjko http://allegro.pl/dalco-mp3-d818-usb-sd-aux-mp3-pilot-4x40w-gw-i1422536490.html . Tylko mi się trafiło to niebieskie podświetlanie bo nie zastrzegłam jakie ma być :D i na początku trochę dawało po oczach ale szło się przyzwyczaić. Co najważniejsze problem zanikającego sygnału zanikł tak jak sygnał w poprzednim :P Teraz ładnie można sobie słuchać FM. Pilocik taż fajna sprawa jak na takie tanie radyjko to nawet daleko łapie (myślę że prawie przyczepę za ciągnikiem powinien przeskoczyć) jego wadą jest to że trzeba stanąć na przeciwko radia (to trochę denerwuje ;[ )

 

Ogólnie rzeż biorąc polecam takie radyjko do ciągnika bo czy warto płacić kupę kasy za radio do ciągnika gdzie nawet markowe może siąść po roku od wstrząsów i wibracji a takiego to nie będzie tak szkoda.

 

2 sprawa to to że w ciągniku i tak przeszkadza nam warkot, wycie i inne hałasy, to czy jest sens pragnienie i dążenie to jakiejś kosmicznej jakości dźwięku? Ja zamontowałem radio żeby po prostu się nie przykrzyło podczas długich samotnych chwil spędzonych za kółkiem (nie jednokrotnie w nocy jak się oczy zamykają) :)

 

 

PS: linki coś nie działają więc wstawię nazwy moich radyjek

1. radyjko z pierwszego linku DALCO DL-788

2. radyjko z drugiego linku DALCO MP3-D818

@danielhaker dzięki. Linki już poprawiłem

Edytowano przez dzigit

POWER IS BACK
POWER IS MTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

Dokładnie. Co myślicie o tych głośnikach http://moto.allegro.pl/peiying-py-1310c-60-120w-dystrybucja-gwarancja-pl-i1423164665.html ?W sklepie 40zł <_< ale na allegro wraz drożej mnie wyjdą. Ewentualnie są za 48zł "Dailise" 120W czy jakoś tak. Ciągnik to nie samochód- nie usłyszysz w polu czystego dźwięku. Chyba że bardzo dobre słuchawki założysz. To jak z tymi głośnikami?

 

P.S. Lini nie działają bo na końcu ich są kropki. Po html nie może być żadnych znaków.

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

A nie masz gdzieś jakiegoś szrotu ? Ja u gościa niedawno brałem dwa głośniki po ileś tam Watt dokładnie Ci nie powiem ale jakieś rasowe bo membrana mocna pomarańczowego koloru o śr 8cm bo akurat takie potrzebowałem do auta i kosztowały mnie 5zł i czy warto przepłacać? Głośnik się nie zużywa w tamim tempie żeby po roku czasu wysiadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Jeśli chodzi o radia do ciągników, to nigdy nie inwestowałem w drogie sprzęty, bo to nie ma sensu, w kurzu dostaje ostro i po prostu szkoda pieniedzy. W zeszłym roku kupiłem radio do MTZ-ta na karty pamieci i USB za 129zł i jestem zadowolony, gra czysto, nie mam co narzekać, cóż wiecej wymagać, Wcześniej miałem z biedronki na CD, MP3 grał tez ładnie i wychodziło 2 lata w samochodzie i 4 lata w MTZ-ecie czyli nieźle jak na tanie radyjko. W Landinim mam Sony na CD i całe szczęście ze jest wyjście AUX, bo tak to bym był skazany na słuchanie samego radia, dlatego że po pierwszej jesiennej uprawie CD przestało dziłaać ze względu na kurz.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzigit    1

U mnie w mtz oryginalne głośniki były spalone i zastąpiłem je głośnikami z giełdy (jakieś niemieckie ale tyle na nich pisze) za które dałem 14zł za sztukę używane oczywiście :)


POWER IS BACK
POWER IS MTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Jak uważacie, czy lepiej wyjdzie mi kupić jakieś radio z czytnikiem kart za 60-70 zł nowe, czy lepiej dołożyć i kupić jakieś używane ale markowe typu jvc lub sony? znalazłem jedynie używane jvc z czytnikiem kart, ale to juz wydatek 150 zł i nie wiem czy jest sens czy jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor1111
      Witam wszystkich . Zastanawiam sie nad kupnem kamery do monitoringu w oborze np. krowy która ma sie cielić w nocy :unsure: Powiedzcie jaka kamere wybrać i jak ja podłączyc. Wystarczy tylko kupić taka kamerę KAMERA KOLOROWA 420 linii,54 diody IR,ZEWNĘTRZNA (848566965) - Aukcje internetowe Allegro ?????????? Mam tylko dylemat jak ja podłączyć czy wystarczy tylko kabel podłączyc do TV i wszystko????? Piszcie jaka kamerę polecacie(cena nie gra roli)i jak ją podłączyć.
    • Przez Husky
      Witam
      czy ktoś z was ma może zamontowany takowy sprzęt, jak to sie spisuje czy warto inwestować w coś takiego np do kombajnu zbożowego?
    • Przez yooo
      Witam poszukuję mobilnej bezprzewodowej kamery z własnym akumulatorem i ekranem . Używana była by do podglądu na tylni zaczep pierwszej przyczepy podczas zczepiania przyczep , na przejazd większymi maszynami z podglądem na tył czy ktoś nie jedzie z tyłu na drodze , w rozsiewaczu czy już nie ma nawozu w którymś z dwóch lejów, w opryskiwaczu z widokiem na rozpylacze za samą beczką . Ważne , aby łatwo można było zamontować i zdemontować . Myslałem nad luda farm machinery cam mobility... Niestety o wiele wyższa cena w pl niż za granicą, a chciałbym zobaczyć jakość nagrywania i obawiam się , że za mały ekran te 5 cali. Macie jakieś opinie o tym produkcie lub o podobnym ? Tu link do tej kamery 
      https://hbt.com.pl/produkt/kamera-do-maszyn-rolniczych-machinecam-mobility/
    • Przez Bartek3060
      Witam, mam problem z kamerą cofania peiying. Wyświetla się smybol ładowania baterii. Co zrobić żeby zaczęło pokazywać obraz ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj