Gość Luke16

Jakie radio do ciągnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Luke16   
Gość Luke16

Kurcze wpadłem na pomysł by kupić jakieś radyjko z CD/MP3 lub USB do zetorka co prawda teraz mam Blaupunkta na CD ale kupiłem go z uszkodzonym mechanizmem od płytek i poprostu mam samo radio... lecz już mnie teraz ostatnio nerwica bierze bo cały czas powtarzają w radiu te same utwory i co dzień jest to samo... dlatego chciałbym coś na płytki... ale jak najtańsze a jak najlepsze... wyjść na wzmacniacz przecież do ciagnika nie potrzeba.... czy jakiegoś pięknego wyglądu... Chciałbym tanie radio które dobrze by odbierało fale radiowe jak i czytało płytki czy USB.... Może orientuje się ktoś jak jest z radyjkami LG bądź Medionami itp.?? Czy lepiej kupić jakąś firmówkę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Co powiesz na coś takiego http://allegro.pl/item701811345_dalco_mp3_...ds_fv_b171.html , nie ma na CD, ale ma wszystkie dodatkowe wyjścia, ojciec kiedyś miał tej firmy kaseciaka, bardzo ładnie ściągało fale radiowe. Fajny bajer ten pilot.

 

Ciekawy Medion http://allegro.pl/item699288810_wyprzedaz_..._antishock.html za rozsądną cenę.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

no właśnie jak to z takimi firmami jest??? Żeby się nie rozleciało po tygodniu czasu.... Co sądzicie o firmie peying??? Ten Dalco mi się podoba bo właśnie takiego czegoś mniej więcej szukam żeby najlepiej było samo USB.... bo wiadomo jak to jest w ciągniku... Myślałem jeszcze o blaupunkcie SD27 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

O kurz to bym sie tak bardzo nie martwil jezeli chodzi o usb czy SD. Bardziejmartwilbym sie o temperature i wstrzasy, wilgoc. Na wtyczke pamieci usb zawsze ouzesz nalozyc delikatny oring i wkladajac w gniazdo dopchnac odpowiednia . Zawsze to dodatkowo uszczelni. Jednak jezeli bedzie tani zestaw CD to tuatj na ogol kurz bardziej bedzie przeszkadzal.

Spotkalem sie z sytuacjamiw wielu moelach radioodbiornikow, ze najgrozniejsza zawsze byla temperatura. O ile koncowka mocy i sam tuner beda zialac, to na ogol najpüierw wylacza sie wlasnie odtwarzacz CD-MP3.

Jezeli juz si etak martwisz to zawsze mozesz zmontowac troszke wieksza od dadyjka skrzyneszke. Koniecznie szczelna. Od dolu robisz przewietrznik ( siatka, kratka co co tam pasuje) i montujesz na tym filterek od odkurzacza. Nad raryjkiem w okolicach radiatorka montujesz niewielki wentylatorek np od PC, ale w taki sposob, aby wyciagal powietrze ze skrzyneczki. Majac szczelne pudelko powietrze musi trafic przez filterek i wyjsc przez wentylatorek. Dobrze jezeli masz wentylatorek 12V to zasilic go naüpieciem nizszym np 6V. Regulatopr napiecia, lub szeregowo z odpowiernim rezystorem. Wentylator tak nie chalasuje no i jego lozyska nie prcjua tak ciezko.

Pewnie zapytasz co z panelem. A no szczelnie zamykasz cale radyjko, a przed panelem robisz okienko przezroczyste z jakiejs folii. Ta folijka dobrze jakby dotykala panela, zebys mogl bez problemow uzywac przyciskow. Niestety tutaj najlepiej zeby radio nie mialo zadnej galy obrotowej. Bo ciezko jej uzywac nie mogac jej obracac:).

Ale to tylko taki moj pomysl. Moze i klopotliwy do wykonania, jednak na pewno skuteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

karola44 dzięki za info ale ceny radyjek teraz są takie że można je sobie spokojnie co dwa lata zmienić... od zawsze w zetorze radio miałem tu http://www.agrofoto.pl/forum/Radio-w-7211-image133453.html i nigdy się nie grzało czy coś... no tylko się kurzyło i dla tego chyba lepszym rozwiązaniem byłby zakup radia bez CD a z USB czy SD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Wrzuć w kieszeń transmiter z MP3-ką i będziesz słuchać to co chcesz. Nie sugeruję najtańszego, to tylko przykładowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

zorzyk transmiter to lipa... poszukam jakiegoś taniego radia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

według mnie bedzie. a co do tematu to ostatnio rok temu kupiłem Radio Sony CD/mp3 za 350 zł z 2 głośnikami 10cm za 350 zł ale to do auta brałem. a w ładowarce mam jakieś z tańszych CD/mp3 i chodzi już ponad rok bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Mam transmiter, zupełnie inny(taki do zapalniczki, czyta z pendriva) i rok temu kosztował ponad 70zł.. Nie mogę złego słowa powiedzieć, chodzi cacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

No mnie teraz na to radio stać

Jeszcze jakoś kartę MMC


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ogólnie Wam powiem, że w ciągniku radio się tak nie kurzy....zależy gdzie macie wmontowane. ale w tym 7211 to masz na górze nie?? ja tak miałem w 5211. radyjko od roku 2000 chodziło i było używane kupione PIONEER chodziło do początku 2009r.... działa ale padł potencjometr.....co nie jest winą kurzu tylko używania....laser na płytki może szwankować ale tak to ta ostatnia propozycja z pilotem jest super. tez się zastanawiam czy by nie kupić do mego zecika takiego.....bo w tamtym radiu koszt naprawy potencjometru przewyższa jego wartość......

 

no i jak Ci nie potrzebne na płyty to to jest godna uwagi oferta

http://www.allegro.pl/item889673500_sklep_naviheaven_radio_mp3_usb_sd_idealny_prezent.html pozdrawiam...napisz co kupiłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

JA kupiłem takie radio jak podałem w linku. od innego sprzedawcy. Za radio chał trochę drozej ale przesyłka sporo tańsza. Ogólnie wyszło taniej. Kupiłem odrazu kartę SD i adapter.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@andrzej2110 mógłbyś zrobić fotkę jak wygląda tył tego radia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Wychodzą kabelki które widać na zdjęciach, są dwa wyjścia chin-chin i gniazdo antenowe. Montować bede na wiosne bo bede poprawiał cały dach w środku. Teraz nie warto robić mi prowizorki.

 

Oczywiście podłącze sobie pod stacyjkę wiec będzie mi się samo włączać wraz z ciągnikiem :lol:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A Ja polecam kupić radio z Biedronki ;) wbrew niezbyt przychylnym opiniom co do tego dyskontu zakupiłem radio + mp3 ,USB, mmc /sd w cenie jak pamiętam około 140 zł :P radio mam juz 2 lata w samochodzie działa bdb. nie narzekam na nic w nim ...

Do ursusa c-385 tez chcę kupic podobne tylko ze narazie nie mają w ofercie :) (mam nadzieje ze przed wiosennymi pracami zakupię) a jesli nie to do samochodu kupi cos na płytki a to wezmę do ciągnika jak dla mnie pendrive lepiej się sprawdza niz płyty :D

Aha marka radia to "DENVER"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

Ja też proponowałbym radio takie jak @andrzej2110. Tanie, ma MP3 i wejście USB więc będzie czego słuchać. Po co wydawać kupę kasy na np. Sony czy inne, jak ma to być radio do ciągnika a nie do samochodu czy limuzyny. Ma jedynie uprzyjemnić pracę w polu. A tak po za tematem. Moim zdaniem to porażka że w Pronarach montowano radia na kasety ;). Jak pierwszy raz zobaczyłem ciągnik to mi się wesoło zrobiło :P. Przez cały czas słuchamy radia bo nie mieliśmy żadnych kaset. Lecz w tym roku kupiłem już radio. Czekam tylko do wakacji i montuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Czemu do wakacji?? Ja zamontuje w marcu ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor1111
      Witam wszystkich . Zastanawiam sie nad kupnem kamery do monitoringu w oborze np. krowy która ma sie cielić w nocy :unsure: Powiedzcie jaka kamere wybrać i jak ja podłączyc. Wystarczy tylko kupić taka kamerę KAMERA KOLOROWA 420 linii,54 diody IR,ZEWNĘTRZNA (848566965) - Aukcje internetowe Allegro ?????????? Mam tylko dylemat jak ja podłączyć czy wystarczy tylko kabel podłączyc do TV i wszystko????? Piszcie jaka kamerę polecacie(cena nie gra roli)i jak ją podłączyć.
    • Przez Husky
      Witam
      czy ktoś z was ma może zamontowany takowy sprzęt, jak to sie spisuje czy warto inwestować w coś takiego np do kombajnu zbożowego?
    • Przez yooo
      Witam poszukuję mobilnej bezprzewodowej kamery z własnym akumulatorem i ekranem . Używana była by do podglądu na tylni zaczep pierwszej przyczepy podczas zczepiania przyczep , na przejazd większymi maszynami z podglądem na tył czy ktoś nie jedzie z tyłu na drodze , w rozsiewaczu czy już nie ma nawozu w którymś z dwóch lejów, w opryskiwaczu z widokiem na rozpylacze za samą beczką . Ważne , aby łatwo można było zamontować i zdemontować . Myslałem nad luda farm machinery cam mobility... Niestety o wiele wyższa cena w pl niż za granicą, a chciałbym zobaczyć jakość nagrywania i obawiam się , że za mały ekran te 5 cali. Macie jakieś opinie o tym produkcie lub o podobnym ? Tu link do tej kamery 
      https://hbt.com.pl/produkt/kamera-do-maszyn-rolniczych-machinecam-mobility/
    • Przez Bartek3060
      Witam, mam problem z kamerą cofania peiying. Wyświetla się smybol ładowania baterii. Co zrobić żeby zaczęło pokazywać obraz ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj