Zaloguj się, aby obserwować  
tomas1234

Massey Ferguson 5435 czy Case JXU 95

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rogeryk    0

bez namysłu MF. Różnica niewielka a ładowacz jednak zachodni a skrzynie ludzie sobie chwalą jesli nie oszczędzają na olejach... Jeśli boisz się skrzyni z półbiegami kup Ursusa B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Skrzynia biegów Dyna4 jest na rynku bodajże od ponad 4 lat. Serwisując ciągnik rozmawiałem z serwisantami, pytałem się o typowe usterki, wymieniali: wycieki, awarie pompek wspomagających paliwa, pomp wtryskowych ( tu winę zwalali na paliwo), ale co do skrzyni to nie mieli żadnej awarii tejże. Ładowacz u mnie ani razu nie miał styczności z błotnikami, co innego schodki, te musiałem odkręcić pierwszy stopień,bo jest troszkę za niski i w rtakcie prac w terenie zaczepiał za przeszkody terenowe B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

cena za ten zestaw MF jest rewelacyjna, bralbym z zamknietymi oczami

a co do obaw to najlepiej kupic pronara albo farmtraca i po klopocie, po co sie meczyc z elektronika, wielokrotnie to powtarzalem ale zrobie to jeszcze raz za 10 lat nie bedzie ciagnikow bez elektroniki, wszystko idzie ku upowszechnianiu coraz to nowszych rozwiazan.

 

Moim zdaniem to jest przyszlosc i nie da sie tego uniknac


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Dokładnie... Gdyby tak każdy bał się postepu to nikt nie wsiadł by do windy, nie oglądał by telewizora, nie siedział przed komputerem i jexdził furmanką bo w samochodach tez jest elektronika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2009    0

tak ładowacz ma amortyzacje wstrząsów, samopoziomowanie mechaniczne i 3 funkcje hydrauliki. Na placu stał zestaw z ładowaczem tyle że z mx t10 i świetnie to chodziło. Ta cena jest bardzo kusząca ponieważ jak sie dowiadywałem w 2009 to za sam ciągnik musiałem zapłacić 40000tys euro B) Jak mówie jeszcze nic nie jest przesądzone, obydwa ciągniki maja wady i zalety i trzeba je dobrze rozważyć bo to jest dosyc duży zakup. A pamiętacie może ile kosztuje pierwszy przegląd za mf i ile kosztuja np filtry paliwa czy hydrauliki??? Bo interesuje mnie jeszcze późniejsze koszty związane z serwisem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Ja miałem 2 przeglądy gratis, ale szwagier za I przegląd zapłacił 1200zł II 1000zł i III również 1000zł.

W pierwszym przeglądzie wymieniany jest filtr hydrauliki, paliwa, silnika, olej w przednim moście i zwolnicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2009    0

System Mach 3 pozwala na błyskawiczne podłączenie układu hydraulicznego i elektrycznego ładowacza z ciągnikiem. (ksiązkowa definicja) :) Chyba sie zdecydujemy na MF. Głównie brałem pod uwage JD 5M, 5R, Case JXU i MF 5400 i ten ostatni wypada najlepiej w stosunku jakosc/cena :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jakość wyposażenia/cena, bo do jakości wykonania to się można przekonać tylko po użytkowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

jaki ciagnik byscie polecili na 70 ha?? o mocy 80-85 KM, do 150-160 tys zl brutto. ma on pracowac z prasa, przetrzasaczem, zgrabiarka, rozsiewaczem, rozrzutnikiem obornika itp. mysle nad MF 5435 (nie wiem czy sie zmieszcze w cenie), NH T5040, JD 5080M, DF Agrofarm 85 i Valtra N82 (tez nie jestem pewien o cene). najwazniejsze zeby w wyposazeniu bylo:

-klima

-EHR

-szerokie gumy

-rewers elektrohydrauliczny

-obciazniki przednie

-zaczep polowy i transportowy

-i ewentualnie jak starczy kasy to przedni TUZ

 

boje sie ze w takiej cenie kupie ciagnik slabo wyposazony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

na pewno nie kupisz w tej kasie MF-a i Valtry a i pozostałe po doposażeniu chyba będą droższe. MF 5435 ma 96 KM, 5425 ma 86KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Heniu-ta Valtra jest z całkiem innej bajki i cenowo znacznie odstaje od reszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

no fakt, troche malo kasy jest zeby kupic dobry ciagnik :lol: ale ma starczyc jeszcze na nowy rozrzutnik, przetrzasacz i zgrabiarke... a wiesz moze w jakich cenach sa te ciagniki co podalem?? mysle ze NH i DF w takiej cenie powinienem wyrwac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

no fakt, od razu wiedzialem ze Valtra i MF beda za drogie. skoro DF nie ma EHR to juz nie bardzo mi pasuje... z tego co podalem odpuscilbym sobie klime i przedni TUZ ale szerokie gumy, zaczepy i rewers elektrohydrauliczny musza byc. doradzcie mi cos w tej cenie z dobrym wyposazeniem. nie piszcie tylko o Zetorze itp. bo to nie dla mnie :lol: mysle ze jesli bedzie za malo kasy na dobry ciagnik to rodzice powinni sie zgodzic na 170-180 tys zl...

 

a czy to prawda ze JD 5080M kosztuje 31000 euro w takim juz bardziej dobranym wyposazeniu?? jesli naprawde tyle kosztuje to biore JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Tak, z klimatyzacja,zaczepami i oponami 340/85R24 i 420/85R34


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2009    0

Za troche lepiej wyposażonego JD 80KM trzeba dać 33000 euro ale z drugiej strony jeśli jestes gotów wyłożyć 170-180 tys to bedziesz miał wszystkomajacego w standardzie Ferdka 5425 :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2009    0

33000 euro to jest cena netto na JD z szerszym ogumieniem, reversem elektrohydraulicznym, ehr, skrzynia z jednym półbiegiem i klimą. Ale musisz sie dokładnie dowiedzieć dowiadywałem sie jeszcze w grudniu wiec cena mogła sie lekko zmienic. A mf 5425 powinienes wyrwac za 36000 euro netto. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Ja bym brał MF, jak oglądałem JD 5080M to aż śmiech mnie ogarnął jak zobaczyłem TUZ tylni, lagi to miał od c-360 chyba i wszystko takie słabe wyglądało. Pytałem przedstawiciela to mówił że 5080R ma zupełnie inny TUZ tylni, dodał jeszcze że ten ciągnik nadaje się do lekkich prac typu koszenie traw, siew nawozu, opryski, a do ciężkiej pracy typu uprawa czy orka to R lub seria 6030. I tak sobie pomyslałem jeśli TUZ ma inny, to pewnie inne elementy też są tańsze, a co za tym idzie słabszej jakości, więc zapewne dlatego cena jest taka promocyjna.

A co do MF to przynajmniej TUZ wygląda normalnie, i widać że to solidna robota. Poza tym MF nie ma promocji jak JD, czyli: zaoszczędzić na wszystkim żeby tylko cena była konkurencyjna.

Acha no i seria 5080M nie ma pełnej ramy, przynajmniej tak mówił przedstawiciel. Nie wiem jak jest naprawde, ale ja szukając ciągnika pomocniczego, po oglądnięciu M odrazu zrezygnowałem z JD bo za R tyle kasy nie dam.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

mi sie podoba M-ka, i w najblizszym czasie jade do dilera go ogladac. cena 5080M Compact u najblizszego dilera to 110 tys zl netto (ponad 25 tys euro), ale nie wiem co oznacza wersja Compact. ile kosztuje 5080R?? jednak zrezygnowalismy z rozrzutnika i wolimy dolozyc do ciagnika, wiec na ciagnik mozemy wydac do 170 tys zl brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2009    0

Wersja Compact jest goła i w pełni mechaniczna. Cena za JD 5080R w podstawie to bedzie coś około 38tys euro netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Wersja classic 5080R opony 380/85R24 i 480/85R34, klima, szklany szyberdach, zaczepy, pompa 65 l/min, wałek 540+540eko ok. 35300 Euro netto.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj