Zaloguj się, aby obserwować  
tomas1234

Massey Ferguson 5435 czy Case JXU 95

Polecane posty

tomas1234    0

Chciałbym się dowiedzieć który ciągnik jest lepszy Massey Ferguson 5435 czy case jxu95 ??? Który ma lepsze skrzynie w massey fergusonie jest Dyna4 16/16 z 4 półbiegami a w case 24/24 z 2 półbiegami ,jak jest z częściami do nich ,jak jest z awaryjnością i jak z serwisem, i który ma lepszy komfort pracy??? Mile widziane wypowiedzi użytkowników tych ciągników....czekam na wasze wypowiedzi!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Stojąc przed takim dylematem, wybrałem MF. Skrzynia wygodniejsza w MF, jakość wykonania wnętrza lepsza w MF, trochę ciszej w Case (odczucia subiektywne), Serwis korbankowy może i droższy ( nie znam cen w Case) ale dostępność części najlepsza ze wszystkich marek. awaryjność... mam na liczniku 240rbh jedna "awaria" prawie na placu korbankowa to wymiana czujnika filtra hydrauliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

case seria jx to proste,mechaniczne pozbawione zbędnej elektroniki i co najwazniejsze bez komputera po przesiadce z mniej komfortowego ciagnika zrobisz wielkie :wow: ja tez mialem wielki dlemat nad wyborem nowego ciagnika i wybralem case jx :)


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2009    0

Witam. Chciałbym odświeżyć temat ponieważ stoje przed podobnym dylematem - case jxu95 lub mf 5435. Dostałem 2 oferty w podobnej cenie. Chciałbym sie czegos dowiedziec szczególnie od uzytkowników tych maszyn. Brałem pod uwagę też inne marki ale jakos mf i case najbardziej przypadły mi do gustu. Bedzie to ciągnik główny na 25 ha ( w przyszłości może wiecej) ale bedzie tez pracował przy turze i zastapi zetora 7341 ;) z góry dziękuje za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2009    0

Wiem że na forum mało jest uzytkowników tych ciągników ale może jednak ktoś mógłby mi pomóc. A w szczególności zależy mi na opinii o mf bo o case już troche sie dowiadywałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0

jak pisał jeden z użytkowników forum "loteria" ;) jeśli chodzi o tura, to weź szersze opony Przód: 440/65R24

Tył: 540/65R34 w pracach z ładowaczem to bardzo pomaga ! massey ma ciekawszą skrzynie, rewers ma potencjometr, a tak jak patrze na ten przedni most w mf to taki słabiutki mi się wydaje, jakoś go tak widzę, ciekawe jak to rokuje na przyszłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

mam mf5435, juz 500mth i zero awarii, sprawuje sie idealnie, w ladowaczu spalanie okolo 4l/h w agregacie 10l/h, w prasie okolo 8l/h skrzynia jest zajefajna:) i o wiele lepsza od case. Tu jesli chodzi o skrzynie nie ma czego porownywac. Zastanawialem sie nad case cs pro 95 ale teraz ciesze sie ze wybralem masseya.

 

W jxu chyba jest tylko jeden polbieg z tego co pamietam.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2009    0

dziekuje za zainteresowanie. Tak a case jest jeden półbieg. Tylko jeżeli chodzi o mf boje sie własnie skrzyni i elektroniki. Hehe może nie powinienem tego mówic bo sam jestem elektronikiem no ale jednak sie boje. Zastanawia mnie tylko coś takiego - dealer od korbanka oferuje mi mf 5435 fabrycznie nowy z 2008 roku. Dlatego ma być tanszy. Zapewnia że nie jest po zadnych pokazach, po prostu nie śmigany. No ale jak ciągnik z tego roku jeszcze sie nie sprzedał. Teraz i case i mf sporo podrozały. ;) Jeśli chodzi o opony to case ma 440 i 540 a ferguson 14,9 i 18,4. Musze wybrać cos z placu a zamawianie nie wchodzi w gre ponieważ trzeba dużo czekac a ja korzystam z prow i termin realizacji inwestycji mam do konca stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0

a tak z ciekawości jaka cena za tego mf 5435?? ;) a na takich oponach 440 i 540 by traktorek elegancko wyglądał i w ogóle inna praca, ja mam mf 5435 na standardowych oponkach i drugi traktor na 440 i 540 i ten drugi to płynie po drodze a mf podskakuje, mf od case różni głownie tym ze ma bardziej rozbudowaną, bajerancką skrzynie, gabaryty podobne, jak byś wziął case możesz zawsze części kupować w serwisie case bądź new hollanda, zawsze to jakaś możliwość uzyskania tańszych części, tak mi się wydaje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

mam mf5435, juz 500mth i zero awarii, sprawuje sie idealnie, w ladowaczu spalanie okolo 4l/h w agregacie 10l/h, w prasie okolo 8l/h skrzynia jest zajefajna:) i o wiele lepsza od case. Tu jesli chodzi o skrzynie nie ma czego porownywac. Zastanawialem sie nad case cs pro 95 ale teraz ciesze sie ze wybralem masseya.

 

W jxu chyba jest tylko jeden polbieg z tego co pamietam.

 

Zaczął Ci więcej palić ?-pamietam że kiedyś wspominałeś coś o b.niskim spalaniu w tym MF-ie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2009    0

za mf cenią 36,5 tys euro z przeszklonym dachem i ścięta maską tyle że rok 2008. No i tak sobie mysle dlaczego go jeszcze nikt nie kupił. Ale wydaje mi sie że korbanki nie wciskali by jakiegos bubla klientom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0

nam za 5435 rok 2009 z normalna maską 37 tys euro netto, a w twojej ofercie ciężarki są w tej cenie i otwierana przednia szyba?? fajnie mieć otwieraną przednią szybę, łatwiej zachować czystość w kabinie, otwierasz szybę przy 40km/h i od razu czyściej, opcja dla leniwych ;) ale ten massey to nowy model z serii 5435 z 96KM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2009    0

Tak to jest nowy model z obciąznikami (przednia szyba nie wiem, full oświetleniem, radio, kogut, listwa, 4 predkości wałka ale to chyba standard no i mówił cos jeszcze o pneumatycznym siedzeniu pasażera ale chyba czegos takiego chyba nie ma i chodziło mu pewnie o siedzenie operatora. Artur21 a kiedy kupowałeś w tej cenie mf??? Ale mnie najbardziej boli to skąd oni wzięli ciągnik z 2008 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2009    0

Jutro jade oglądać oba ciągniki i musze sie na jakiegos zdecydowac, na korzyść case przemawia napewno szersze ogumienie i chyba tansze czesci(zamienniki) no a mf bedzie z tego co piszecie mniej palił i ma lepsza skrzynie. Jedyny problem moze byc jeszcze z ładowaczem. Ja chciałbym aby cały zestaw wyszedł jak najtaniej, do case moge wziąc polski ładowacz z warfamy a do mf musze brac stoll-a bo chyba nie ma innej mozliwości. ;) A powiedzcie jeszcze czy w standardzie mf ma 3 zaczepy? a jak tak to jakie to zaczepy bo ten ma mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

napiszę tak: cena części będzie podobna (do tego MF-a pasują filtry np. hydrauliki do Claasa Ariona które są o całe 100zł tańsze), tak jak i spalanie ;) Skrzynia w MF zdecydowanie lepsza, ogumienie do MF można też szersze. W MF jest górny automatyczny, hak do przyczep pół zawieszanych, oraz belka wahliwa. Co do ładowacza to można u Korbanka Hydramet zamówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2009    0

Dzieki b0gdan jeśli naprawde można zamówić hydramet to zaczynam o mf mysleć coraz poważniej. A ta belka wachliwa to jest ten zaczep hitch czy myle pojecia. I powiedz mi jeszcze czy można brac ciągnik z 2008 roku w 2010? ;) czy nie ma w tym jakiegoś haczyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

MF 5435 z 2008 roku to chyba jednak będzie stary model. 2008r to już 2 lata ciągnik stoi ;/ dołożysz 2tys E i masz rocznik 2010,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

od września 2008 jest już wersja 96km, przy odsprzedaży ciągnika inaczej niż w przypadku samochodu liczy się głównie stan techniczny (z resztą odsprzedając go powiedzmy po 10 latach rożnica w cenie była by pewnie to 2000€), a kupując np ciągnik teraz byłby to rok 2009. Ten z 2008 ma już Visio i maskę ścięta, a może dało by sie coś jeszcze uszczknąć

Belka wahliwa to nie zaczep typu hitch, bardziej ten hak przypomina Hitcha, ale też nim nie jest. Z instrukcji od MF wynika że hitch to zaczep automatyczny hakowy typu Dromone, standardowo MF ma hak nieautomatyczny o nacisku dopuszczalnym 3000kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2009    0

Chyba wszystko sie wyjaśni jutro jak przejade sie tymi ciągnikami. Moze któryś mi szczególnie przypadnie do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2009    0

No wiec tak- byłem u 2 dealerów. Widziałem oba ciągniki i dostałem takie oferty. Case jxu95 rocznik 2009 z klima, biegiem pod obc, elektrohydrauliczny revers, szerokie laczki, ehr, obciązniki + ładowacz warfamy tur6(łyżka, widły) za 172 tys netto. MF 5435 z 2008 roku a o wyposażeniu chyba nie musze pisać bo jak wiadomo w standardzie ma prawie wszystko + ścieta maska, visio, obciążniki + ładowacz MX U8 (łyżka, widły) za 177tys netto. I teraz moja opinia. MF podobał mi sie bardzo a szczególnie skrzynia. Jest bardzo zgrabny i wygodny. Ładowacz tez jest świetny i jest teraz na niego promocja dlatego wyjdzie nawet taniej niz stoll. Jedyne czego sie boje w mf to skrzynia i właśnie ten czynnik może decydowac o tym że go nie wezme. tzn jeżeli chodzi o mnie to ja bym zaryzykował ale gorzej z moim tata:D A tak pozatym to ciągniczek ideał. Jeżeli chodzi o case to tez mi sie spodobał, jest ładny na tych szerokich gumach, ma świetny skret i jest wygodny lecz też ma 2 minusy- Obaj z tatą jestesmy wysokimi ludzmi i podczas pracy z ładowaczem na wysokości trzeba bedzie wychylac sie bardzo do przodu(co może byc meczące prze długij pracy) bo jxu nie ma równej podsufitki, przy przedniej szybie ma wybrzuszenie jak w starych zetorach. Drugi minus to błotniki przednie które moga sie łamać prze ekstremalnych pracach z ładowaczem. Nie wiem jak to jest z warfama ale na placu stał jxu ze stollem i przy skręcie z przechylona osia błotnik by tylko strzelił. Mam zarezerwowane oba ciągniki i teraz mam troche czasu do namysłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj