Bartek72511

Kupno Bizona

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek7G    1

nie mam nic takiego... a tak na dodatek mój Bizon ma czarne motowidła...wyrób fabryczny, czy fantazja poprzednika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek30    0

raczej fantazja poprzednika lub poprzedników, przynajmniej ja sie nie spotkałem z czarnym kolorem motowideł w oryginalnych wersjach


MTZ 80
URSUS C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

troszkę mnie te motowidła zastanowiły, bo w sąsiedniej miejscowości jest rekord z żółtymi motowidłami, a takie szły na eksport do Czechosłowacji bodajże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Z białymi i czarnymi chyba szły na eksport o ile dobrze pamiętam.....ale teraz to już sam nie wiem :D :D


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Ja mialem Z056/6 z żółtymi motowidłami i prawie na wszystkich kołach pasowych były takie duze trojkąty zółte oraz z tyłu na kombajnie było <- 1m ->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Bizony na eksport były o wiele lepiej wyposażone niż nasze krajowe, ale nasze też złe nie były...

Marcin91 - jaki masz numer seryjny? - ja swój zobaczę jutro

Co do dziwniej kolorystyki - mój ma czarne motowidła, ramki przednich postojówek, kabinę, oraz "osłonę" nad wlotem do gardzieli (nie wiem jak to fachowo określić - zresztą zobaczcie sami - Agrofoto.pl Forum

Co do tematu - za 33 tyś można kupić taki sprzęt jak w powyższym linku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

A jak myślicie, czy rekord na szerokim ogumieniu będzie dobrze współpracował z wegierską przystawką do kukurydzy FKA? Mam na myśli to, czy koła nie będą wystawały na boki poza nią i gniotły rzędów obok. Chodzi oczywiście o czterorzędówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek1988    3

Witam! Planuję zakup kombajnu zbożowego do swojego gospodarstwa i mam ofertę kupna Bizona Z056 z 1983 roku, z 3-4 letnią sieczkarnią na elektromagnesie, bez kabiny, garażowany, za ok. 23 tys. zł. Silnik ma przepracowane ok. 2500 mtg i bierze ok. 1.5 litra oleju na dzień pracy. Czy warto się nim zainteresować? Dodam że chciałbym założyć do niego kabinę, za ok. 4 tys. wiec łącznie będzie mnie kosztował ok. 27 tys. zł. Pasy są w bdb stanie, młocarnia i cepy po wymianie, opony z tyłu nowe, przód szerokie ogumienie ok. 40%. Jakieś rady?

Rozważam też zakup innych marek kombajnów, mianowicie mam zamiar jechać obejrzeć Fortschritta E514 oraz Classa Mercatora.

Edytowano przez Przemek1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

To że bierze to jeszcze nic takiego. Ale czy ma 2500?? Mój jest z 84 r i ma ponad 3 tyś i nic nie bierze przez sezon. Radził bym ci szukać po 84 na podzespołach z rekorda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

niemało w bizonie to jak weźmie 3 litry

możliwe, że przy tym przebiegu to jeszcze oryginalny silnik i oryginalny przebieg

ja mam ten sam rocznik i ma około 2200 Mth ale silnik był już robiony, tylko, że ojciec kupił go z SKR jak miał 700 Mth i już wtedy brał olej, zagotowali pewnie go barany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Planuję zakup kombajnu i pewnie to będzie bizon ZO56 Powiecie mi coś o tym kombajnie: http://moto.allegro.pl/bizon-1987-i2371576670.html? Konkretnie chodzi mi o to że w komorze silnika i w okolicy sit widać czerwony lakier. Czy mogłoby tak być w oryginale czy raczej nie? Inne uwagi też są mile widziane :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ten typ tak ma. U wujka też tek jest. Podsiewacz zmieniany. Taki dość szkoda że nie ma kabiny i czy ma sieczkarnie, bo cena to raczej nie mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Do żniw raczej ceny nie spadną. Ogólnie to patrząc po ogłoszeniach za bardzo nie ma w czym wybierać. Ten jest wystawiony już conajmniej piąty raz - ciekawe czy tylko z powodu ceny. Trzeba będzie ruszyć w Polskę... Dzięki za zainteresowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

JA swojego też tak wystawiałem. Z 4-5 razy. Parę osób dzwoniło. Jeden przyjechał obejrzeć i kupił go. Kombajny ruszą się w czerwcu. wszystkie ciekawe pójdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Ja mam takie pytanie czysto z ciekawości, często oglądam oferty z bizonami, i jest sporo ofert w których jest napisane że bizon nie kosił kukurydzy, i tu moje pytanie, czy bizony które koszą QQ są jakoś bardziej wytłuczone? nie służy im praca w kukurydzy? jestem laikiem w temacie bo odpowiedz jest pewnie bardzo prosta :D ale zawsze sie nad tym zastanawiałem.


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Kukurydzę w brew pozorom kosi się ciężko, kolby mogą pogiąć wytrząsacze zaraz za odrzutnikiem jak nie założy się blach, pracują na wilgotnym materiale więc korozja itd itd...

  • Like 1

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez Jacek3p
      Witam wszystkich mam pytanie odnośnie bizona rekorda mam okazję kupić tanio z padniętym motorem i zastanawiam się czy z Supra da radę bez turba bo co słyszę to te z rekorda siadają z tą turbina i dużo pala z zwykłym sw400 mam dobre doświadczenia i nie odczulem nigdy by mu mocy brakowało nawet z sieczkarnia i nigdy mi się nie zagrzal co prawda motor zdrowy praktycznie nie pije oleju no ale superek już zmienił właściciela tylko czeka na pogodę by móc odjechać :/ 
      I jak panowie mieliście doczynienia z taką przeróbka za od z góry dziękuję 😊

    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj