Bartek72511

Kupno Bizona

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Junkers    44

wytrzasacze czy cale takze ich lozyska(piekielna robota,-jak siadzie łożysko lepiej wyciąć i wstawić drewniana panewke)

 

Moglbys rozwinac mysl, tzn inetresuja mnie tylko 2 rzeczy:

1 - jak rozwiązales problem przesuwania sie wpanewki na boki po wale wytrzasacza i...

2 - jak polaczyles wytrzasacz z panewką, bezposrednio srubami czy za pomoca blachy posredniczacej ktorej nigdzie nie moge znalezc.

Pytam bo mam do roboty lozyska na wytrzasaczach :(  a jedno lozysko kosztuje nieco mniej jak drewniana panewka(50zl) wiec nie widze sensu zakladac ponownie lozysk kulkowych gdzie panewki maja same plusy. Czekam na odpowiedz na bardzo nurtujace mnie pytanie :)


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Junkers to jeszcze nie zmieniałeś tych łożysk to jesteś Gość ,dwa lat się zabierać do roboty i nie zrobić szacunek za odwagę .Bizon jak to bizon szału niema .Rozglądam się za MF-em .Bo w bizonie zerwała się pół oska przy kole i niestety ale było to nie przyjemne.z panewkami na wytrząsaczach idzie tak myślę że da się zrobić tylko pod warunkiem dość prostych wytrząsaczy bo szczeliny między wytrząsaczami to 8-10-10-10-10-8mm tylko wytrząsacze są w każdym bizonie po przejściach i nie są zbyt proste (ocierają ) jak mam pchać w Polskiego New Hollanda to wolę zmienić na MF-a .A wszystko i tak kiedyś się zepsuje to wiadomo i człowieka też trafia a co mówić maszynę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

No nie zmienilem, kazdy mowi o tych panewka ale sami teoretycy, zero konkretnych odpowiedzi na temat panewek. A te dwie kwestie sa kluczowe!

@Gucio dobry bizon nie jest zly, ma swoje plusy, jak chcesz to swojego sprzedawaj ja za duzo w swojego wladowalem i znam go praktycznie calego i dodam ze ten sezon byl praktycznie bezawaryjny.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETORAK89    0

hej byłem oglądać dziś rekorda :) tylko mam takie pytania czy ktoś ma albo spotkał się z taką wersją 3 biegową z hydraulicznym napędem motowideł ? jeżeli tak to jak się to sprawuje i czy ogólnie jest różnica w częściach od tych standardowych wersji ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TenTaki    0

Witam,

Od 3tyg planuje kupić Bizon oglądałem już z 30 i znalazłem 2 takie najlepsze pojechałem z mechanikiem i powiedział że ten jeden odpada ponieważ ma znszczony heder i stał na dworze sam kombajn jest w super stanie. A w drugim jest pęknięty heder u góry na ramie pod podłączeniami węży hydrauliki tak to rama prosta (rys przykałdowy nr 1/1) , najprawdopodobniej niewyważony ślimak (przyspawana łata dość gruba) pewnie on był przyczyną pęknięcia ramy, gdy włącze maszyne i heder to strasznie podskakuje on koło od napędu hederu jest spawane i obok na sprzęgle jest luz (rys przykładowy 1/2) podsiewacz delikatnie przetarty,  przygnity delikatnie nad zawieszniem sieczkarni (rys2/1), brak bocznej szyby w kabinie, słabe opony szczególnie prawa z pęknięciami, jedno pęknięcie ok 6cm, w zbiorniku jedna łata na dole pod slimakiem. Silnik, cepy, klepisko, wzkazówki na licznikach, kosa, motowidła, rura, wytrząsacze, sita  ok

Kombajn jest ogłoszony na olx http://olx.pl/oferta/kombajn-zbozowy-bizon-super-z056-CID757-IDat9u5.html#b363c18f11;promoted

co myślicie o nim po zdj i moim opisie ile on jest warty chciałbym jeszcze ostukac swoje pola ok 20ha okolica jest w połowie żniw

Sorki za jakieś błędy ale wszytko na szybko piszepost-80341-0-01352100-1438112903.jpgpost-80341-0-09445100-1438112894_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    703

jak na taki stan to jest dużo za wysoka cena. może rocznikiem się bronić ale cena to i tak kosmos. moim zdaniem 22-25tyś to i tak dużo. wszystko co opisales idzie zrobić. najważniejsze aby miał zdrowe serce.


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekrolnik89    117

wiadomo że już każdy bizon swoje przeżył  i noszą ślady użytkowania ale części masz tanie i łatwo dostępne w tym hedrze ślimak do wymiany albo palce w żmijce. Sprawdź rozdzielacze czy nie ciekną rame skrzyni przedniej osi czy nie popękana tylne zwrotnice kół czy nie są wyrąbane i w kabinie lewarek zmiany biegów czy nie jest za bardzo wytarty od przełożeń. A wiadomo że nowe nie sa. Cena za wysoka o 10 tyś mniej powinien wołać 

Edytowano przez szymekrolnik89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    703

dokładnie tak. reszte można kupić w firmie Akmet. robią wszystko z blacharki podajniki ślimaki. nie robią tylko ramy


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TenTaki    0

wiadomo że już każdy bizon swoje przeżył  i noszą ślady użytkowania ale części masz tanie i łatwo dostępne w tym hedrze ślimak do wymiany albo palce w żmijce. Sprawdź rozdzielacze czy nie ciekną rame skrzyni przedniej osi czy nie popękana tylne zwrotnice kół czy nie są wyrąbane i w kabinie lewarek zmiany biegów czy nie jest za bardzo wytarty od przełożeń. A wiadomo że nowe nie sa. Cena za wysoka o 10 tyś mniej powinien wołać 

 

Przdnia oś jest spawana tam często pękają. Wczoraj gdyby nie mechanik do bym dał 28 tys za niego a właściciel skąpy nawet jednego pasa nie chce dać... kupił nowego claasa 88sl to chyba mu nie będą pasować...   

 

Wielkie dzięki za rade :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Mój też ma spawany heder. Zaczęło puszczać też od mocowania przy hydraulice tylko nie wiadomo od czego. Pewnie parę dołków i jak pękło to szło... Z tym, że ramę ma dobra. Pospawane i się trzyma. Będzie na sprzedaż ale to dopiero po żniwach ;) W sumie to cheder jeszcze nie podczepiony :D

Ten na olx ogólnie nie jest zly. Widać że strasznie zmęczony nie jest. Drobne poprawki jak piszesz do ogarnięcia. Ideału nie znajdziesz, każdy coś będzie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TenTaki    0

Ja po niego mam 70km i chciałbym nim przyjechać boje sie o te opony bo na start 5 tys nie chce wydać bo jeszcze ślimak i inne rzeczy do wymiany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

a jakie to opony? jak polskie to sie rozleca (mialem, kleile 3 razy, ciagle puszcza :P), jak ruska (ja mam ponad 20 lat i nawet bieznik sie moze starl 2milimetry :v) ruska wjechalem na agregat, przecialem ja do plocien na dlugosc jakies 6-7cm a mimo to sie nie rozchodzila :) zawiozlem ja do wulkanizacji to we 3 wyciagalismy detke (strasznie gruba),  az sie wulkanizator podniecal ze w zyciu takiej detki nie widzial ;D wiec jak ruskie kola, to nie ma co sie bac :D

w opisie jest napisane "wersja eksportowa" a moja eksportowka ma nadstawke nad chlodnica i powiekszony zbiornik, moja jest z dani a ten? ze nie ma nic z tych rzeczy? :P

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

poczekaj lepiej kombajn kupować po zniwach na spokojnie a teraz na palisz się i później będziesz bluznil


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Z wierzchu ładny, ale był myty. Przez to mogą być problemy z łożyskami w następnym roku. kombajnu nie da się ocenić po zdjęciach i odcieniu farby na blasze. Trzeba go zapalić, posłuchać, przyjrzeć się pracy silnika, załączyć napędy, po dłuższej pracy sprawdzić łożyska czy się za bardzo nie grzeją, posłuchać jak pracuje skrzynia i jak biegi wchodzą itd itd. Czy pompa daje olej jak się rozgrzeje, ciśnienie na silniku jak jest ciepły, a nie zagrzejesz go bez obciążenia. On chodził chyba na bliźniakach, pytanie czy skrzynia bardzo przez to nie cierpiała.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141

mam pytanie ile mogę cenić za bizona 56 z 86 roku w oryginale tzn farba  oryginał nie pogięty silnik oryginał opony oryginał prawie 100 procent zadbany egzemplarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

hej byłem oglądać dziś rekorda :) tylko mam takie pytania czy ktoś ma albo spotkał się z taką wersją 3 biegową z hydraulicznym napędem motowideł ? jeżeli tak to jak się to sprawuje i czy ogólnie jest różnica w częściach od tych standardowych wersji ? 

 

Wyglada to na jakas wersje na czechoslowacje (oczywiscie moge sie mylic nie jestem pewny)

Z tego co pamietam to w agromie mi mowili ze pol osie albo cos w skrzyni jest chyba inne.

Szukaj raczej cos standardowego i nie wytłuczonego naprawde lepiej jest "przeplacic" niz potem tracic nerwy na tzwn okazje.

I raczej na twoim miejscu patrzył bym za rocznikami po 1990 roku i od pierwszego własciciela.

 

 

 


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Witam,

 

Planuje niebwem zakup rekorda, w oko wpado mi to ogłoszenie: http://olx.pl/oferta/sprzedam-kombajn-bizon-rekord-zo58-CID757-IDcAhhP.html#bc710957e7

Jak myślicie ocenijąc stan wizualny ze zdjęcia, warto czy może są widoczne wg. Was jakieś symptomy że coś z nim mogło być "kombinowane" ?

 

Wg mnie 10 tyś za drogi. Równo rok temu kupiliśmy podobnego wprawdze starszy 91 rok ale opony ze trzy letnie mitasa silnik po remoncie (kilka lat temu) sezon przechodził bez większych problemów i kosztował 49 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek_123    0

Jestem zainteresowany kupnem kombajna bizona rekord na hydrostacie. Jak się sprawuje? Jak jest z awaryjnością hydrostatu? Jakie są wasze opinie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheByku    0

Witam jakie są wasze opinie na temat bizona zo56 z 83r ? Dodam że stoi na wąskich kołach i na co zwracać uwage przy ogledzinach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez Jacek3p
      Witam wszystkich mam pytanie odnośnie bizona rekorda mam okazję kupić tanio z padniętym motorem i zastanawiam się czy z Supra da radę bez turba bo co słyszę to te z rekorda siadają z tą turbina i dużo pala z zwykłym sw400 mam dobre doświadczenia i nie odczulem nigdy by mu mocy brakowało nawet z sieczkarnia i nigdy mi się nie zagrzal co prawda motor zdrowy praktycznie nie pije oleju no ale superek już zmienił właściciela tylko czeka na pogodę by móc odjechać :/ 
      I jak panowie mieliście doczynienia z taką przeróbka za od z góry dziękuję 😊

    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj