michal7211jaron

Claas Lexion 700

Polecane posty

LeF    43

Dokładnie!! O 19.00 ma się ujawnić ;[


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Już jest na claas.de nowy Lexion serii 600 i 700.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

W poniedziałek to będzie na claas.pl a od wczoraj na claas.de


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Tak się przyglądając w danych to seria 700 to ulepszona 600 a seria 600 to ulepszone 500 z poprzedniej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

No ale na pewno będą wydajniejsze.

bebechy beda pewnie te same, wiec dlaczego maja byc wydajniejsze? najnowsze tucano serii 300 jest tak samo wydajne jak dominator z lat 80-tych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@brzozak2 nie żebym się czepiał do twojej wypowiedzi, ale wy jako "moderatorzy forum" dajecie ostrzeżenia np. za cytowanie poprzednich postów, a sami nie stosujecie się do tych zasad. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

Kiedyś czytałem że jest firma która produkuje hedery do NH i są lepsze od seryjnych. Ciekawe czy jest jakaś alternatywna firma produkująca hedery do Claas-ów Lexion-ów i czy są lepsze od oryginałów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dopiero co wyszly te kombajny wiec zadne wyniki nie beda wiarygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No @HubertOjdana może masz racje, ale koncern claas już testował te kombajny i mógł na jakiejś stronie opublikować wyniki. Jeśli nowy "LEXION 770" jest odpowiednikiem starego "LEXION'a 600" to ma on wydajność(jeśli się nie zmieniła) 40t/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Claas moze napisac nawet ze najwieszky lexion ma 100t/h lecz na prawdziwe wyniki trzeba czekac az ludzie sami sprawdza co te maszyny sa w stanie pokazac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@brzozak2 nie żebym się czepiał do twojej wypowiedzi, ale wy jako "moderatorzy forum" dajecie ostrzeżenia np. za cytowanie poprzednich postów, a sami nie stosujecie się do tych zasad. ;[

czepiasz sie i to bezpodstawnie, gdyz ja zacytowalem selektywnie, mowiac kolokwialnie - "z glowa".

Kiedyś czytałem że jest firma która produkuje hedery do NH i są lepsze od seryjnych. Ciekawe czy jest jakaś alternatywna firma produkująca hedery do Claas-ów Lexion-ów i czy są lepsze od oryginałów?

moze chodzi ci o firme BISO. hedery claasa sa na tyle dobre, ze nie ma sensu zastepywac ich innymi. jesli chodzi o tuning kombajna, to mozna stosowac sita innych producentow, badajacych tylko to zagadnienie, sam nie wiem czy sie nie skusze na takie, by zwiekszyc wydajnosc zbioru glownie rzepaku.

Jeśli nowy "LEXION 770" jest odpowiednikiem starego "LEXION'a 600" to ma on wydajność(jeśli się nie zmieniła) 40t/h.

http://www.korbanek.pl/domhandlowy/pl/claas/kombajny_zbozowe/lexion_580570/rekord_swiata.html

skoro 580 zbiera srednio 66 t/h, to nawet przy spadku wydajnosci o 20% (wiadomo codziennie nie bijemy rekordu) daje wynik ponad 50 t/h, wiec zdziebko na moje mijasz sie z prawda. kolega klawiszowym lexionem zbiera w godzine 35 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem że jest firma która produkuje hedery do NH i są lepsze od seryjnych. Ciekawe czy jest jakaś alternatywna firma produkująca hedery do Claas-ów Lexion-ów i czy są lepsze od oryginałów?

 

Widziałem dużo Claasów z hederami Geringhoff.

 

 

No @HubertOjdana może masz racje, ale koncern claas już testował te kombajny i mógł na jakiejś stronie opublikować wyniki. Jeśli nowy "LEXION 770" jest odpowiednikiem starego "LEXION'a 600" to ma on wydajność(jeśli się nie zmieniła) 40t/h.

Wydajność się zmieniła i wynosi według danych producenta 60t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

@michal7211jaron ale masz na myśli przystawki do kukurydzki firmy Geringhoff?

Jeśli tak, to się zgodzę, ich jest dużo na polach, nawet przy bizonach są stosowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Co do Lexiona to ostatnio niedaleko mnie w Pępowie woj wielkopolskie był 760 na testach, średnia wydajność 40t/h przy plonie średnio 7-8 ton, napisali też że w europie ma wydajność 60t/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maciej99
      Witam posiadam lexiona 460 z 95 roku I mam pytanie ? Co to jest? domlacanie lewe. gdzie można znaleźć od tego czujnik , ponieważ pokazuje mi błąd: przerwanie na lewym czujniku domłacania


    • Przez siwy07
      Witam, potrzebuje instrukcji do lexiona 460 kupiłem bez a by się przydała. Nigdzie nie mogę takiej znałeś wiec liczę na waszą pomoc. Chciałem się zapytać też ile mogło by kosztować wgranie polskiego oprogramowania, wydaje się mi że nie jest to konieczne, ale chciałbym wiedzieć, jeśli niedroga sprawa czemu by nie.
    • Przez Rolnik117
      Witam stoję przed zakupem claasa lexiona 550/560 czy w 560 bd dużo większe spalanie ?
      I ogólnie na co patrzeć w tych modelach przed zakupem żeby się nie wkopać 
    • Przez johndeeree7820
      Witam, potrzebowałbym instrukcje obslugi kombajnu claas lexion 540 najlepiej w pdf.
       
      Pytanie do posiadaczy tych kombajnów, wasze tez tak mocna gubia zboze?
       
    • Przez Rolnik2115
      Witam, tak jak w temacie w ciągu 3 żniw pas młocarni 4 razy się rozleciał. Nie widać żadnego zadziora ani żeby coś klinowalo z pasem. Co może być przyczyna tej usterki? Wyglada jakby pas był wciągany. Z góry dzięki za odpowiedz 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj