michal7211jaron

Claas Lexion 700

Polecane posty

brzozak2    241

przy zysku 10% nawet przy ogromnej produkcji nie zostaloby sie na badania, prototypy, inwestycje itp. wiec gdzie tu logika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

badania prototypy i inwestycje należy wówczas przyjąć ze już są kosztami wytworzenia i zawierają się w tych 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

yyy no mozna sobie przyjac i wtedy czysto teoretycznie to moze wyjsc 5, 10, czy 17% zysku co za roznica i tak z nas nikt kieszeni wlascicielki claasa nie obejrzy.

koszty produkcji kombajnu mozna policzyc, ale w sensie materialy, produkcja podzespolow, kupno innych, koszty pracownikow, energii itp. ile przypada na jeden kombajn, a za ile sie go sprzedaje, ale ni cholery nie policzylbym jakim kosztem sa zaplanowane inwestycje w juz produkowanym kombajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

święte słowa - koszt wyprodukowania kombajnu nie jest równy jego wartości - pamietajcie tez o tym ze kazda firma płaci podatki i sobie skrzetnie je sciagnie z szanownych klientów - nie wiem czy jest to realne w przypadku kombajnów i maszyn rolniczych ale kiedyś czytałem w jakimś czasopismie motoryzacyjnym ze koszt produkcji pojedynczego auta średniej klasy to ok 30-40% jego ceny w salonie - normalnie szok ale każdy chce zarobić - tak samo jest z płodami rolnymi jak koszty nam wychodzą że w tonę pszenicy zainwestowalismy powiedzmy 300 zł to nikt przy zdrowych zmysłach jej za 250 nie sprzeda od ręki tylko jak już bedzie miał przysłowiowy nóż na gardle


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Hmm co do tego co teraz mówicie o kosztach produkcji to mieliśmy w szkole na WOSie grę ekonomiczną "zabawki". Z plastikowych odpadów, kubeczków, tacek, butelek, bibułek itp, mieliśmy zdobić jakieś "zabawki", a na następnej lekcji dostaliśmy arkusze do wyceny materiałów, to były groszowe sprawy, a potem na innym arkuszu doliczaliśmy, wynajem od szkoły 2 ławek i 4 krzeseł, światło, wynajem kawałka sali i nasze wynagrodzenie. Na końcu jeszcze dodaliśmy podatek. I tak robot kuchenny "Maryna" z puszek po jogurtach i lodach i innych śmieci kosztował u producenta blisko 30zł!!! Powiem jeszcze, że po podliczeniu samych materiałów kosztował 5zł... :D


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

Zależy od firmy ile zarobią. Znam przypadek znajomy produkuje pewną maszyne rolniczą (niebędę mówil jaką bo sie właściciele na AF zdenerwuja ile dołożyli). Jeśli sie kupowało prosto od producenta to cena była około 32 tysi a koszt wyprodukowania wynosił niecałe 15tysi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Widzę że narazie nic nie wiadomo o nowym prototypie, czyli trzeba czekać.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety w rolnictwie jest tak, że nikt o koszty produkcji się nie pyta. Wszyscy inni liczą sobie wszystkie koszty co do grosza + jeszcze 25% żeby wyjść na swoje, a my????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie z dobrymi markami jest tak, że są drogie a nawet płaci się za markę czy też za nazwę

Uwzględniając tą wypowiedź to z tymi kombajnami byłoby ciężej. Młoda firma, bez renomy itp. itd. produkcja np. małych opryskiwaczy, przednich TUZów, remonty przyczep, handelek itd. byłoby niezłym startem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Na załączonym filmie jest pokazany Claas 670

Z wyglądu różni się tylko malowaniem (nawiązuje do Tucana) i nazwa Lexion jest w innym miejscu.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

I kabina po lekkim lifcie jeszcze jest :D

 

No zobaczymy co oficjalnie Claas zaprezentuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

No szykuje się ładna bomba ze strony claas'a choć już zdominowali raczej rynek drogich firm typu fendt, JD itp.


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jezu....to żadne Lexion 670 ... to jest 570 z przerobioną przednią cyfrą...poczytajcie komentarze pod filmikiem a nie rajcujecie się już że kabina po lifcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przeczytaj komentarze- jeden na 10 mówi że to 570. Kabina, malowanie i tył jest zmieniony. Kto kupując taki kombajn chciałby go przemalowywać i robić takie duperele. Poczytałem na innych forach, i dowiedziałem się, że claas oferuje duże sumy paparazzi z nieujawnianie zdjęć. Także miejsce w którym został nakręcony film to ulubine miejsce Claasa do testowania.

 

http://www.agrartechnik-im-einsatz.de/de/index.php?page=view_subgallery&id=36269&next=1

tu są zdjęcia prototypu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6920    43

Jednak nasi sąsiedzi coś szykują.Ale wg. mnie to trochę jak by wyścig po kasę Claas puści Claasa Lexiona 7?? a NH wyprodukuje większego a potem inni ruszą.No ale cóż jak się ludziom tak spieszy do większych kombajnów to niech robią.A i na stronie Claasa polska jest jakaś zakładka że premiera 1 września :) ale czego ? premiera chyba tego lexa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

@rolnik HH jest z USA nie z Holandii :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się coś wydaje, że wszystkie Lexiony będą trochę zmienione. Może Claas robi to co już kiedyś zrobił: zmienia tylko numery serii ( kiedyś z 400 na 500, a teraz każdego), i ta 700tka to może być 600tka po lifcie. Myślę, że rewolucji nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maciej99
      Witam posiadam lexiona 460 z 95 roku I mam pytanie ? Co to jest? domlacanie lewe. gdzie można znaleźć od tego czujnik , ponieważ pokazuje mi błąd: przerwanie na lewym czujniku domłacania


    • Przez siwy07
      Witam, potrzebuje instrukcji do lexiona 460 kupiłem bez a by się przydała. Nigdzie nie mogę takiej znałeś wiec liczę na waszą pomoc. Chciałem się zapytać też ile mogło by kosztować wgranie polskiego oprogramowania, wydaje się mi że nie jest to konieczne, ale chciałbym wiedzieć, jeśli niedroga sprawa czemu by nie.
    • Przez Rolnik117
      Witam stoję przed zakupem claasa lexiona 550/560 czy w 560 bd dużo większe spalanie ?
      I ogólnie na co patrzeć w tych modelach przed zakupem żeby się nie wkopać 
    • Przez johndeeree7820
      Witam, potrzebowałbym instrukcje obslugi kombajnu claas lexion 540 najlepiej w pdf.
       
      Pytanie do posiadaczy tych kombajnów, wasze tez tak mocna gubia zboze?
       
    • Przez Rolnik2115
      Witam, tak jak w temacie w ciągu 3 żniw pas młocarni 4 razy się rozleciał. Nie widać żadnego zadziora ani żeby coś klinowalo z pasem. Co może być przyczyna tej usterki? Wyglada jakby pas był wciągany. Z góry dzięki za odpowiedz 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj