czesio200

roundup i ziemniaki

Polecane posty

yarecki12    2

a po co pryskać jak łęty uschną? kombajn/kopaczka nie przerobi tego zielska? Taki las się aż robi u ciebie w ziemniakach? My wszystko pryskamy przedwschodo affalonem i nie ma ani jednego chwasta na polu, zielsko nieraz się pojawi jak już ziemniaki padają ale to głównie na takich polach bardziej mokrych czy coś. Najdłuższa karencja wśród oprysków to 14 dni, przecież nie będziesz kopac 2 tygodnie po posadzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Jarek wiesz mi, że u niektórych gorczyca rośnie po 1,5m i trzeba mieć porządny kombajn z orkanem z przodu, żeby się przez coś takiego przebić. My czasami jak u ludzi kopiemy to na przód ciągnika zakładamy Unie Kornik i sobie oczyszczamy w ten sposób rządki. A jak kolega woli zachwaszczać sobie pole, bo na pewno chwast mu się obsieje i trzeba z nim walczyć przez długie lata. My też pryskamy affalonem przedwschodowo i jest dobrze, "lepiej zapobiegać niż leczyć" ja po ziemniakach mam buraka cukrowego i nie widzi mi się mieć w nich masę chwastów


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

fakt że niektóre się rozsieją ,pryskałem i ja afalonem ale on ma małe spektrum chwastów np.chwastnnica ,której nie bierze a karencji ma 90 dni a nie 14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

A co myślicie żeby ziemniaki pryskać żeby za duże nie urosły na sadzeniaki. To np.jakby z centrali wziął i mieć w następnym roku dużo więcej materiału do sadzenia. No i gotowe przesortowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

jak na polu jest perz gluhy owies to randup kiedys stosowalem przed wschodami ale po posadzeniu zadnych uprawek teraz wole lnureks albo afalon doglebowo pozniej nalistnie jak jest potrzeba titus + chwastox 0.7 l albo fusilade i ziemnniaki przy kopaniu czyste ze pole widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo25    0

Roundup najlepiej stosować tuż przed wschodami ziemniaków wtedy nie musimy później stosować tak często środków selektywnych. A na uschniętą nać ziemniaków nie stosowałbym, bo mogą pozostać w niektórych miejscach żywe badyle, które mogą wciągnąć Roundup. Ziemniaki takie zmieniają smak i bardzo szybko gniją!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja odświeżę temat jest na czasie.A więc moje ziemniaki zarastają przez żółtlicę drobnokwiatową i komosę.Moje pytanie co zastosowac by wykopki nie były uciążliwe.Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mallyy    0

Ja opryskałem chwastoksem trio myślicie że sadzeniaków z tego nie będzie? łęta była zielona bo to było pod koniec lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

Roundupem to nie za bardzo pryskać ziemniaki i życzę smacznego jedząc takie ziemniaki   :D My zazwyczaj pryskamy Reglonem jest bezpieczniejszy i bardziej skuteczny   ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

Co do pryskania randapem to lepiej sie zastanów. A co do choroby rakotwórczej to kolega mnie rozśmieszył. A co nie jest w tym kraju rakotwórcze?????????. Co do oprysku to jak chcesz wysortować sadzeniaka to nie polecam ponieważ sadzeniak nie kiełkuje na 100%. Pryskać lepiej REGLONE i nie musisz czekać do ostatniej zielonej łętki ponieważ reglone jest bezpieczny. Ja pryskam zielone łęciny i pomnażam sobie na danym poletku ziemniaka kwalifikowanego. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Nikt o nas nie wymaga, ekologicznej uprawy tylko taniej. Takze ja nie wiedze przeciwskazan do stosowania takich metod. Dodam, ze osobicie dla rodziny sieje ziemniaki na calkiem innym polu- ekologicznie.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja także uprawiam ziemniaki ale nigdy nie przyszłoby mi do głowy stosowanie roundapu, gdy nie ma w ulotce zalecenia do stosowania. Gdyby był bezpieczny to na pewno w ulotce znalazłby się taki zapis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Jedno chcialbym dodac, widac, jaki wiesniak z Ciebie:)

Jak Cie stac, kupuj zywnosc ekologiczna. Wszelkiego rodzaju SOR, ktore stosujemy sa dopusczone do stosowania, przez wiele instytucje wielu panstw, jak i nasze. Masz wybor- twoj wybor co chcesz jesc;) Nie kieruj zlosci na rolnikow- my produkujemy jak nam kaza- teraz wszyscy pra na cene- chca tanio maja tanio!

Dodam, ze kartoflach glifosatu nie stosuje, bo nie ma takiej potrzeby.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Mam wraznia, ze pisze do jakiegos kloszarda- stwierdzam to po slownictwie i ciaglym obrazaniu innych. Wiem co to glifosta, skutki dzialania- slyszalem wiele.

A ty wiele wiecej wiesz, niz to co wyczytales w wiki?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Po części sie zgadzam z @Antytruciciel, (choć jego wypowiedzi są ponizej poziomu) jezeli chodzi o stosowanie glifosatu, bo nawet zastosowanie go w zbożach 2 tygodnie przed koszeniem wpływa na to ze ziarna tego zboza mają mniejszą siłę kiełkowania, to wynika z tego ze ten srodek jednak zostaje w roślinie, takie sameo mam zdanie na temat stosowanie "stop kiełków" i innych wynalazków tego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

sprawa z glifosatem jest głośna.

w mediach było niedawno o tym, myslę ze to nie koniec.

delikatny temat.

 

Sam jestem przeciwny za nieuzasadnionym używaniem takich oprysków.

Stosujemy to tylko na mocno zachwaszczonych plantacjach (perz), tylko po zbiorze ziarna, na ścierń na około 3-5% ogólnej powierzchni zasiewów. Bo jeśli zachowujemy dobrą kulturę rolną, to wcale nie trzeba sięgać od razu po takie środki :rolleyes:

 

Mimo iż główną naszą produkcją są ziemniaki, roundap ani inne mu podobne srodki nie są stosowane. Jedynie Reglone ale to tez sporadycznie. Z chwastem w ziemniakach nie mam nigdy problemów, do obejrzenia w galerii.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że to tylko należy stosować w uzasadnionych przypadkach. Moi sasiedzi czasami nie wiedza co maja robic z tym roundapem bo co roku nim jada a jak się pytam dlaczego tak robią to słyszę że nie chce im się podorywki robić. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

mozecie sobie dyskutowac na temat glifosatu, ale odrobine kultury zachowajcie, kazdy nastepny post nie na temat czy tez z wyzwiskami bedzie odpowiednio karany, milej debaty


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

antytruciecielu jeżeli opryski, chemikalia mają atesty to są dozwolone do stosowania, prawa nie zmienisz


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Na szczescie, jest mozliwosc wniesienia tzw pozwu zbiorowego, z czego ja i kilkanascie innych rodzin chcemy skorzystac. Chocbym mial wydac ostatni grosz i reszte zycia spedzic w ubostwie, nie spoczne poki tacy kretyni jak Wy, nie zaplaca za nasza krzywde

To mnie rozwaliło koleś chce złożyć pozew zbiorowy przeciw rolnikom RP :blink: albo i UE :D czy nawet Świata :rolleyes: Jesli jesteś w stanie zrozumieć zdrowego na umysle człowieka ( dziś dostalem wyniki okresowych badan psychologicznych i jestem zdrowy ;[ ) to posłuchaj :D Jeśli już to możecie co najwyzej złożyć wniosek przeciw producentowi, bo:

-rolnik kupuje produkt dostępny na rynku który ma atest

-rolnik się wyprze tego że stosuje glifosat na rośliny uprawne przed zbiorem

-post z forum nie jest dowodem w sprawie ( pisała to odoba poniżej 11 lat i sąd jest bezsilny względem jej :D )

- producent przedstawi atest produktu i żeczywiście w sądzie stracicie cały dobytek :blink: :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

@Antytruciciel o co tobie chodzi ,jesli masz problem to to nie do nas z m***a chcesz to nawet do ministra rolnictwa pisz i tak tobie nic to nie da ,od kiedy pryskaja roundup'em na ziemniaki , lepiej usun to konto bo nikt tobie nia da spokoju i nie poprze cie


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ciekawa dyskusją..nie powiem, poziom trzyma. Ja tam też po cześci się zgodze z Antytrucicielem@, a po czesci dlatego ze on nie ma pojecia co pisze, naogladał sie na Youtube jakichs filmów o Raundapie i Monsatno i odezwała się w nim natura Ekologa...

Racja w tym że glifosat jest szkodliwy, ale poki prawo pozwala go stosowac to ludzie będą to robić. Niezależnie czy komuś żona poroniła czy ktoś zarobia na nim fortunę...tak już jest, rządza pieniedzy przewyższa sumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

szkodliwy czy nie to skuteczny.ja tak mam że jak pryskam glifem to na drugi dzień siedzę w sraczu cały dzień.ale jak trzeba to się pryska.nikt normalny nie pryska na zielone łęty.a na uschnięte to glifosat nie ma wpływu na ziemniaka ,bo niby jak?po zetknięciu z ziemią nie działa.a reglone jet teraz w środkach toksycznych i normalnie się go nie kupi.przynajmniej u mnie.po za tym jakie śor nie są w jakimś stopniu szkodliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

A jaką masz pewnosć że 100% roślin jest uschniętych do końca? Ja pryskam ziemniaki tylko Titusem i nie musze później pryskać przed wykopkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj