qazqaz

Zamienniki roundupu

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
ja proponuje reglone bo bardzo szybko dziala szybciej od randapu

Tylko niestety nie niszczy częsci podziemnej ,czyli rozłogów.A chyba o to chodzi w zwalczaniu perzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer07    1

Ostatnio pytałem się o cenę glifosatu to tak jak kolega zorzyk2 napisał 16zł brutto za 1L w opakowaniu 20L tylko nie pamiętam nazwy ale chyba to był tajfun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3
Pytanie do samo jaką stosowałeś dawkę płynu na 1h i jaka cena?

 

dokładnie to już nie pamiętam ale ok 2l/ha a cena była bardzo zbliżona do roundup'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fliegl    22

Czy Tajfun w jakimś stopniu ustepuje w działaniu Randap'owi?

Cena jest o połowę tańsza a ja potrzebuje 20litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja stosowalem w tamtym roku tajfun 3L + 8 kg siarczanu amonu i super efekty byly nawet na szczawiu polnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

poza ceną niczym się nie różni

mają tą samą substancje aktywną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Obydwa środki chwastobójcze mają takie samo działanie, niczym się nie różnią oprócz ceny. Ja też kupiłem bańkę 20 l Tajfuny, chwasty szlak trafił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

W nazwie środka liczba,tu 360,oznacza zawartość substancji czynnej,tu glifosat, w danym środku. W tym przypadku różnic nie ma, jedynie mogą być różnice w wypełniaczach.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Reglonuję rzepak tym środkiem i jestem jak najbardziej zadowolony z działania-polecam :).Pozdrawiam


Praca wszystko zwycięża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To jest to samo. Rok temu stosowałem klinik duo 360SL i zadziałał jak trza :)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja w tym roku stosowałem Rofosat 360SL. Różni sie tylko cena :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

koledzy nam pare ha pszenzyta zawalomych miotłą i rumianem kupiłem zamiennik randapu czy do dosuszenia mam użyć wraz z nim siarczanu amonu? proszę o pilną odpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

Wiem , wiem przedawnione ale może komuś się przyda.

 

Ja dziś kupiłem bańkę Glyfos'u 360sl za 298 zł / 20 l


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hermes    1

Uważam że te obecne środki na zwalczanie perzu to o kant d**y roztrzaskać .Stosując randap tak jak zalecają ,to owszem zielone ginie ale z korzeni się odnawia tak jakby nic im nie szkodziło.W tym roku zastosowałem tajfun 5L +siarczan/ha i widzę ,że efekt podobny,.Jakieś 10-12 lat w tył opryskanie np:randapem równało się nie wracanie na to pole z ponownym opryskiem 5-6 lat a teraz to co roku by wypadało wykonać zabieg.Chyba ,że potroić należało by dawkę .Myślę ,że to jest świadome naciąganie rolników lub oszustwo dystrybutorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

a jaki stary byl ten perz?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124
Witam.Reglonuję rzepak tym środkiem i jestem jak najbardziej zadowolony z działania-polecam :D.Pozdrawiam

To chyba raczej Tajfunujesz :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Wiesz, jeżeli pryskasz rok w rok to sie nie dziw że chwasty się uodparniają.


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hermes    1

To jak perz jest to co ,zostawisz go na 3 lata i dasz radę potem ? ani orka ,ani uprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja pyliłem niedawno Tajfunem, Glifosate czy jakos tak i jest to jedno i to samo, różnica tylko w cenie, ja już nie żałowałem i dawałem 5l na hektar bo cena luks za 5l-75zł.

 

A o właśnie ile dajecie siarczanu na hektar?? do oprysku?? ja dawałem 4kg nie za mało??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hermes    1

Dałem tak jak Ty , wczoraj orałem i korzenie perzu wyglądają zdrowo .Oprysk wykonany miesiąc temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj