qazqaz

Zamienniki roundupu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wiesko    15

Gallup, Glyfos godne polecenia

Edytowano przez wiesko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blazek    3

Ja w tamtym roku pryskałem klinkiem a w tym roku Glifosadem i powiem tak i jeden i drugi działa dobrze w jest o połowe tańszy niż Rundap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

Kosmik 360 SL, Gallup, pierwszy stosuję ja i nie narzekam, drugi stosuje sąsiad od którego opryskiwacz pożyczam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

a to roundup drogii? ja w tym roku kupiłem po 24,68zł/L brutto. i w porównaniu do tamtego roku tot tani :P


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Zawsze stosuję glifosat w najtańszej postaci w momencie zakupu. Do żadnego ze stosowanych środków nie mam zastrzeżeń. Nie zauważyłem również wpływu siarczanu amonu na efekt końcowy działania środka, jedynie wcześniej widać objawy działania. Tak że zaniechałem dodawania siarczanu pozostając przy dawce środka 3l/ha, bez jakichkolwiek objawów zmniejszenia skuteczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Panowie w tym roku stosowałem Gallup ok 4l na ha pryskałem w zeszłą sobotę ładnie schnie kiedy mogę wjechać z uprawą ,u nas kupiłem 74 zł 5l banki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

a to roundup drogii? ja w tym roku kupiłem po 24,68zł/L brutto. i w porównaniu do tamtego roku tot tani :P

W porównaniu do zamienników to drogi.

Np 25 zł/l roundupu, a zamienniki średnio 15 zł/l

Zamienniki typu klinik, tajfun, kosmik,glyfos, gallup... mają ten sam skład co roundap 360 SL.

Nie widze powodu aby przepłacać.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

ale jak kupiłem ten transenergy 450


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja pryskałem gallup 360, ok4l.ha, za bańkę 20l zapłaciłem 230zł, zobaczymy efekty za kilka dni B)


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

ja też pryskałem gallup 360 dobrze działa ale na pokrzywy i podobne wymagana dawka 5l/ha bo nie zadziała sam sprawdziłem pryskałem nim już drugi rok i wcale nie ustępuje innym środkom polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Ja w tym roku pryskałem Avansem cena 85zł za 5l. Co roku pojawia się coś nowego, w tamtym używałem Glyfos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

U mnie w tamtym tygodniu opryskaliśmy ścierniska Galloupem 360 i do dzisiaj ścierniska ładnie się już pożółkły. :)

Tylko patrzeć kiedy pszenice będzie się siać. Środek naprawdę godny godny polecenia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

Roudup orginalny wynalazek monsanto to w tej chwili produkt reklamowany kupowany przez ludzi nieświadomych tematu .Jego generyki są produkowane przez inne koncerny chemiczne i niczym się w składzie nie różnią chyba że jakaś super okazja z targu .Najlepsza cena glifosatu jest poza sezonem robót w polu a jak mokry rok to tego szwaksu brak nawet w hurtowniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmkam    0

Dokładnie jak kolega wyżej pisał zawsze lepiej kupować przed lub po sezonie ja za gkyfos"a płaciłem ok 230 za 20l. w tym roku poszła dawka poniżej 3l/ha i 150l wody. i jak narazie ładnie wszystko schnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloolosz    2

Niektórzy dają ponoć ocet-butelkę na hektar

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Uważam że te obecne środki na zwalczanie perzu to o kant d**y roztrzaskać .Stosując randap tak jak zalecają ,to owszem zielone ginie ale z korzeni się odnawia tak jakby nic im nie szkodziło.W tym roku zastosowałem tajfun 5L +siarczan/ha i widzę ,że efekt podobny,.Jakieś 10-12 lat w tył opryskanie np:randapem równało się nie wracanie na to pole z ponownym opryskiem 5-6 lat a teraz to co roku by wypadało wykonać zabieg.Chyba ,że potroić należało by dawkę .Myślę ,że to jest świadome naciąganie rolników lub oszustwo dystrybutorów.

przestań dodawać siarczanu i nie będzie problemu, czysty glifosat mimo ze dział dłużej ma o wiele większa skuteczność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

Przy dodaniu siarczanu szybciej spala ale tylko górę,a korzenie pozostają.Ja tego roku część pryskałem bez siarczanu gallupem i jest lepszy efekt.Dawałem 5l na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

dokładnie

siarczanu można dodać wtedy gdy zależny nam na szybkim uschnięciu części nadziemnej czyli głownie przy desykacji

w innych przypadkach roślina musi mieć czas aby glifosat dotarł do najmniejszego korzonka

ja u siebie rzadko przekraczam dawkę 3 litrów ostatnio to nawet przy 150 litrach wody na ha i pola czyściutkie bez perzu, A fajnie się pryska bo jednym opryskiwaczem pryskam 9 ha, warunek musi być bardzo sprawny, drobna kropla i brak wiatru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

Czy GALLUP 360 SL to to samo co ROUNDUP 360 SL ? Srodek jest sporo tańszy ale pierwszy raz o nim słysze ? Czy na palenie ugoru lepiej kupić oryginał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

wal najtanszym glifosatem a roundup to tylko nazwa handlowa monsanto dla glifosatu tu i tu masz tyle sammo i tą samą subst aktywną więc nad czym sie zastanawiasz ja np stosował klinik duo ale gallup tez ok

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ja również pryskam najtańszymi środkami i po 2 tygodniach wszystko uschnięte. Ale odczekuję trochę dłużej żeby i korzenie pousychały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

A czy do oprysku dodajecie jeszcze jakiegoś przylepca ? Tzn. mocznik czy siarczan amonu czy coś w tym stylu ? Czy lepiej pryskać samym środkiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak jak kolega wyżej najlepiej dodac płyn do naczyn. Jesienią stosowałem tego Tajfuna efekty były bardzo ładne także jak najbardziej polecam, po co przeplacać?? Co innego jeśli mamy ograniczony czas wtedy najlepije zastosoawać Randap Energy badz cos z tej lini bo jest kilka rodzajów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamber310    4

Witajcie, w tym roku może ktoś polecić przystępnie cenowo glifosat? muszę szukać oszczędności oczywiście z braku dopłat.Proszę o link bo u mnie z internetem też ciężko przez prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj