Zaloguj się, aby obserwować  
prezes893

Półosie w Bizonie

Polecane posty

prezes893    0

zastanawiałem się nad przyczyną ukręceń półosi zdarzających się w suprze. otóż mój sąsiad w ciągu 3 lat dwa razy wymieniał lewą półoś w tym sezonie cały dzień i noc siedział nad tym rozebrał skrzynię bo twierdził że poszła satelita a okazało się że znów półoś i to lewa. z tego co obserwowałem sąsiad ten nie lubi wolno jeździć przy zawracaniu i notorycznie używa przyspieszacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

skąd dokładnie jesteś ? ja mam 18 km do Przemyśla...

Wracając do tematu:

Jest kilka zasad, których gość może nie przestrzegać

3 biegu używamy wyłącznie na utwardzonej drodze,

wysokie miedze pokonujemy jadąc po skosie,

a to, że lewa półoś się rwie wynika z tego, że na polu zawraca się w prawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekk310    1

główną przyczyną jest brak zwolnic dlatego skrzynia się sypie ale to już taka nieprzemyślana sprawa przez konstruktorów. po prostu jest za delikatna ta skrzynia

Miełiśmy bizona przez 12 sezonów od nowości nie było roku żeby nie robić ze skrzynią przeważnie półośki albo wsteczny bieg i jeszcze ten dostęp do skrzyni. u nas teren raczej pagórkowaty

TAk dłużej nie mogło być sprzedalimy bizona i spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hormon07    0

Widocznie ma jakieś kiepskie te półosie, kto ma te oryginalne to nie musi się martwić. Ja dorabiałem na WSK takie półosie, zawiozłem im starą, zrobi pomiar materiału i wykonali mi takie. Nie była to tania sprawa bo 1100 zł kosztowała jedna. Ale się opłacało. Oczywiście dochodzi dotego styl jazdy. Jak ktos szarpie, każda miedzie zalicza na pełnym gazie to nie ma siły aby ta skrzynia wytrzymała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekk310    1

kupiliśmy MDW 521

 

Były sprawdzane różne półośki w różnych cenach wytrzymywały góra sezon no może dwa a jak nie półośka to wsteczny się wyspał jeździł nim tylko mój ojciec od początku. w miarę bez szarpania ostrego atakowania dziur po porstu szanował sprzęt a i tak się sypała. wkońcu dwa lata temu powiedział przed sezonem że jeśli się skrzynia spierdzieli w tym zesonie to będzie sprzedany i też tak było , jeśli bizon to na proste pola .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes893    0
skąd dokładnie jesteś ? ja mam 18 km do Przemyśla...

Wracając do tematu:

Jest kilka zasad, których gość może nie przestrzegać

3 biegu używamy wyłącznie na utwardzonej drodze,

wysokie miedze pokonujemy jadąc po skosie,

a to, że lewa półoś się rwie wynika z tego, że na polu zawraca się w prawo

 

 

Walawa - gmina Orły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Skrzynia w Suprze nie jest taka najgorsza jak sie jezdzi delikatnie(np.bez szarpnienc przy cofaniu).U nas skrzynie nie sprawjają problemu..tylko raz jak wzielismy kombajnistow idiodtów raz przy cofani tak szarpną że wsteczny załatwił a potem sprzęgło spalił :) :) Więcej nikt u mnie niczym jezdził nie będzie....

Miełiśmy bizona przez 12 sezonów od nowości nie było roku żeby nie robić ze skrzynią przeważnie półośki albo wsteczny bieg i jeszcze ten dostęp do skrzyni. u nas teren raczej pagórkowaty

 

To że wsteczny to napewno wina kombajnisty.... :) :) :) Jak się jeździ delikatnie to nie się nic prawa zepsuć :) :)


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

nam w sobote pierwszy raz w suprze skrzynia nawalila a mamy go od nowosci 84 rok 1 operator caly czas, rozsypal sie mechanizm roznicowy tzw. kosz satelit 1 dzien roboty bez mechanikow koszt 600 zl i jedziemy dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes893    0

czy u was w suprach też wystepuje takie wycie na 2 i 3 biegu na przyspieszaczu podobny dzwiek do wycia tylnego mostu w c-360????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

U mnie wycie pojawia się tylko na 3 biegu bez różnicy ile się gazu da, jest tak od początku jak tylko została wyremontowana skrzynia. Na 2 nie ma tego wycia, ale na 3 się pojawia i to dość wyraźnie Tyle, że u siebie podejrzewam coś z satelitami.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52
czy u was w suprach też wystepuje takie wycie na 2 i 3 biegu na przyspieszaczu podobny dzwiek do wycia tylnego mostu w c-360????

 

 

w suprze masz ten sam mechanizm roznicowy co w c-360 i tak samo niema zwolnic stad to podobienstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hormon07    0

Tylko za mechanizm do supra wołają dwa razy tyle co do C-360 :). A jak by ktoś chciał kupić jakieś części do bizona to piszcie, mam dużo gratów i to jeszcze takich z lat 80, czyli te najlepsze części, a nie jakiś bubel który teraz sprzedają. Chodzi mi oczywiście głównie o skrzynie, półosie krótkie, długie, zębatki itd itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marex    0

tragedia z półosiami wczoraj prawa półoś długa - czas naprawy (ja i ojciec) 4 godziny,a tydzień wcześniej prawa półoś krótka czas naprawy (ja brat i ojciec) 6 godzin :) Kombajnem jeździ tylko tato i szanuje sprzet ale najbardziej denerwujące na polach są bruźny "w kolano" tak to juz jest jak sie chce wyjechać na usługe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Brózdy mnie też strasznie denerwóją :) :) Wczoraj kosiłem u gościa pszenżyto 3 ha w kawałku i bruzda co 2 m... :) :) Myślałem że nie wyczymam ...Musiałem dzielić i jakoś powoli sobie poradziłem.... Potrzebne chyba tylko po to żebym skrzynie zepsół........ale wytrzymała


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj