Skocz do zawartości
ssman860

Obroty prasy Sipma Z-224/1

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Sipma
mariush19    0

Od 1996 roku prasuję kostką Z-224/1 fergusonem 255, ani razu nie włączyło mi się sprzęgło przeciążeniowe. Może dlatego że ferdek zbyt mocny nie jest i zaraz gasł jak za dużo łyknęła, ale dzięki temu ten mechanizm mam jak nowy. Obroty jakie Ferdkiem aplikowałem były zawsze na poziomie 1200-1300 obr/min a czasami jak pokosy słabiutkie to 1100 obr/min. Dzięki temu można bezawaryjnie pracować wiele sezonów, wykazując przy tym małe zużycia podzespołów aparatów wiążących i układu korbowo-tłokowego.

daanny    9

A co ma sprzęgło przekaźnika do sprzęgła przeciążeniowego (głównego)??????

Po za tym problem rozwiązany, kupiłem nową podkładke i nakrętke wała atakującego i dociągnąłem z ojcem przez dwumetrową rure. Teraz jest bosko, nie staje nawet w tęgim sieianie.

To rozwiązanie na krótką metę też przerabiałem to kilka lat temu aż w końcu przewierciłem trzy otwory 12mm średnicy przez tarcze i koło zamachowe co 120 stopni i skręciłem tarcze razem z kołem na sztywno śrubami 8.8 od tamtej pory nie wiem co to sprzęgło

liroy23    0

U 3512 i Z224/1 - 1500 obrotów. Kiedyś jeździłem 1800-1900 ale to nie jest jazda - szarpie za mocno.

Na snopki ojciec ma dobry patent. Zrobił sobie tabelkę i teraz zajeżdżając na pole bierze miarę i mierzy wysunięcie śruby ze sprężyny - ustawia i snopki zawsze takie same.

Wiadomość z agroFakt.pl

pawlus224    1475

U mnie kiedys 3p prasowało się tylko 1100 obrotów wału korbowego na minute ;)

Teraz mamy lepsza prasę i daję jej obroty 1400-1500 ursusem c-330 wiekszych nie trzeba bo prasa się tylko nie potrzebnie zuzywa i tłucze na pusto :D

ssman860    2

Panowie witam po żniwach! Problem rozwiązałem prosto!

Zakupiłem nową podkładkę (mosiężna) i nakrętkę wałka atakującego przekładni głównej. Stara była nieoryginalna i krzywo dociskała. Założyłem nową podkładkę i dogręciłem całość z ojcem przez metrową rurę kluczem nasadowym. Mocniej już nie szło.

Efekt zadowalający i nawet miałem w końcu klientów na prasowanie.

Za oryginalne części sipmy zapłaciłem 62 zł, ale opłacało się

Aha, a jesli chodzi o obroty w prasie, to ja w słomie zwykle daje 1450-1600 ursusem c-385, 1500-1800 ursusem c-360.

W sianie jak są tęgie pokosy daje zazwyczaj 1600ursusem 385 i do 2000 sześćdziesiątką. Nie ma zmiłuj, musi iść

LeonOr    1

ja jezdzę z obrotami 450-490 obr/min i prędkości około 3-4km/h zależnie od grubości wałków

UrsusCzesio    304

no właściwie masz racje... A mam pytanie: czy tarcze w sprzęgle głownym prasy tym za kołem to macie to śliskie oryginalne??? Chodzi o tą metalową tarcz. Bo Ja jak założyłem to oryginalne sipmowskie to sie k***o ślizgało często, nawet na chudych pokosach, to katorga była i przerobiłem to, bo roznitowałem starą tarcz i przynitowałem wycięte kółko z szorstkiej blachy 3 mm, tyle że teraz jak raz mi sie zapchała bo puścił mi sie ciągnik z górki to mi okładzine prawie ześrutowało! Bo też u nas są fachowcy co wiercą otwory przez koło zamachowe i tarcz i sktęcają na sztywno :) no ale to już jest głupie, bo jednemu jak sie zapchała prasa to pękła przekładnia :)

Słuchaj ale można połączyc jedno i drugie bo ja mam sprawne sprzęgło fabryczne i to na kołek które jest już dorabiane i jedno jak i drugie działa bo po założeniu nowych noży na pochyłościach prase mi zablokowało i po prostu ścieło śrube. A zablokowało bo rolki wybite i prowadnice i tłok ściągnęło. A stare noże mialy już swój tor

piotrek2308    0

Witam

Mam podobny problem a mianowicie ślizga mi się koło na tym sprzęgle za nim. Dokręciłem teraz ostatnio tą nakrętkę na maksa przez rurę ale jeśli to nie pomoże to co można jeszcze by zrobić. Za tym kołem jest jakaś tarcza przymocowana do koła na nity i palcem można było wyczuć takie rowki poprzeczne czyli wychodziło by że jeszcze starta nie jest, natomiast tarcza od strony prasy jest gładka. Czy mogło by się to tak wyślizgać że już się nie nadaje do pracy?

izydor6280    483

koleg otam powinny byc okladziny sprzegla,

zwykle wczesniej sciera sie przednia, warto tego pilnowac, bo pozniej trzeba wylozyc troche grosza

piotrek2308    0

Czyli zarówno od strony prasy jaki i od strony koła powinny być okładziny?przymocowane na nity?

A jaki to może być materiał? jakiś szorstki? bo jak patrzyłem to była to jakaś wyślizgana lekko świecąca stal czy coś takiego.

Znalazłem takie coś

jp1p.jpg

czy to oto chodzi i to jest stosowane z dwóch stron? od koła i od prasy?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Marcinek178
      Panowie prasę posiadam od niedawna, chciałem ją dziś wypróbować no i problem od razu powstał. Mianowicie nie wiąże mi kostek z prawej strony tzn. niby wszystko dobrze, ale gdy wiązka jest już na wylocie to obcina ten prawy sznurek. niby znajomy próbował coś regulować w aparacie ale nic nie pomogło. W czym może tkwić problem i jak go zdiagnozować. Nie znam sie na prasach więc proszę o wyrozumiałość. Dodam że prasa jest z 1986 roku. aparaty wyglądają na oryginalne. Dziękuje wszystkim którzy mi pomogą.
    • Przez MF675ursus
      Posiadam sipmę Z224/1, pracuje ona z podajnikiem na przyczepę przez co prędkość pracy nie jest oszałamiająca, co powoduje "wypluwanie" materiału z podbieraka. Z tego co wiem Sipma jest wzorowana na prasach Deutz Fahr serii HD, które wyposażone są w "blachę", przytrzymującą materiał na podbieraku- film poniżej, nagrywane kalkulatorem:

Sprawdzi się takie rozwiązanie w rodzimej konstrukcji, czy to pic na wodę, i tak materiał z podbieraka przy wolnej jeździe będzie uciekał?
    • Przez roki342
      Witam ! 
      Mam problem z moją prasą - mianowicie jest to prasa Welger AP 41, a problem polega na tym, że jedna strona nie wiąże kostek. Podczas pracy zauważyłem, że sznurek ześlizguje się z chwytaka. Co zrobić ? W czym tkwi problem ? 
      Załączam zdjęcie aparatu wiążącego i mam na myśli chwytak zaznaczony zieloną kreską (zdjęcie z internetu, u mnie jest problem na lewym chwytaku).
    • Przez pit17
      Witam
      Co moze byc przyczyna nie dzialania wlacznika aparatow wiazacych
    • Przez chrobi123
      tak jak w temacie prasa kostkująca sipma z 224/1 robi jeden długi balik, jak się weżmie popchnie ten płaskownik co jest regulacja balika to utnie i zwiaże a sama nie chce, co to może być, pomocy