ssman860

Obroty prasy Sipma Z-224/1

Polecane posty

ssman860    2

Witam, zauwazyłem pewnego razu jak u sąsiada pewien koles prasował słome sipmą kostką, która była napędzana ciągnikiem ursus c360 i prasa miała duże obroty, jakieś 2 uderzenia tłoka na sekunde. Ja swoją tez napędzam 60-siątką i mam zaledwie 1 uderzenie na sekunde i prasa chodzi leniwie mimo ze w ciągniku dale gaz w deche i mam obroty 2000 na zegarze.

 

Czym to jest spowodowane? czy moze w jakichś wersjach montowali inne przekładnie??? Dodam ze moja kostka jest z 90 rocznika


Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Może sąsiad pracował na WOMie zależnym? Ale ogólnie rzecz biorąc w takim ciągniku jak C-360 1600-1800obr/min silnika spokojnie wystarczy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssman860    2

No właśnie u mnie gdybym dawał tylko 1600 obr/min to ta prasa w ogóle już chodzi wolno... a używałem ją też przy ursusie c385 i było to samo, więc wina musi leżeć po stronie prasy... wkurza mnie to bo musze jezdzić wolniej przez to...

 

sami porównajcie, moja podobnie jak na tym filmie:

 

a teraz zobaczcie jak chodzi na tym:


Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sygala    0

W instrukcji obsługi prasy polskiej jest napisane że, Z-224/1 ma 90 uderzeń tłoka na minute a Z-224/2 ma 100 . przy 540 obrotach WOM czyli około 2000 obr silnika. 224/2 ma tez wieksza przepustowosc 30t/h, 224/1 tylko 24t/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Oj tam nie narzekaj tak. W tym 2 filmie prasa jest chyba przy C-385 a 85 miały tez WOM 1000obr/min. A ja ci mowie tak 1600obr silnika jest ok. Może te prasowanie nie jest jakoś super szybkie, ale przynajmniej bardziej bezpieczne dla prasy. Mój wuj kiedyś tez prasie dawał duże obroty. Ale teraz już tak nie robi bo kiedyś przez przypadek do prasy dostał się duży kamień czy granicznik. Efekt był taki że masę kapuchy włożył w remont. A teraz przy niższych obrotach jak kamień się dostanie czy coś to wałek stanie a w prasie nic złego się nie stanie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssman860    2

no właściwie masz racje... A mam pytanie: czy tarcze w sprzęgle głownym prasy tym za kołem to macie to śliskie oryginalne??? Chodzi o tą metalową tarcz. Bo Ja jak założyłem to oryginalne sipmowskie to sie k***o ślizgało często, nawet na chudych pokosach, to katorga była i przerobiłem to, bo roznitowałem starą tarcz i przynitowałem wycięte kółko z szorstkiej blachy 3 mm, tyle że teraz jak raz mi sie zapchała bo puścił mi sie ciągnik z górki to mi okładzine prawie ześrutowało! Bo też u nas są fachowcy co wiercą otwory przez koło zamachowe i tarcz i sktęcają na sztywno :) no ale to już jest głupie, bo jednemu jak sie zapchała prasa to pękła przekładnia :)

Edytowano przez wsk125ccm
+10% wulgaryzmy

Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssman860    2

Wyjaśniło się! Okazało się że sprzęgło przekaźnika miało poślizg i wolno wkręcało prasę na obroty...


Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Witam!

Sory ,ze odświezam stary temat,ale chce wiedzieć napewmo-1600-1800obr/min w c-360 z prasą z-224 wystarczy?

jakim biegiem najlepiej jeździć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na takich obrotach zawsze jeżdżę bez większych problemów...

 

A tak w ogóle nowe prasy maja inny ślimak w przekładni głównej i uzyskują wyższe obroty. Stare miały 7 zębów na ślimaku a nowe mają 8 więc o jakieś 15% szybciej chodzą


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

Ja używam 1800-2000 z przewaga na te 2000 a bieg to taki jaki wał prasujemy zeby prasa zdążyła przerobić. W dobrej słomie pszenżytniej 4 polowa jak słaby wałek to naturalnie wyższy bieg 1s,5p,2s,3s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Ja kupiłem z-224 z86r,ale ma założoną przeciwwage!

A jeszcze jedno o ile obrotów powinno się poluzować snopki przy używaniu podajnika?

P.s. mówili mi,ze przy zbyt małych obrotach prasa lubi przepuszczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli prasa tego typu może puszczać na zbyt niskich obrotach to pierwsze słyszę. Może puszczać gdy za mocno "jej dasz" gdy masz już słaby trzymacz, albo zrywać sznurek gdy z iglica jest coś nie tak...


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadeusz122    0

Nie przesadzać z obrotami prasy .Wysokie obroty powodują ze proces wiązania musi być wykonany ciogu ułamka sekundy .Powoduje to szybsze wystąpienie luzów na wpustach osi supłacza Objawia się to luzami tarcz supłacza i tarczy sterującej a konsekwencji np.szarpaniem igieł w czasie pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nacki10    5

Oj tam regulowanie. Mam na sprzedanie ekstra prasę z drabinka i chodzi miodzio. Jak był by ktoś zainteresowany to pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Koledzy ile obrotów trzeba poluzować kostki,zeby można było prasować z drabinkami??

 

 

Nie ma na to reguły. Ja tam nigdy nie liczę obrotów. Kręcę z oka.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Ale tak mniej więcej ile 2-3 obroty?5-10??

Sory,że tak dopytuje ,ale to będzie mój pierwszy sezon z prasą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nacki10    5

Musisz tak ustawić aby ci wszystko grało i ładnie prasowało, a jeżeli nie będziesz umiał to mechanik od prasy i on ci już ustawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

Koledzy ile obrotów trzeba poluzować kostki,zeby można było prasować z drabinkami??

 

 

Ja jak prasuje z ladą to luzuje na jak najwięcej bo snopki z lady trzymają i zbijają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Na siano, na prasowanie z drabinką skręcam gdy mam pusto komorę tak aby sprężyny zaczęły się rozciągać. Po załadawaniu około 5 pęczków na przyczepę się sprawdza jakie pęczki wychodzą i się reguluje czy ciaśniej czy luźniej. Nie da się określić ze na siano X obrotów a na słomę Y. Zalezy jakie sioano i jaka słoma i jaka wilgotośc. Wszystko nauczysz się w "praniu"


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssman860    2

Witam ponownie!

Dziś zbierałem siano swoją sipmą Z224/1 z rocznika 90' i znowu mam problem ze sprzęgłem głównym!

Ręce mi opadają! Co roku jest to samo, prasa się zapycha mimo, że wałki są błache.

Prasa staje i tylko słychać pisk tarczy sprzęgła przeciążeniowego.

Dodam że tą nakrętke centralną mam dowaloną tak, że już jej przez metrową rurę nie moge bardziej dociągnąć, sprężyny tależowe prosto a i tak prasa staje na grubszej ilości.

Ma ktoś podobny problem??? Może jakiś sposób ktoś zna, żeby zaradzić temu problemowi??? Z góry dziekuje


Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stash    0

Witam ponownie!

Dziś zbierałem siano swoją sipmą Z224/1 z rocznika 90' i znowu mam problem ze sprzęgłem głównym!

Ręce mi opadają! Co roku jest to samo, prasa się zapycha mimo, że wałki są błache.

Prasa staje i tylko słychać pisk tarczy sprzęgła przeciążeniowego.

Dodam że tą nakrętke centralną mam dowaloną tak, że już jej przez metrową rurę nie moge bardziej dociągnąć, sprężyny tależowe prosto a i tak prasa staje na grubszej ilości.

Ma ktoś podobny problem??? Może jakiś sposób ktoś zna, żeby zaradzić temu problemowi??? Z góry dziekuje

 

 

mialem taki problem kilka lat temu z tata...

 

przy prasowaniu slomy kiedy zaczynala wchodzic rosa prasa sie zapychala i sprzeglo oporowe puszczalo..

 

zdjelismy kolo zamachowe .. wysmarowalismy od wewnatrz piaskiem i nie zablokowala ani razu.. do domu a na drugi dzien nowiutkie 2 tarcze sprzeglowe :).. zdejmujesz te kolo zamachowe i tam od wewnatrz beda tarcze sprzeglowe ;) a raczej ich brak bo juz nic z nich nie zostalo ;[

mocowane sa na nity bodaj.. :D


-U-R-S-U-S- POWER
C-360 & T25A
Rotacyjna POWER is the best :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A w jakim stanie jest nóż odcinający?

Jak będzie tępy to też prasa będzie stawiać większe opory na sprzęgle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

kolega wyzej ma rację ;) a nie próbowałes dociągac tych bodajze 6 srub z sprezynami ? spróbuj a jak nie da to efektu to zmien tarcze o ile tam są ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssman860    2

A co ma sprzęgło przekaźnika do sprzęgła przeciążeniowego (głównego)??????

 

Po za tym problem rozwiązany, kupiłem nową podkładke i nakrętke wała atakującego i dociągnąłem z ojcem przez dwumetrową rure. Teraz jest bosko, nie staje nawet w tęgim sieianie.


Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj