Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Wojciech09

Valtra T130

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Valtra
brzozak2    236

ale w mth ma byc wlasnie ujete obciazenie, tzn. jesli ma ciezej to szybciej je nabija :) , ale to tylko teoretycznie i malo obrazujaco dla rolnika.

w jd bije chyba godziny zegarowe, nie wiem jak jest w innych markach

lukas120    4

spalanie to tylko na wykonaną robotę + warunki pracy inaczej to bajanie tak jak ja judzi przerasżam że Valtra pali 20l/godz zegarową to dla 50-60latków smok (miał to być oszczędny traktor ;) ) a jak mówiem że we tym czasie zrobiem 3 ha ścierniska to mówią że pier... głupoty bo to nie samolot i godej se

benek79    13

No to spalanie nie jest rewelacyjne bo ja 1614 w kosie 3m spalam na hektar 6-7 litrów zajmuje mi to 30min. a w Ibisie 3+1 na resorze na 1ha 18-20litrow czas to 1h.

Wiadomość z agroFakt.pl

lukas120    4

tylko zwruć uwagę ze ja 1ha uprawiam 20minut moze i by sie dało wolniej ekonomiszniej a i normy spalania jakie musza spełniać te silniki też mają znaczenie a w orce to mi jeszcze nigdy takie nie wyszło z wałem czy tez bez ale tu się zacznie dyskusjaa jaka głębokość jakie pole...

a to już było przerabiane na tym forum

rolnik2222    0
:) valtra to najlepszy traktor! nie ma lepszego! jesli ktos go ma to niech o niego dba i cieszy sie z niego jak najdłuzej :)

brzozak2    236

rolniku chyba chcesz aby ci podniesc znowu poziom ostrzezen, pilnuj sie z tymi postami, a jak nie masz nic kontruktywnego do dodania to zamilcz

yacenty    557

brzozak, jak ty rozumiesz ze mth jest zwiazana z obciązeniem?

mi sie wydawalo do tej pory ze mth to jest ilosc pracy jaka ciągnik wykonał w ciagu godziny na zdefiniowanych obrotach, które zależnie od marki wachaja się w okolicach 1500-1800.

Dla mojego zetora 1mth to 1h pracy przy obrotach 1800/min i tu nie ma znaczenia czy ciagne plug 3 skibowy, agregat uprawowoy 3m, agregat uprawowo - siewny czy moze jezdze z rozsiewaczem nawozu, jak sie tylko licznik kreci na 1800 to 1h pracy daje 1mth, jak zas wkrece ciagnik na 2100 to wiadomo w 1h pracy nabije ponad 1mth na zegarze

chyba ze jakos zle cie zrozumialem

pozdr

YacentY

brzozak2    236

jacek, po prostu w praktyce jak masz ciezko to jedziesz na wyzszych obrotach, a jak masz lzej to zeby utrzymac ta sama predkosc liniowa uzywasz wyzszego biegu i nizszych obrotow, wiec w efekcie godziny wolniej leca :)

patryk141    0

Witam zastanawiam się nad traktorem o mocy od 125 do 150km. Interesowałem się valtrą t 130, new hollandem o mocy 141 km, a także john deerem 6530 oraz 6630. Jesli ktoś ma takie traktory to poprosił bym o opinie na temat tych traktorów w porównaniu z valtrą:o

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować