cezary1

problem z prasą john deere 545

Polecane posty

cezary1    0

Witam.

posiadam prase john deere 545 i mam problem z właściwym użytkowaniem,mianowicie wszystko niby chodzi oki ale bele są za słabo zbite,regulowałem zaworem i nic nie pomogło,prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Wkręciłeś go na max?Co pokazuje zegar?

Wina może być regulatora albo siłowników,wystarczy może wymienić uszczelnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezary1    0
Wkręciłeś go na max?Co pokazuje zegar?

Wina może być regulatora albo siłowników,wystarczy może wymienić uszczelnienia.

Dzięki za odpowiedz.Kręciłem do oporu i nic nie pomogło,a zegara ten model nie ma. Czy chodzi Ci o siłowniki od zamykania klapy czy napinania pasów bo są połączone trójnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Nie wiem czy powinny być połączone razem bo 550 i 545(540) mają inną hydraulikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0

A pasy masz równo napięte? może te boczne są luźniejsze albo 1en już belka będzie niedobita znajomego kolega tak miał jak belka była w prasie to udało musie odsunąć trochę pasy i widział ze wszystkie pasy dociskają belkę a jeden nie brakowało jakieś 1,5cm pasy sprawdź przy zamkniętej komorze i spojrzyj się od dołu z tyłu prasy jak pasy wyglądają czy te boczne nie są luźniejsze nie wiszą a jak napniesz pasy ręką z tylu to dożo ugną się wszystkie tak samo są napięte?jak masz podobnie to musisz skrócić pas , pasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0

I jak problem rozwiązany ?Napisz

ja też mam JD 545 i u mnie mocno zbite rolki można boksować Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezary1    0
I jak problem rozwiązany ?Napisz

ja też mam JD 545 i u mnie mocno zbite rolki można boksować Pozdrawiam.

OK.Problem udało się rozwiązać.Przyczyną był wewnętrzny przeciek siłownika.Dziękuje za rady. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbi123    0

Witam. ja tez uzytkuje 545tke i tak samo mam problem z wlasciwym zageszczeniem bel. Wymienilem uszczelniacze w silownikach, zawor jest na max i nic. mozliwe ze przyczyna moze byc nietrzymajacy rozdzielacz w ciagniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0

Mój znajomy miał podobny przypadek w jd 550 siłowniki miał robione rozdzielacz w ciągniku i miał i tak tak samo chociasz siłowniki uszczelnił bo miał mały wyciek wewnetrzny i nadal tak jeździ chyba to będzie wina tego zaworu w prasie od regulacji scisku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja też ma problem w Jd 550 z dobrym dobiciem beli, i pytałem się czemu ale nikt nie odpisał na mój post. Może wystarczy wymienić oringi w tym zaworze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nerdy111    0

Witam!

Ja także uzytkuje teraz pierwszy sezon prase 545 i mam problem z mechanizmem owijania sznurkiem... nie mogę go uruchomić ręcznie za linkę, dopiero jak wyjde z ciągnika rusze odrobinkę zawór od gęstości sznurka, to owijanie rusza, co moze być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbi123    0

co do sznurka to nie wiem bo ja obwiazuje siatka. no wlasnie ze oringi w zaworze sa wporzadku a poza tym ciezko jest je dostac:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skąd wiesz, że są w porządku? Dostać oringi, to chyba nie problem a jeśli jest to zawsze pozostaje serwis. Ja będę kupował części we Fricke w Mrągowie, bo tam mają części do wszystkiego a mam do nich 80km. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Wymiana oringów może pomóc,natomiast rozdzielacz ciągnika nie ma nic wspólnego ze zbiciem beli. To są zupełnie dwa różne obwody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0

Norbi123 i jak problem ze zbiciem beli rozwiązany ? napisz pytam się tak z ciekawosci co to za przyczyna może być , czy to nie czasem wina tego zaworu od ścisku beli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0

J jak rozwiązał ktoś z was przyczynę nie dobijania zbijania bel ??? nie jest to czasem wina tego zaworu od regulacji ścisku beli ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0

To nikt nie znalazł przyczyny tak jeździcie? , u mnie znajomy tak ma w 550 jak w żniwa belował słomę ludziom to narzekali ze słabo zbite belki .

J tak właśnie rodzi się twierdzenie że pasowe źle zbijają bele .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nerdy111    0

Ja też pierwszy sezon pracuje prasą jd 545 z Ursusem 3p i nie mogę nażekać - w kiszonce super zbija... jak kloc drewna, bo jad uzeżam to echo oddaje ;):) Prasa Extra, tylko dziś w kiszonce w b. długiej trawie (życicy chyba) nie mogłem beli za nic zacząć, a w dodatku owijało mi na wałku tak ze nóz nie wydalał... :/ ale chyba coś źle robiłem skoro mi nie szło :/ ale po za tym prasa wymiata :):):)

 

A jeśli chodzi o to ze regulacja nie działa - to moze pękła spręzynka w tymze zaworze i dlatego tak słabo zbija - to ten zawór to normalny regulator ciśnienia chyba - mniej lub bardziej dokręcasz spręzynkę i masz mniejsze lub większe ciśnienie zgniotu... ale ja to mówie na podstawie katalogu - jak jest naprawde to nie wiem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0

Wiesz ja przeglądam katalog w internecie i patrze się na ten zawór ale nie widzę żadnej sprężynki tak ogólnie to jest dużo o ringów . moja john dirka tez mocno zbija ,ale kiszonki nie robię nią .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nerdy111    0

Dlaczego nie robisz? Nie idzie? czy nie potrzebujesz..? ja mialem problem z owijającym sie materialem wokół rolki wciągającej, są podobno różne patenty na ten nóż - ja go zrobiłem z starego resora, naostrzyłem i zdaje egzamin prawie dobrze - prawie bo jest idealnie prosty a rolka juz troszke wytarta na środku i tam jest z 3 mmm luzu, a na bokach chyba 0.5 mm luzu, ale dopracuje - myśle ze resor to dobry patent, bo tani a dobry - nie będzie się tępił bo okrutnie TWARDY ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nerdy111    0

dziś postaram sie zrobić fotke, wiec jak będe siedział na necie wieczorem to wrzuce foto. A jak zamocowałem? Poprostu przykręciłem resor do belki zgarniającej, chociaż sądze ze nawet bez niej zdawał by egzamin bo ma chyba z jakieś 6-7 mm gróbosci :) Tylko troszke sie namęczyłem zanim go naostrzyłem :) A o wierceniu nie wspomnę juz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbi123    0

ja prasuje wylacznie u siebie to nazekac moge tylko ja:/ oddalem silkowniki do regrneracji i zobaczymy co bedzie jak zaczniemy prasowac bo zawor do regulacji jest wporzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj