MartineZ

Prawa Państwowej Inspekcji Pracy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MartineZ    14

Witam wszystkich.Przy dzisiejszym zbiorze slomy podjechal osobowy woz strazy pozarnej.Wysiadlo z nich dwoch facetow,jeden z kamera ktora od razy wlaczyl i nagrywal.zblizyli sie do nas i zaczeli gadac o bezpieczenstwie...jakby rolnik nie wiedzial co jest niebezpieczne.i tutaj moje pytania do was??

1)czy mozna jezdzic bez prawa jazdy na polu?

2)czy Panstwowa inspekcja pracy moze wlepic jakikolwiek mandat jezeli nikt z rodziny nie jest ubezpieczony w KRUS-ie?

3) czy ten "kolega" w obecnosci czlonka panstwowej strazy pozarnej moze mnie wylegitymowac?

4)czy moga skontrolowac gasnice w ciagniku badz kombajnie??

to bylo na tyle.uzytkowikow ktorzy "siedza" w prawie proszeni o odpowiedzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

no nie mieli co robic a ze pogoda taka jaka jest to tylko ja bylem na polu to mnie skontrolowali...no troszeczke mnie zdenerwowali sama kontrola nie wspominajac juz o kamerze ktora tata natychmiast kazal wylaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

a co jakiś mandat chcieli wlepić?? ja bym ich opiepszył i wyrzucił z pola, maszyna pracuje to ma spadać i tyle, tak samo jakby ITD wlazło na pole sprawdzić czy ropa czerwona jest czy czysta w kombajnie, nie stanąłbym i tyle... :)


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Pracowałeś u siebie czy u kogoś? Z tego co wiem PIPa może skontrolować pracodawców oraz inne podmioty na rzecz których jest świadczona praca przez osoby fizyczne. Co oni robili u rolnika na polu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie wiem co robili ale u mnie też byli-a właściwie była PIPa (ale dosyć sympatyczna)-u mnie mogła się ta wizyta (oczywiście zupełnym przypadkiem :) )wiązać ze zmianą kombajnisty na tańszego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Niezgodze sie z tym!!!!Mi sie wydaje ze prawo jazdy jest tylko potrzebne do jazdy po drogach publicznych!! :) :) !!!A co sobie robie na wlasnym terenie to jest juz moja sprawa!!! Przynajmniej tak mi sie wydaje :)


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dionizy    0

To jest prawo jazdy do poruszania się samochodami, więc mi się wydaje, że nawet jeśli uruchomisz silnik samochodu to powinieneś mieć prawo jazdy, ale oczywiście to tylko domysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

nie mandatu nie dali....jak to oni powiedziali ....sa tu tylko w celach ostrzegawczych hehe

 

mirasek pracowalem u siebie

 

farmer120ha tez mi sie wydaje ze prawo jazdy obowiazuje tylkona drogach publicznych a na swoim moge sobie robic co chce.......tylko odziwo nie pytali o prawko tylko o wiek

 

piotr2691 tata sie zastanawial czy ich nie wyrzucic ale wolal sie dobvrze zastanowic jakie maja prawa zanim cokolwiek zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

o wiek pytali pewnie dlatego, bo jest taka książka w której mowa jakie prace może wykonywać dziecko do lat 16, więc PIP mógłby nałożyć jakąś karę jeśli pracowałbyś z w ciągniku który napędza prasę, ae nie jestem pewien czy mogło o to chodzić...

 

pzdr


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

prasy nie bylo tylko przyczepy i na szczescie wtedy ojciec siedzial za kolkiem....bo tak mysle ze by byla kara tak jak mowisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

nawet jak jedziesz po polnej drodze to musisz mieć prawko,nawet polna droga jest droga publiczną!! :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

no jak to mówią przepisy, droga twarda jest o nawierzchni bitumicvnej itd, a droga polna to droga gruntowa według prawa i jest także zaliczana do dróg publicznych... :]


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Rafal180 nie zgodze sie z toba bo droga polna w wielu [rzypadkach to zwykle pole zamienione przez rolnika w droge w celu dojechania na pole wiec taka droga nie jest droga pubkliczna bo jest maja wlasnoscia a na niej chyba mige robic co chce(tak mi sie wydaje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na swoim polu to możesz nawet czołgiem jeździć i nic bez nakazu zrobić nie mogą.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Wlasnie. Jaki sens by byl w tym że mozna jeździć od 16 latr ciagnikiem ale nie mozna bez prawka, choc w naszym syfie wszystko mozliwe że jakiś imbecyl w rządzie by tkaie ocś wymyslił. Nie trzeba, prawkjo tylko na publiczne drogi, u siebie jeździj nawet czołgiem :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

no tez mi sie tak wydaje tylko to jest nasze gadanie a ja bym potrzebowal jakas wzmianke w prawie na ten temat zeby na przyszlosc opieprzyc takiego imbecyla zeby nie przeszkadzal a pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie miałem "przyjemności" się z żadną kontrolo spotkać na polu ale jeśli prasuje usługowo i u kogoś by do mnie przyjechała PIPa to mogę ich olać i nic mi nie zrobią??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

przypuszaczam ze nikt chyba nie odpowie na twoje pytanie bo nikt nie wie takich rzeczy ze wzgledu na to ze bardzo rzadko sie zdazaja...sam jeszcze nie weim wszytskiego a temat juz troche istnieje...trzeba siegnac rady adwokata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Temat bardzo ciekawy i takjakby "apeluje" aby wszyscy którzy mają jakieś pojęcie na ten temat się wypowiedzieli...

Ja moge wytłumaczyć całą kwestie posiadania uprawnień... Prawo jazdy jest obowiązkowe do jazdy pojazdami silnikowymi na drogach publicznych .

Teraz trzeba sobie wytłumaczyć co to jest ta droga publiczna... Droga utwardzona (nawierzchnia bitumiczna-asfalt, betonówki, kostka brukowa, kostka itd...), której długość jest większa niż 20 m .. A więc jeśli "biegnie" droga polna (nieutwardzona) i jest w pewnym momencie wyłożona 19m płyt, to jest to zwykła droga polna - np gminna. A jeżeli "biegnie" droga polna (nieutwardzona) i jest odcinek 21m płyt, to te 21m jest drogą publiczną na której potrzebne są uprawnienia... Tak samo wykładowca nam tłumaczył żartem, że jak wracamy po "kielichu" , to tylko jechać po polnych drogach do domu i mogą nas cmoknąć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duru90    0

U mnie tez byla kontrola i sie przyczepili dotego ze jest nie kompletna oslona na hererze a jest ona orginalna ale ich to nieinteresowalo i zapisal na jakies karteczce i zrobili zdjecie kombajnu.... pozniej ogladali ciagnik i przyczepe ale bylo wszystko ok. A o prawko i uprawnienia na kombajn sie nic niepytali tylko jak kombajn wroci do domu bo niewidzieli wozka od heredu ale byla droga polna ktora wracamy i nic niemowili a przez droge punliczna tez trzeba bylo przejechac ale tylko 10m zapytali o nazwisko i pojechali dalej wszystko ladnie grzecznie i prawie przezpisowo tylko ta "nie kompletna oslona" ktora jest kompletna hehe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

u mnie tez sie czepali oslony na hederze ktorej nie ma...o nazwisko sie nie pytali bo nie mieli takie prawa gdyz nie jestem ubezpieczony w KRUS'ie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Gówno ich to powinno obchodzic się nie znają a wpierd*** Jeżeli nie ma to nie ma krótka pilka. Wózek na heder :D Kuzyn kupił dominatora wn iemczech i był bez wózka i mogą mu laske zrobić


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj