Zaloguj się, aby obserwować  
pmichal56

cena ziemniaków i innych naszych produktów

Polecane posty

pmichal56    15

witam, w tym roku ziemniaki wiemy że obrodziły rok wcześniej nie było źle, ale co będzie później a mianowicie z ceną ziemniaka i innych produkowanych przez nas płodów. I powiem tyle że spożycie ziemniaka w Polsce jest mniej więcej na jednakowym poziomie z tendencja do spadku. A cena to normalnie jak w kalejdoskopie zmienia się i nie wiadomo co za ile będzie,cena powinna być mniej więcej stała tak żebyśmy wiedzieli na czym stoimy, i pośrednik żeby nie zarabiał na naszej ciężkiej pracy, i tu pytanie do wszystkich producentów ziemniaka i nie tylko. Czy zgodzilibyście się na uregulowanie cen naszych płodów tak żeby sprzedać to po godziwej cenie ale wiadomo nie Zadrogo tak żebyśmy mogli sami to kontrolować, chodzi mi oto żebyśmy się trzymali razem jako ROLNICY,(stworzyć jakiś system) a nie podgryzali jeden drugiego (bo w ten sposób nie da się niczego zwojować). sposób w jaki miałoby się to odbywać (MOŻECIE WPISYWAĆ JAK MACIE UWAGI LUB LEPSZE SPOSTRZEŻENIA, CHODZI O TO CZY SIĘ DA a jak tak to jak)

1. Każdy rolnik ma swój numer gospodarstwa za pomocą którego można go zidentyfikować

2. Baza danych o zasiewach naszych posiada ar i mr ( chodzi mi o to czego i ile będzie za dużo, tak żeby można było monitorować zasiewy żeby nadwyżka bezpośrednia w produkcji krajowej wyniosła do 10% danej uprawy.

3. Niedobór zasiewu byłby komunikowany i chętni rolnicy którzy mogą (zachowanie płodozmianu)daną uprawę zasadzić lub posiać zgłoszą się i otrzymają możliwy dostępny areał.

4.Pytanie do was jak egzekwować to jeśli rolnik będzie sprzedawał poniżej ustalonej ceny produkty czy wprowadzić klasy produktów np: ziemniaki małe, średnie, duże,

Wszelki wątpliwości i pytania wpisujcie mile widziany udział kogoś kto by to widział od strony prawnej. Stowarzyszeń. :(


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

integracja zarówno pozioma, jak również pionowa wydaje się być wskazana ze względu zarówno na ograniczenie kosztów transakcyjnych, skrócenie kanałów dystrybucyjnych, ograniczenie procesu wyprowadzania nadwyżki oraz co najważniejsze osiąganie efektów skali; jak zauważyłeś popyt na żywność charakteryzuje się sztywnością zatem jakiekolwiek zmiany podaży powodują więcej niż proporcjonalne zmiany cen (zmiana ceny > zmiana podaży) dlatego najprostszą metodą wzrostu cen płodów rolnych jest ograniczanie zbiorów czyli np ekstensyfikacja produkcji, tak czy inaczej stabilizacja nastąpi tylko i wyłącznie w wyniku specjalizacji, a tutaj przeszkodą jest płodozmian, stąd konieczne są zmiany mentalnościowe i poprawa wykształcenia kierowników gospodarstw, które pozwolą na wymienianie się gruntami oraz rozwój procesów integracyjnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3035

zapominacie ze jest wolny rynek

kissmy ciekawe ilu userow zrozumialo o czym napisales-wydaje mi sie ze niewielu i taki tez bedzie odzew takich inicjatyw[patrz pk. 1 ]

wg. przewidywan ekspertow[popartymi moimi wlasnymi obserwacjami] do 25 lat ziemniaki znikna z polskiego krajobrazu.oprocz terenow podgorskich niemozliwa bedzie uprawa bez nawodnien,tylko nie wiadomo skad bedzie mozna brac wode.wiec problem niestety sam sie rozwiaze


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

dodam że właśnie u nas jak się ziemniaki bardzo obrodziły to są po 0,13-0,30 zł a w Szwajcarii lub Niemczech na nasze wychodzą po 4 zł wiem bo mam tam siostrę, to na myśl mi przychodzi jedno że polski rolnik to głupi naiwniak który nie umie sprzedać np: ziemniaka za godziwa cenę. Tylko nie mówcie że tam nie obrodziły ziemniaki, a jeszcze jedno tam też jest wolny rynek i jakoś potrafią wsiąść niezłą kaskę za ziemniaka. I CHODZI MI O TO CZY BYŚCIE BYLI ZA TAKIMI ROZWIĄZANIAMI KTÓRE POMOGĄ NAM SPRZEDAĆ DROŻEJ, NO I JESZCZE JEDNO PROSZĘ PISAĆ CZY U WAS (NA WSI, GMINIE) COŚ TAKIEGO BY WYPALIŁO JEŻELI CHODZI O ZAINTERESOWANIE ZE STRONY ROLNIKÓW BO O NAS W KOŃCU CHODZI. I JEŻELI NIKOMU NA TYM NIE ZALEŻY TO TAK DALEJ BĘDZIE JAK JEST, CZYLI ZDEZORGANIZOWANE ROLNICZE BAGNO. TU TRZEBA ORGANIZACJI, ZROZUMIENIA, ZAUFANIA,UCZCIWOŚCI I ZJEDNOCZENIA WSZYSTKICH(WIĘKSZOŚCI) ROLNIKÓW.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

najbardziej co mnie rozpie*dala jeśli chodzi o cene ziemniaków to ludzka głupota!! Obecna cena worka ziemniaków(15kg) to ok3zł,a więc totalna poraszka :D ,Swoje ziemniaki sprzedaje na rynku hurtowym w łodzi i co zauważyłem???

np.na rynku jest pełno ziemniaka rynek zasypany i ludzie sprzedają po 3zł a nawet taniej,a gdy akurt jest mało na rynku to tez po 3zł,czy nie można by wtedy podniesć ceny??no ale ludzIe sie przyzwyczaili ze dostają po d*pie i nic z tym nie robią a przez to psują rynek innym którym zalezy żeby produkcja była opłacalna :D ludzka głupota nie zna granic, już inaczej nie moge powiedzieć na tych ludzi jak tylko chamy którzy nie szanują swojej pracy i pracy innych.Tacy ludzie nie powinni mieć wstępu na giełde :D Jak by mogli to by za darmo oddali :D

nigdy ale to nigdy nie będzie jedności wśród rolników i sami ugotujemy sie we własnym sosie!!


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin320    0

To że są niskie ceny ziemniaka to tylko wyłącznie wina rolnika, obecnie u mnie cena ziemniaka to 1.50zł do 3zł za 15kg.a na giełdzie w Katowicach 3.50,4zł za 15kg


................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

no dobrze ale takim podejściem to nic nie zdziałamy, pogadać trzeba jeden z drugim . dodam że produkcja ziemniaka i innych płodów rolnych jest mniej więcej stała, a nas a ceny skaczą jak głupie kogo to wina ano nasza i zakładów skupujących nasze produkty(pośredniku) bo lepiej zarobić na głupim rolniku, Dlatego trzeba coś z tym zrobić, nie mówię że będzie to łatwe i przyjemne ale robimy to nie tylko dla nas ale dla naszych dzieci żeby nie musiały tyrać jak my.a jeszcze jedno myślę tu o współpracy z ODR-em i ARIMR. ODR żeby dotrzeć do jak największej liczby rolników a arimr zeby mieć dane o nas o naszych zasiewach i wprowadzić kontrole zasiewu upraw a kto by nie zgadzał sie na takie rozwiązania to porostu 0 dopłat. a gwarantuje że jezeli byśmy się zorganizowali i dostali dużo lepsze ceny za nasze produkty to każdego było by stac na lepszy ciągnik czy maszynę lub samemu na wymarzony wyjazd od 15-20 lat tyrania, jeżeli nie będziemy sami siebie kontrolować to niestety nic z tego.Dlatego dla zainteresowanych polepszeniem stanu majątkowego naszej ciężkiej pracy proszę się wypowiadać lub nawet pisać na GG może razem coś zdziałamy, myślę tutaj o jakimś spotkaniu zainteresowanych zmianą naszego statusu.Tylko trzeba ludzi do tego i chęci.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

@pmichal56 popieram cie w 100% :D tylko chciałbym dożyć czasów kiedy będzie tak jak mówisz :D


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

kolego skoro popierasz to czy chciałbyś taką inicjatywę poprzeć w końcu trzeba od czegoś zacząć. ewentualnie jakoś pomóc.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj