Rafiiiiiiiiii

Problemy z ukladem kierowniczym

Polecane posty

tomek73    579

Ściągnij kierownice,tam masz nakrętkę z podkładką z blachy.Odbezpiecz ją i dokręć.Jak nie pomoże to przekładnie musisz robić.Ja w tamtym roku wymieniałem dwa wałki [po ok 200-250zł]lub drążek kierowniczy [co przykręcasz kierownicę]ok 100zł.Ona nie ma regulacji,tylko wymiana na nowe części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2050

prorok zrobiłem jak mi poradziłeś i jest elegancko . Dzieki

 

Cieszę się że mogłem pomócsmile.gif


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Witam, w moim Ursusie 4011 coś nawala układ kierowniczy, mianowicie bardzo ciężko jest obracać kierownicą, Czym może być to spowodowane? i jak sprawdzić stan oleju w kolumnie?


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon15    1

Jak jest taka sama jak w c360 to korek wlewu masz od strony pedała hamulca na klucz chyba 22, sprawdź patyczkiem jakiims , jak nie to to rozleciało sie łozysko na na tez mniejszej ośce pionowej na której jest zwrotnica, tam jest łozysko kulkowe na dole i tuleja miedziana u góry


Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne,itp,itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

korka wlewu nie znalazłem:( niema tam żadnej śruby na 22 klucz.


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

mam na 2 ale to na pewno nie jest problemem:)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drax    1

problemem nie, ale pozawala stwierdzić, że jest oryginalna kolumna a nie od c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak jest taka sama jak w c360 to korek wlewu masz od strony pedała hamulca na klucz chyba 22, sprawdź patyczkiem jakiims , jak nie to to rozleciało sie łozysko na na tez mniejszej ośce pionowej na której jest zwrotnica, tam jest łozysko kulkowe na dole i tuleja miedziana u góry

Mówisz chyba o korku wlewu oleju do skrzyni...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

drążki nie są za bardzo skręcone:) hmmm żeby dobrze zobrazować sprawę, napisze tak:

mam luz na kierownicy, mniej więcej w porównaniu do zegara to 0,5 h :) i właśnie ostatnio nawet na tym luzie jest ciężko skręcić kierownicą, więc to nie drążki:) gdziE w 4011 jest wlew oleju do kolumny? albo stan oleju? przy samej kierownicy od strony szyby jest otwór w zewnętrznej rurze, po co on jest?


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz pół obrotu luzu i myślisz, że naprawisz to wlewając olej?

Prawdopodobnie wysypało się łożysko stożkowe podtrzymujące ślimaka, możliwe też, że zaciera się gwint. Ta kolumna to porażka, możesz wymienić wszystkie części(skąd je brać?) a i tak nie będzie to chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Raczej poszła nakrętka. Te układy nie są za dobre, z czasem wygniata lub zaciera się nakrętka w kolumnie. Myślę że masz układ do rozebranie. A wlew oleju jest pod samą kierownicą. Wlewa się go do rury układu kierowniczego.

http://instrukcja.pl/i/instrukcja_obslugi_i_katalog_czesci_ursus_c_4011#photo_top

 

A części które najbardziej się zużywają wyglądają tak... i nawet da się to jeszcze kupić

http://www.farmexpert.pl/walek_kol_kierownicy_c_4011_produkt2804.aspx


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Bede rozbierał:) Dziękuje:)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zanim ruszysz układ sprawdz jeszcze zwrotnice czy czasem one oporu nie stawiają. Ale założe się że problem tkwi w układzie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Witam,

 

jakiego gwintownika użyć do przegwintowania starego otworu pod kolumną kierownicy w c360? Chodzi mi przede wszystkim o średnicę ;) nie mam takiego, muszę kupić, a więc metoda prób i błedów odpada.

Pozdr.

Edytowano przez Indiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel112    0

Szanowni koledzy czy może mi ktoś podać wskazówki jak wyregulować odpowiednio układ kierowniczy w C-360? Nadmienie, że wymieniłem półosie, tuleje i łożyska na sworzniach. Przy ruchu kierownicy w prawo jest więcej skrętu niż w lewo. Za odpowiedzi w powyższej sprawie z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ustaw koła prosto, rozkręć drążek idący od układu kierowniczego, ustaw kierownicę prosto i tak skręć drążek aż wejdą śruby do ściskania gałki. Krańcowy op€r musi być zawsze na ogranicznikach przy zwrotnicy, nigdy na układzie. Często zdarza się że winę za różnice między prawym a lewym skręcie ponoszą ograniczniki przy zwrotnicy.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam problem z ukladem kierowniczym w U-R-S-U-S C-4011, a mianowicie: Kiedy ciągnik stoi w miejscu i kiedy poruszy się kierownicą to przez chwile kola nie reagują, dopiero jak się więcej skręci.

W trakcie jazdy jest gorzej :D Dobrze wiecie jak to jest mieć w rowerze scentrowane kola co nie? No to kiedy wrzuce 5-ty bieg to te koła gonią na prawo i lewo :P Kolega się pytał czy odpadną oO . I mam pytanie, czy te koła mogą odpaść?! To strasznie wygląda :D Na mniejszych biegach tego aż tak nie widać, więc narazie da się jeździć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jak to jeszcze oryginalny układ 40-ki to wyrobione są w nim kamienie i mozliwe że nakrętka. Sprawdz też gałki na drążkach, tulejki zwrotnicy i sworzeń osi bo to też wpływa na trzepoczące koła. Nie odlecą spoko tylko drastycznie wzrosnie zurzycie tych elementów o których wspomniałem wcześniej i opony będzie ścinało w zawrotnym tempie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Siema. Mam problem z ukladem kierowniczym w U-R-S-U-S C-4011, a mianowicie: Kiedy ciągnik stoi w miejscu i kiedy poruszy się kierownicą to przez chwile kola nie reagują, dopiero jak się więcej skręci.

W trakcie jazdy jest gorzej :D Dobrze wiecie jak to jest mieć w rowerze scentrowane kola co nie? No to kiedy wrzuce 5-ty bieg to te koła gonią na prawo i lewo :P Kolega się pytał czy odpadną oO . I mam pytanie, czy te koła mogą odpaść?! To strasznie wygląda :D Na mniejszych biegach tego aż tak nie widać, więc narazie da się jeździć.

 

Proponowałbym założenie wąsów kierowniczych od 60, oraz drążka poprzecznego i ustawić zbieżność kół. Wtedy już na pewno by tak nie latały. W 40 wystarczą niewielkie luzy w przekładni i innych elementach układu kierowniczego, żeby były problemy ze zbieżnością.


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodak    0

Witam i proszę o radę. Nabyłem ostatnio 360 z 1978 i wszystko jest tak jak w 60 opróch zwrotnic które są od 4011 tzw resorowane no i koła 18 . Zwrotnice nadają się do remontu i nie wiem teraz co robić czy remontować czy zmienić na zwykłe co mnie drożej wyniesie. Jakie macie opinie na temat miekkich przodków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

miekki przod swietna sprawa

os na wymiane to koszt ok.700zl wiec jesli tylko zwrotnice to wydaje mi sie ze warto


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Witam. Cieknie mi olej z kolumny kierowniczej. Czy tam pod spodem jest uszczelka tak jak w trzydziestce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomekxx1
      Witam. Ostatnio postanowiłem założyć do swojego ciągnika wspomaganie złożone własnoręcznie. Wspomaganie zostało skompletowane z orbitrola i siłownika od bizona oraz pompy hydraulicznej od C-330. Podczas gdy kręcę kierownicą kompletnie nie idzie ukręcić. Kręci się tak jakby coś w środku blokowało, czuć lekkie przeskakiwanie. Podczas kręcenia w prawo słychać również z pompy dźwięki jakby coś tarło, chrympało czy jak by to nazwać. Co może być winne w takiej sytuacji?
    • Przez pronarek
      Mam prośbę chcę przerobic w swojes sześćdziesiątce układ kierowniczy
      na orbitol albo inny , byle by się lekko kręciło jak ktos ma pomysł albo jakieś fotki
      takiej przerobki prosze wyslijcie.
    • Przez PaweLisowicz
      Witam. Chciałbym dać do remontu kolumnę kierowniczą od c-360. Potrzebuję informacji jaki mniej więcej jest koszt części. Zauważyłem że kierownica ma luz przód-tył, luz  1/5 obrotu i ta obudowa kierownicy ( połączona gumową osłoną na zdj) lata sobie góra dół. Daje kilka zdjęć.



    • Przez Mateusz320
      Witam już dwa razy uszczelniam śrubę likwidującą luz kolumny jest tam oring w sklepie z częściami dał mi oring założyłem nowy i dalej wyciek może ktoś zna odpowiedni rozmiar oringu lub inny sposób na uszczelnienie?

    • Przez Agra
      Potrzebuję wymienić uszczelniacz kolumny kierowniczej ten który  jest pod ramieniem głównym.
      Czy jest szansa na wymianę beż zdejmowania kolumny.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj