Rafiiiiiiiiii

Problemy z ukladem kierowniczym

Polecane posty

sebo1986    229

W moim Ursusie c-4011 jest luz na kierownicy, dość spory że tak powiem^^

w czym tkwi przyczyna tego luzu najprawdopodobniej? jak to wyeliminować? ew. koszty? mogą mi za to dowód zabrać w razie kontroli??


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W 40 jest problem,trzeba wyremontować przekładnie,i wymienić wałek kierowniczy.Pomyśl o założeniu układu z 60 jest dużo lepszy ale trochę kosztuję.A jak byś miał założyć nowy to chyba lepiej wspomaganie.

Ja teraz będę przerabiał sąsiadowi,przekładnie kupiliśmy na złomie ale trzeba dołożyć z 300zł do niej i coś zrobić z zbiornikiem ale myślę go wycinać i spawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Można o dziwo jeszcze kupić części do 4011. Wyrobiony może być gwint w kolumnie i nakrętce, kamienie lub otwory pod kamienie.

http://www.farmexpert.pl/walek_kol_kierownicy_c_4011_produkt2804.aspx

Ogólnie to chyba układ przerobić. Te z 40-ki nie słyną za zbyt fajne.

http://www.farmexpert.pl/mechanizm_kierowniczy_kpl_c_360_produkt18.aspx

Poszukaj na necie na pewno znajdziesz coś tańszego.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekk2103    0

Ja własnie teraz przerabiam uklad w 4011 na c 360, jutro porobie foty i dokladnie opisze co i jak, nie ma sensu remontowac ukladu od 4011, pol roku i znowu luzy sie porobia w dodatku zeby 40 skrecic to trzeba miec dosc silne rece, w 360 juz tego problemu nie ma, pozdro/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus4x4    2

Witam wszystkich mam do was takie pytanie jak macie przerobiony układ kierowniczy w swoich 40011 bo ja ma jeszcze stery na dwa rdążki prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fordtw15    0

ja mam przerobiony na orbitrol, u mnie juz tak ciezko chodzilo ze pomocnikow potrzebowalem zeby z przyczepa cofnąć ale juz mam spokoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c4011ursus    0

Ja kupiłem nowy oryginalny wałek ze śrubą,łożyska, kamienie, i przeguby i jedynie trochę luzów mam na osi. Jedynym problemem jest skręcenie na maxa kołami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus4x4    2

Dzieki za podpowiedz. Mam do was jeszcze jedno pytanko znajomy ma ursusu c-360 i zacina mu sie cos w kolumnie kierowniczej mówili mu ze to moga byc jakies kamienie albo łozysko i nie wie co tam jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianc360    1

Mam pytanie do posiadaczy c-360 . Jak zlikwidować luz w kierownicy ? Gałki są dobre . Nie wiem co robić bo luz jest dość duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Może kolumna jest do wymiany...


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

może też końcówki drążków


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

sprawdz najpierw drążki najniejszy koszt;) a jak nie to to moze tulejki wymien w kolumnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie jestem pewny bo nie mam 30,ale tam są chyba śruby regulacyjne do likwidacji luzu na kolumnie.Z boku z prawej i lewej strony.Ewentualnie zmienić wałek kierowniczy,ten co się przykręca kierownice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

A może lepiej rozebrać kolumnę i ogarnąć frezy na wąsach, choć tego pewien nie jestem...


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2050

Najpierw najlepiej zacząć od najprostszegosmile.gif Jak siedzisz na ciągniku to po lewej stronie na kolumnie kierowniczej masz śrubę na klucz 24. Luzujesz ją.Bierzesz śrubokręt i wkręcasz tą śrubę. Jednocześnie kręcisz kierownicą i kontrolujesz czy luz się zmniejsza.Nie duży luz jest dopuszczalnysmile.gif.Później kontrujesz śrubę i ma działać.Chyba że drążki kierownicze są już nie pierwszej młodość i mają luzy to wtedy też to odczujesz na kierownicywink.gif


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Najpierw najlepiej zacząć od najprostszegosmile.gif Jak siedzisz na ciągniku to po lewej stronie na kolumnie kierowniczej masz śrubę na klucz 24. Luzujesz ją.Bierzesz śrubokręt i wkręcasz tą śrubę. Jednocześnie kręcisz kierownicą i kontrolujesz czy luz się zmniejsza.Nie duży luz jest dopuszczalnysmile.gif.Później kontrujesz śrubę i ma działać.Chyba że drążki kierownicze są już nie pierwszej młodość i mają luzy to wtedy też to odczujesz na kierownicywink.gif

 

 

Racja, luz minimalny musi być, bodajże do 5 stopni.


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c4011ursus    0

To ja radzę dla kolegi, aby nalał oleju do środka, przez taką małą śrubkę, która trzyma gaz ręczny, z przodu kierownicy, a jeśli jest olej, w co bardzo wątpię to raczej śruba i kamienie się zużyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DK94    192

Witam, dawno dawno temu w mojej 40dziestce został przerobiony układ kierowniczy na taki jaki jest w c 360. Jednakże zostało to zrobione prymitywnie po ponad 20 latach ta przeróbka zawiodła. Cała kolumna razem z bakiem tańczy na wszystkie strony w lewą stronę jest z obrót kierownicy luzu. Przedstawia się to tak jak na tym filmiku Mam prośbę do tych co się udało przerobić to dobrze, czy możecie mi pokazać zdjęcia jak Wy to rozwiązaliście?

 

http://www.youtube.com/watch?v=7YfS1azbRVM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dobrze ustaw i pospawaj pół automatem.Pół automat pospawa żeliwo z blachą,tylko dobrze wyczyść żeliwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Przyspawaj tą blachę i tyle, szkoda tylko że nie jest trochą grubsza. Ja Podstawą pod układ mam grubości 15mm, zrobione otwory z gwintem i przykręcony na szpilkach układ. A blacha jest przyspawana do skrzyni. 20 lat działa bez zarzutów. A jeśli nie będziesz pewny to rozpołów ciągnik na sprzęgle , przewierć otwory przez podstawą układu i obudowę sprzęgła i przykręć dodatkowo śrubami.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

a moze ktos wie jak skasowac luz w ursusie 3512 drazki wynienione i nic na kolumnie sa straszne luzy została wymieniona na nowa i nic moze ktos wie jak na kolumnie sie kasuje luz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomekxx1
      Witam. Ostatnio postanowiłem założyć do swojego ciągnika wspomaganie złożone własnoręcznie. Wspomaganie zostało skompletowane z orbitrola i siłownika od bizona oraz pompy hydraulicznej od C-330. Podczas gdy kręcę kierownicą kompletnie nie idzie ukręcić. Kręci się tak jakby coś w środku blokowało, czuć lekkie przeskakiwanie. Podczas kręcenia w prawo słychać również z pompy dźwięki jakby coś tarło, chrympało czy jak by to nazwać. Co może być winne w takiej sytuacji?
    • Przez pronarek
      Mam prośbę chcę przerobic w swojes sześćdziesiątce układ kierowniczy
      na orbitol albo inny , byle by się lekko kręciło jak ktos ma pomysł albo jakieś fotki
      takiej przerobki prosze wyslijcie.
    • Przez PaweLisowicz
      Witam. Chciałbym dać do remontu kolumnę kierowniczą od c-360. Potrzebuję informacji jaki mniej więcej jest koszt części. Zauważyłem że kierownica ma luz przód-tył, luz  1/5 obrotu i ta obudowa kierownicy ( połączona gumową osłoną na zdj) lata sobie góra dół. Daje kilka zdjęć.



    • Przez Mateusz320
      Witam już dwa razy uszczelniam śrubę likwidującą luz kolumny jest tam oring w sklepie z częściami dał mi oring założyłem nowy i dalej wyciek może ktoś zna odpowiedni rozmiar oringu lub inny sposób na uszczelnienie?

    • Przez Agra
      Potrzebuję wymienić uszczelniacz kolumny kierowniczej ten który  jest pod ramieniem głównym.
      Czy jest szansa na wymianę beż zdejmowania kolumny.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj