Rafiiiiiiiiii

Problemy z ukladem kierowniczym

Polecane posty

LOST    7

Czasem trzeba też zajrzeć do stanu oleju w kolumnie, bo też mogą być problemy tego typu przez zapomnienie.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

He he no tak. To się w ogóle powinno robić czasem. Nie tylko w kolumnie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

A w kolumnie kierowniczej jest gdzieś miarka ? bo jak oglądałem ją wokół , to tylko zauważyłem spust i wlew oleju


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Nie tam lejesz 1 litr oleju.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ociec82    1

odłączyłem drążek i kolumna chodzi bardzo lekko wiec winna jest chyba po stronie zwrotnic 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam u siebie pół obrotu luzu. Od nowości czyli 82 nic nie było robione. Jak sprawdzić co jest źle lub co z miejsca naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Z prawej strony przekładni kierowniczej w pokrywie masz śrubę z nacięciem na śrubokręt i nakrętkę kontrującą na klucz 22mm z tego co pamietam, popuszczasz ją i bawisz się tak, by zmniejszyć luz. Nie skręcaj tego na całkowite zero, ponieważ nieduży luz musi być, bo potem mogłobybyć tak, że nie skręciłbyś, ponieważ skasowałbyś luz na położeniu centralnym ( tam gdzie najbardziej jest wszystko zużyte) a w momencie gdy chciałbyś skręcić część mniej zużyta zaczełaby tak trzeć, że z trudem mógłbyś to zrobić.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ok spróbuję, a czy jest możliwość że coś się wytarlo? Dodam tylko że ten luz jest na prawdę bardzo luźny tzn koło kierownicy lata samo można by je piórkiem obrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tą regulacją kasujesz luz tylko na zębach pomiędzy nakrętką a wycinkiem koła zębatego na osi przekładni. 

Musisz szukać na czym jest luz.  Pionowy wałek kolumny może mieć luz na łożyskach a może być i pomiędzy śrubą a nakrętką. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A możesz konkretnie napisać jak tego szukać? Wymontowac wszystko na stół czy w ciągniku? Krok po kroku jakbyś mógł bo jestem zielony z tych klocków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W ciągniku. Sam wałek kierownicy nie ma prawa mieć luzu góra dół, pomiędzy zębatką a nakrętką skasujesz na wyczucie śrubą regulacyjną z prawej strony kolumny,   wałek wąsa tez nie powinien mieć luzu. 

Gorzej z luzem pomiędzy nakrętką a śrubą. Dokręcając nakrętkę śrubką z prawej strony i kasując luz pomiędzy nakrętką przekładni a zębatką napręża się nakrętkę przekładni i nie ma możliwości wyczuć luzu. Szybko pojawi się znowu jeśli tam był.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak ten luz między nakrętką a śrubą wyczuć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprawdziłem i mam luz na łapie tej wystającej z kolumny lecz luz na kierownicy jest taki że on po prostu nic nie łapie wtedy wewnątrz lata leciutko. Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wyrąbany wieloklin na wąsie i osi wspomagania. Chyba przyszedł czas na orbitrol.

Ostatecznie możesz założyć siłownik wspomagania na osi tak samo jak do orbitrola a podłączyć go do rozdzielacza w serwomechaniźmie. Ktoś na necie miał tak i chwalił. Nie wiem czy nie Mani.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Orientacyjnie jakie koszty naprawy? Mam nowego NH więc 60tka dużo nie robi i dwa tysiące to skoro jak na ten ciągnik włożyć w niego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Odkręć nakrętkę dla pewności i sprawdź czy podkładka sprężysta nie oparła się o wieloklin. Jeśli tak to załóż podkładkę o średnicy wewnętrznej większej niż średnica wieloklina i dokręć porządnie.

Ostatecznie możesz wymienić dla świętego spokoju uszczelniacz a ramie posadzić na np. kleju do łożysk.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nakretke ta trzymająca ta łapę która ruszam na filmie tak? Jeśli to jest ten problem to czy objawial by on się luzem na kole kierownicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tak ta nakrętka która trzyma wąsa. Ten luz na pewno odbija się na kierownicy.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobra byłem dzisiaj i zrobiłem najpierw to kasowanie luzu z prawej strony. Tak jak kazałeś nie ma maxa i znikło bardzo dużo luzu. Więc dalej biorę się za nakrętkę na wąsie i kiedy już miałem odkrecac z mocną siłą okazało się ze można obracać ręką wiec dokrecilem mocno i luz z filmiku znikł. Na kierownicy zostało go dosłownie pół centymetra wiec jestem mega zadowolony ale jeszcze zauważyłem ze jak złape za kolo kierownicy to lata ono na boki w kolumnie. Nie dużo ale coś lata. Czy coś z tym robić czy nie ma sensu? Został mi luz na przegubach. Będę wymieniał wszystkie 4. Czy są gdzieś jakieś instrukcje jak to potem wyregulować żeby skręt był i w lewo i prawo po równo możliwy? Jak domowo sprawdzić zbieżność? Dzięki bardzo za pomoc i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Kierownica goni sobie w kolumnie lekko na boki bo nie ma tam zdaje się łożyska tylko jakaś tulejka. tak mi coś świta.

Układ kierowniczy musisz ustawić tak by koła przy max skręcie opierały się na ogranicznikach. Kierownica na środek, koła prosto i załóż wąsa. Resztę skorygujesz jeśli coś się nie zmieści na podłużnym drążku. 

Zbieżność ustawisz dosłownie na dwie listewki.

http://instrukcja.pl/i/ciagnik_rolniczy_kolowy_ursus_c360_i_c3603p_instrukcja_napraw_1#photo_top

Strona 91.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeszcze jedno pytanie bo nie mogę ogarnąć sprawy przegubów. Na farmexpert.pl dostępne są 4 rodzaje. Krótki z gwintem i bez oraz długi z gwintem i bez czyli.W 60tce mamy dwa przeguby między kołami i dwa na ppodłużnym drążku czyli też cztery. I teraz pytanie jakie to są przeguby. Wszystkie 4 inne czy jakie mam kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomekxx1
      Witam. Ostatnio postanowiłem założyć do swojego ciągnika wspomaganie złożone własnoręcznie. Wspomaganie zostało skompletowane z orbitrola i siłownika od bizona oraz pompy hydraulicznej od C-330. Podczas gdy kręcę kierownicą kompletnie nie idzie ukręcić. Kręci się tak jakby coś w środku blokowało, czuć lekkie przeskakiwanie. Podczas kręcenia w prawo słychać również z pompy dźwięki jakby coś tarło, chrympało czy jak by to nazwać. Co może być winne w takiej sytuacji?
    • Przez pronarek
      Mam prośbę chcę przerobic w swojes sześćdziesiątce układ kierowniczy
      na orbitol albo inny , byle by się lekko kręciło jak ktos ma pomysł albo jakieś fotki
      takiej przerobki prosze wyslijcie.
    • Przez PaweLisowicz
      Witam. Chciałbym dać do remontu kolumnę kierowniczą od c-360. Potrzebuję informacji jaki mniej więcej jest koszt części. Zauważyłem że kierownica ma luz przód-tył, luz  1/5 obrotu i ta obudowa kierownicy ( połączona gumową osłoną na zdj) lata sobie góra dół. Daje kilka zdjęć.



    • Przez Mateusz320
      Witam już dwa razy uszczelniam śrubę likwidującą luz kolumny jest tam oring w sklepie z częściami dał mi oring założyłem nowy i dalej wyciek może ktoś zna odpowiedni rozmiar oringu lub inny sposób na uszczelnienie?

    • Przez Agra
      Potrzebuję wymienić uszczelniacz kolumny kierowniczej ten który  jest pod ramieniem głównym.
      Czy jest szansa na wymianę beż zdejmowania kolumny.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj