ValtraN82

New Holland TD5030 a UNIA-Famarol DF 120

Polecane posty

ValtraN82    0

Witam wszystkich!

 

Ostatnio byłem u dealera New Hollanda i rozmawialiśmy na temat TD5030 (82KM) i na 99% będziemy go brać. Ciągnik miałby współpracować z prasą zwijającą i moją uwagę przyciągnęły właśnie prasy DF 120. Z tego, co wiem, to są 4 modele tych pras: 1,5; 1,5 D; 1,8 i 1,8 D. Cyfry w nazwie modelu oznaczają szerokość podbieraka, nie wiem tylko, co oznacza literka D. Może ktoś z Was wie? W każdym razie chodzi mi o zapotrzebowanie mocy tych pras. Która z nich będzie najlepsza do ciągnika 82 KM? Czy zapotrzebowanie mocy podane na stronie producenta jest takie jak w rzeczywistości? Czy NH TD5030 da sobie radę z prasą DF 120 1,8, która wg producenta potrzebuje 90 KM mocy?

 

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi!

Pozdrawiam!


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

D to jest docinacz w prasie :(

 

A co do mocy to bym się obawiał że ciągnik będzie miał ciężko przy mocniejszym zbijaniu beli.

Kolega ma taką DF 120 1,8 to z Zetorem 7711 nie ma co pochodzić pod tą prasę bo się po prostu męczy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

A co byście powiedzieli o DF 120 1,8 VD? Jest to prasa łańcuchowo-walcowa, na pewno lepiej spisuje się w słomie niż walcowa, taka byłaby dla mnie idealna. Tylko znów pytanie: czy ciągnik 82KM da sobie radę? Czy ma ona mniejsze zapotrzebowanie mocy niż walcowa? Czy jest taka prasa, ale z mniejszym podbierakiem? Nigdzie w internecie nie mogę znaleźć informacji na temat tych pras. Na stronie Unia Group, jak próbuję otworzyć jakikolwiek katalog jakiejkolwiek maszyny, to zamiast .pdf'a wyświetla mi się strona główna. Inni też mają takie problemy, czy to tylko u mnie? A może ktoś na forum ma .pdf'a z katalogiem tych pras? Byłbym niezmiernie wdzięczny gdyby mi go udostępnił :(

 

Pozdrawiam i proszę innych użytkowników o pomoc.


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

DF K 410 ciągam DF 120 1.8v, napewno wystarcza,raczej w prasie coś siądzie niż w ciągniku od dawania na max.Do swojego raczej nie bierz z nożami,one jednak stawiają spory opór i od użytkowników słychać ,że do nich można podchodzić od 110 ph.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel1986    0

Witam,

właśnie zakupiliśmy prase UNIA FAMAROL DF 120 1.8.VD, wczoraj był rozruch :( współpracuje z CASEM JX 90 (88KM), ciągnik nie czuje tej prasy mimo że posiada noże do cięcia materiału(docinacz), prasowana była sianokiszonka przy włączonym cięciu a ciągnik napewno nie był za słaby, sądze że ciągnik 75KM też by sobie z tą prasą poradził, wczśniej posiadaliśmy przez 7 lat Warfame.... w porównaniu z prasą UNII to niebo a ziemia, warfama nie dorasta jej do pięt, jakość wykonania, solidny materiał i przedewszystkim atrakcyjna cena sprawiają ze warto zainwestowa w ten sprzęt.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

Ile dałeś za swoją prasę? Była możliwość wzięcia podbieraka 1,5m?


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81
Ile dałeś za swoją prasę? Była możliwość wzięcia podbieraka 1,5m?

Valtra a czemu chcesz mniejszy podbierak??;> ja przy swojej prasie mam 180cm i uwazam ze mniej jakby miała to w tym roku by było ciezko prasowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

Bo myślę, że jak będzie mniejszy podbierak, to prasa będzie miała nieco mniejsze zapotrzebowanie mocy i będzie trochę tańsza. Mogę się mylić, więc jeśli jest inaczej to proszę mnie poprawić. A poza tym, to z prasą muszę się zmieścić w 65 tyś. brutto. Jest na to szansa biorąc prasę DF K120 1,5 VD? I takie moje pytanie, bo nigdy tego nie jestem pewien, czy docinacz w prasie można jakoś prosto i szybko włączać i wyłączać czy zajmuje to trochę czasu? Jak to jest?


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal7    0

ValtraN82 nigdy nie bierz prasy z wąskim podbieraczem. Wielu ludzi poprostu to przeklina :( A choćby te parę groszy cię nie zbawi a napewno lepiej ci się będzie pracować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

A coś wyczytałem, że ta prasa ma podbierak 1,5m, ale i tak podbiera 1,8m, gdyż ma nagarniacze.


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxlukas93xx    6

jesli jest to prasa zmiennokomorowa ( pasowa) to z ta moca bym sie nie obawaiał :) ze 82 km nie da rady z nia ;P ja mam prase John Deere 590 i New Holland TD60D daje z nia rade ale przy mocnym zbijaniu na krotkiej słomie np. jeczmien ma ciezko ( prasa potrafi go zadusic) lecz tan ciagnik ma 59km 3 cyl bez turba :/ ale i tak daje rade teraz z ta prasa jade U 912 i on daje rade bez problemu z duza predkoscia i mocnym zbijaniem bali :)

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel1986    0

Witam,

Brak czasu na szybką odpowiedź,,, pras z podbierakiem 1,5 już nie robia ja za Swoją DF 120 1.8 VD dałem 61 tys. w nowej obudowie, śmigamy z siatką, dziennie robimy około 150 belek słomy, zrobiła już 500 narazie ideał ale wkońcu jest nowa. troszkę póżno ją kupiłem ale i tak te 3 tys, belek powinna samej słomy zrobić. odnośnie noży, wszystkie czynności są właczane przyciskiem, czyli tak samo schodzi z docinaczem, podbierakiem, siatką, klapą z tyłu, dosłownie sekundy

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

A czy ta prasa łańcuchowo-walcowa dobrze spisywałaby się również w prasowaniu na sianokiszonkę?

 

Nie ma problemów z zapychaniem się w trakcie prasowania siana?

Czy w słomie spisuje się o wiele lepiej niż walcowa?

 

Bo nie wiem, czy wziąć walcową czy łańcuchowo-walcową. Potrzebna będzie do wszystkiego, do słomy, siana i w mniejszym stopniu do sionokiszonki.


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel1986    0

Witam,

Jak chcesz prasę do wszystkiego to bierz walcowa łańcuchowa... o jakimkolwiek zapychaniu nie ma mowy. ja jestem zadowolony z tej prasy, w tej cenie lepszej nowej nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

Tylko wciąż nie jestem pewien, czy 82KM wystarczy do tej prasy, żeby dobrze zbijała bele. Bo jak ma być dla tej prasy za mało mocy i bele będą się rozlatywały, to wolę kupić coś innego, a żeby mieć porządnie zbite bele.


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel1986    0
Tylko wciąż nie jestem pewien, czy 82KM wystarczy do tej prasy, żeby dobrze zbijała bele. Bo jak ma być dla tej prasy za mało mocy i bele będą się rozlatywały, to wolę kupić coś innego, a żeby mieć porządnie zbite bele.

Ten New Holland da sobie radę bez najmniejszego problemu z tą prasą.. z tego co wiem to moc ciagnika do tej prasy wg producenta to 70KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

też mam zamiar kupić prase unie famarol 1.8 v i zetor forterre 95 diler mówił mi że nawet 75km ciągnik wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam74    0

Teoretycznie 75 km wystarczy ale w praktyce to i 82 km za mało w sianokiszonce jak jest trochę zieleńsza.

Mi pronar 82SA w siano kiszonce dobrze stęka a nawet czasami zgaśnie przy dobijaniu ale beleczki wychodzą piękne że nawet palca się nie wsadzi.

Prasę polecam fajnie chodzi i fajne beleczki robi choć troszkę większe jak 120x120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DyziekZetor    0

Witam!

Co sądzicie o prasie Unia Famarol DF 120.1,8 z mechanizmem walcowym.Jaka moc jest potrzebna do tej maszyny.Proszę o przedstawienie jej wad i zalet.

Za odpowiedź z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adamn999
      witam ostatnio podczas podnoszenia podbieracza po chwili podbieracz sam opada i jednocześnie delikatnie podnosi się klapa podejrzewam że zaciął się ten elektrozawór ewentualnie coś nie tak z cewką, rozbierał ktoś to?

    • Przez pawel9596
      Witam,
      Prośba o wysłanie zdjęcia mechanizmu wiązania siatką unia df.

    • Przez Gustawek
      Siemanko forumowicze, mam mały problem z prasą Unii, a w zasadzie pytanko. Od kilkunastu bel wstecz nóż ma problem z cięciem siatki. Na nim czysto, półksiężyc chodzi, siłownik również, ale sam mechanizm noża lekko przywieszony. Prasa u mnie od 5 lat. Czy możliwe by sprężyna naciągająca nóż sie rozciągnęła i należy ją napiąć? Ktoś już był na tym etapie?
       
    • Przez darkowe1
      Witam prasa nie odcina siatki . Siłownik i ten trapez pracuja prawidłowo jednak w momencie uderzenia noża siada lekko hamuje i znowu zaczyna owijać 
    • Przez johny
      Witam jakie są wasze opinie na temat tych pras - DF 120 1.5 i DF 120 1.8 i czy nadają sie do słomy ??
       
       
       
      dzis oglądałem to prase u dealera nawet mi sie spodobała konkretnie 120 1,5D nawet nawet
       
      Pozdrawiam Johny102
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj