Zaloguj się, aby obserwować  
rafalekpum

prasa wielkogabarytowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafalekpum    0

witam czy warto wejsc w interes i kupic takowa prase wielkogabarytowa za 230 tys plus ciagnik ursus 170 tys ursus 1614

i robic uslugi bylby na to popyt bo to bylaby pierwsza prasa w powiecie pieniadze z uni mozna dostac przeciezi roznicowanie i modernizacja prosze o odpoweidzi


witam jesli komus trzeba niech da znać mogę sprzedać produkty ekologiczne lub nawiązać wspołprace na dluzsza i krotsza mete z tym towarem
kupie zaś pola w cenie do 5,500 zł/ha nawet i ugory
szukam inwestora do wykupienia dzialki i zalozenia cpn bar wulkanizacja oplaci sie na tym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

A widzisz w swoich rejonach takie zapotrzebowanie? U mnie jest tak że prase rolująca ma jakaś połowa gospodarstw i nie widsział bym sensu aby w naszych rejonach taką prase kupować bo by długo to trwało zeby się zwróciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Po pierwsze nie tym ursusem do tej prasy, zajedziesz go szybciutko, zależy jaki model tej prasy, ale 200km to minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalekpum    0

ale na stronie sipmy pisze ze 160 km wystarczy wiec ursus 1634 tylez koni ma wiec powinno byc dobrtze


witam jesli komus trzeba niech da znać mogę sprzedać produkty ekologiczne lub nawiązać wspołprace na dluzsza i krotsza mete z tym towarem
kupie zaś pola w cenie do 5,500 zł/ha nawet i ugory
szukam inwestora do wykupienia dzialki i zalozenia cpn bar wulkanizacja oplaci sie na tym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Tak zapotrzebowanie minimalne to 160KM i jak kupisz takiego Ursusa 1634 to nie będzie tak wydajny lepiej wziąść coś większego np. NEW HOLLAND TM 190DT wtedy napewno bedzie lepiej współpracował z prasą i będziesz miał lepsze osiągi.Jak dla mnie to dobry masz pomysł u nas w okolicy jest 1 prasa tylko ma dosyć roboty nawet i ci którzy mają belarki a mają sporo słomy do sprasowania też wolą robić w duża kostke. :(


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtran111    1

a moze do tej prasy ursusa 1674 powinien chodzic a co dotakich kostekto nawet dobra propozycja dla wiekszych gospodarstw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalekpum    0
Tak zapotrzebowanie minimalne to 160KM i jak kupisz takiego Ursusa 1634 to nie będzie tak wydajny lepiej wziąść coś większego np. NEW HOLLAND TM 190DT wtedy napewno bedzie lepiej współpracował z prasą i będziesz miał lepsze osiągi.Jak dla mnie to dobry masz pomysł u nas w okolicy jest 1 prasa tylko ma dosyć roboty nawet i ci którzy mają belarki a mają sporo słomy do sprasowania też wolą robić w duża kostke. :(

dzieki kolego zobaczymy co sie da zrobic


witam jesli komus trzeba niech da znać mogę sprzedać produkty ekologiczne lub nawiązać wspołprace na dluzsza i krotsza mete z tym towarem
kupie zaś pola w cenie do 5,500 zł/ha nawet i ugory
szukam inwestora do wykupienia dzialki i zalozenia cpn bar wulkanizacja oplaci sie na tym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalekpum    0

wszystko pieknie i ladnei ale unia nei da kasy na to przedsiewziecie bo to duze maszyny ile trza miec hektarow zeby uni adala polowe kasy


witam jesli komus trzeba niech da znać mogę sprzedać produkty ekologiczne lub nawiązać wspołprace na dluzsza i krotsza mete z tym towarem
kupie zaś pola w cenie do 5,500 zł/ha nawet i ugory
szukam inwestora do wykupienia dzialki i zalozenia cpn bar wulkanizacja oplaci sie na tym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalekpum    0

tylko i wylacznie nowa bo tylko taka tu przejdzie ludzie na to leca a ile za usluge brac


witam jesli komus trzeba niech da znać mogę sprzedać produkty ekologiczne lub nawiązać wspołprace na dluzsza i krotsza mete z tym towarem
kupie zaś pola w cenie do 5,500 zł/ha nawet i ugory
szukam inwestora do wykupienia dzialki i zalozenia cpn bar wulkanizacja oplaci sie na tym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

A może by tak połączyć napęd prasy (z pominięciem womu ciągnika) z dodatkowym silnikiem poprzez adaptację i wtedy nawet 914 da radę. Najtańszy byłby do tego celu silnik leyland.

 

EDIT:Tak na marginesie, to jaką używkę dużą kostkę warto wybrać do 35tyś zł.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalekpum    0

a ile by kosztowalo zrobienie jednej kostki po ile trzeba brac pieniazkow zeby wyjsc na swoje


witam jesli komus trzeba niech da znać mogę sprzedać produkty ekologiczne lub nawiązać wspołprace na dluzsza i krotsza mete z tym towarem
kupie zaś pola w cenie do 5,500 zł/ha nawet i ugory
szukam inwestora do wykupienia dzialki i zalozenia cpn bar wulkanizacja oplaci sie na tym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

najlepiej byłoby policzyć ile wyjdzie za małą kostkę i proporcjonalnie tyle razy ile razy więcej trzeba ponieść kosztów związanych z wytworzeniem tej kostki, tyle razy więcej trzeba liczyć.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalekpum    0

dzieki kolego


witam jesli komus trzeba niech da znać mogę sprzedać produkty ekologiczne lub nawiązać wspołprace na dluzsza i krotsza mete z tym towarem
kupie zaś pola w cenie do 5,500 zł/ha nawet i ugory
szukam inwestora do wykupienia dzialki i zalozenia cpn bar wulkanizacja oplaci sie na tym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

panowie panowie po co takie duże moce. Ja robiłem w tym roku Lamborghini Grand Prix 80KM z new hollandem D800 (90 x 70cm) i dawał sobie rade. Także pisanie że do wielkogabarytówki jest potrzebne min 150KM to sprzeczność z tym co ja robiłem. Wszystko zależy od wymiarów kostki, czy prasa ma rotor z nożami itp. Owszem są takie pracy gdzie 200KM nie starcza ale można kupić taką gdzie nie jest potrzebna aż taka duża moc. Najlepiej wybrać sobie prasy które by Cię interesowały i poszukać użytkowników takich maszyn i wtedy wiadomo jaki ciągnik da rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Dobrze gadasz.

To, że kostka to może różną moc potrzebować.

Sam widziałem jak w okolicy ciągali prasę do dużej kostki zetorkiem 16145 i miał ciężko, naprawdę ciężko a zajechany nie był.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

W sąsiednim gospodarstwie z prasą big pak balot 120/80 chodzi landini 190 KM cały zestaw nowy i za każdym udeżeniem tłoka słychać jak turbina głośniej gwiżdże i czuć jak by miał z nią ciężko jednak dymka nie puszcza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

co do wydajności tego zestawu co pisałem wyżej to trudno mi określić ale jak dla mnie zadowalająca a nawet bardzo. Raz "ścigałem" się forterrą 10641 z używanym welgerem rp15 chodziłem 4 terenową ok 8km/h lamborghini prasował szybciej( nie wiele) i tam nie ma żadnych przestojów na owijanie sznurkiem czy siatką także pomimo że te 80KM wydaje się mało przy takiej prasie to wydajnością żadna rolująca mu nie dorówna.

 

A i jeszcze do sprostowania słoma była "odleżana" tzn nie świeżo skoszona po kombajnie dlatego tak lekko idzie. Raz mi się zdarzyło że do kostki podpiąłem zetora (20KM więcej) i prasowałem słomę prosto spod kombajnu i było tak ciężko, że nie wiem czy 120KM dałby radę. Także co do doboru ciągnika musisz wszystko to wziąć pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalekpum    0

dzieki koledzy za wszystkie odpowiedzi


witam jesli komus trzeba niech da znać mogę sprzedać produkty ekologiczne lub nawiązać wspołprace na dluzsza i krotsza mete z tym towarem
kupie zaś pola w cenie do 5,500 zł/ha nawet i ugory
szukam inwestora do wykupienia dzialki i zalozenia cpn bar wulkanizacja oplaci sie na tym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bendek    0

co polecacie z dużych kostek do 35 tys zł? traktor- 6 cyl. turbo 115km...

 

claas, new holland, fortschritt, mengele??!!

 

new holland wypada dobrze cenowo ale jak z awaryjnością? lepiej dołożyć już do claasa?

 

Pozdrawiam!


SteyrFun... ;) Posiadam Części do Steyr'ów... zapraszam!!
Steyr 8130 Sk2 93r.
Steyr 8130 Sk1 86r.
Steyr 540+ tur 74r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

Kolego co to za interez wypierdzielasz 400tysiakow na sprzet niemasz policzone nic niewiesz ile kasy brac niemasz narazie klientow kupic zeby stalo ?! Ja zaczynalem od prasy z niemiec New Holand za 15 patoli i juz mialem 1634 po 3 latach dopiero nabralo sie chetnych do prasowania teraz odrazu zbieram itp i moge inwestowac w prasy dlatego mam teraz 2 jak zaczniesz z grubej rury to co ty zarobisz jak niebedzie pobytu?! Dobrze sie gada jak sie w tym nierobi kazdy wola szybko spresuj bo jutro bedzie padac jak nie to zsiekaja ja robie balotowa 5000rocznie to ty ile bys musial 20000 rocznie ?! wiesz ile to hektarow !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Grvsia
      Witam, mam pytanie ponieważ kupiłem prasę fortschritt 550, jestem nowy w tym temacie i chciałbym robić usługowo lecz nie mam pojęcia jak sobie liczyć za tą usługę, za sztukę, od hektara czy jeszcze od czegoś innego?
    • Przez Tomasz12441
      Witam. Posiada ktos z Was moze prase Mengele 530?  Poszukuję instrukcji obsługi, albo kogoś, kto wie mniej wiecej co i jak powinno działac. Dołączam zdjęcie sterownika

    • Przez edward93
      Witajcie, planujemy zakup prasy jednak problem w tym że nie możemy się zdecydować jaki model i jaka firma dokładnie. Wybór mamy John deere lub kuhn rotor na pewno. Wiemy że to musi być jedna z tych firm jednak model nie jest wybrany. Chciałbym uzyskać jakies opinie na temat jakichkolwiek modeli tych pras czy polecacie czy nie i dla czego i na jakim pracowaliście. 
    • Przez duda30
      Witam . Proszę o radę. Pierwszy raz robiłem słomę w dużą kostkę i mi zmokła dosys mocno na polu i czy te kostki obeschną czy co mam z tym problemem zrobić?
    • Przez wojt3p
      Witam jestem użytkownikiem prasy od roku czyli jestem po pierwszym sezonie. Mam do wymiany tuleje na głównym korbowodzie. Moje pytanie do użytkowników  tych i podobnych pras. gdzie można dostać części ? Pytałem w jednym miejscu i wycenili mi ją na 3 tyś zł. i wydaje mi się że to lekka przesada. Mam jeszcze kilka pytań dotyczących np wymiany sznurka itd...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj