Zaloguj się, aby obserwować  
waldek315

kobajn na usługi

Polecane posty

waldek315    2

jak kombajn wybrać do usług nie chodzi mi o jakieś bizony czy coś innego coś co ma lepszą wydajność komfort pracy od bizona, chce wybrać jakiś kombajn do usług myślałem na jd, claas, Nh

najlepiej tak w granicach 60 max 100tys zł żeby szybko się spłacił i zarabiał na siebie i nie psuł się. Jak myślicie spłaci się taki kombajn w ciągu jednego sezonu ?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

No nie wiem czy sie splaci chociaz wszystko mozliwe jesli w okolicy nie ma kombajnów na uslugi to mozesz spróbowac :(


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Ja bym polecił JD 1075, 1085, hedery 4,2 i 4,8m. Dobra seria kombajnów, za taką kase bedzie idealny, sam bym cos podobnego kupil za mojego mniejszego JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendtrisix    32

To ja bym ci polecił Claasa dominatora. Porządna niemiecka technologia, klima w kabinie, rura hydrauliczna- także komfort na pewno lepszy niż w bizonie w tym przedziale cenowym na 100% znajdziesz jakiś model który będzie ci odpowiadał. U mnie w okolicy pracuje bardzo dużo dominatorów i rolnicy na nie nie narzekają- jak z nimi rozmawiam to mówią, że są mało awaryjne. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Co do Dominatora też bym polecił, ale do 100tys cudów nie znajdzie, jakiś lepszy 88 kosztuje ok 120-130tys. Dominatorem też bym nie pogardził, by pasował do Fendta mmm :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

polecalbym dominator 98.niezawodna maszyna. znajomy takiego ma i w ciagu 3 sezonow mial tylko 1 awarie a dokladniej zerwal mu sie jakis pas. poza tym ma b.duza wydajnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2
jak kombajn wybrać do usług nie chodzi mi o jakieś bizony czy coś innego coś co ma lepszą wydajność komfort pracy od bizona, chce wybrać jakiś kombajn do usług myślałem na jd, claas, Nh

najlepiej tak w granicach 60 max 100tys zł żeby szybko się spłacił i zarabiał na siebie i nie psuł się. Jak myślicie spłaci się taki kombajn w ciągu jednego sezonu ?? :D

 

 

Spłaci się w ciągu jedego sezonu....?? :D ;[ :):D Czy ty czasami nie przewidujesz zbyt wysokich zysków jak na pierwszy sezon...??Piszesz min.60tys to musiał byś wykosić min. ok.200ha po 300zł A nie licząc paliwa i amortyzacji!!Maszyna nie będzie nowa więc ma się prawo zepsuć a cześci tanie nie są....Żeby zaczoł zarabiać po 3 latach to bedzie dobrze.. :D :D

 

Życze powodzenia :D:)


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drejsyk    0

Jest to wykonalne zeby w sezonie kombajn zarobił na siebie,muj ostatni pracodawca, miał kombajn case nieznan jego symboli , ala miał silnik o mocy 240 KM,rok produkcji 1992,heder 6m, rocznie kosił 1000,1200 ha,ale usługi robił po byłych PGR,umowy na koszenie podpisuje w lutym,zaczynał od rzepaku i zboża następnie gryka kończył na kukurydzy,cena jakom w tym roku brał za koszenie to 320 zł za 1 ha ,zużycie paliwa na ha 15 l, nigdy w sezonie koszt naprawy nie przekroczył 10000 zł kombajn został sprzedany za 900000 zł,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezeta10    11

Wydaje mi sie , ze wciagu jednego sezonu jest to bardzo mało podobne zeby sie zwrocił. Sam kupiłem maszynke JD 965 z hederem 4,25 troche z nastawienie na usługi po wstepnym policzeniu kosztów wyszedłem około 14 tys na czysto dodam ze nie miałem zadnej awarii maszyna spisała sie wysmienicie dodam ze brałem od koszenia 200 zł za godzine i 220 z cieciem trzabyło wejsc jakos na rynek w okolicy duzo jest , osob koszacych na usługi ale samymi bizonami i kolega , ktory ma clasa dominatora gdzie wiecej przestał na naprawach niz pracował. Naprawde to zarabianie pienidzy na sezonie zniwnym juz sie skonczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj