Skocz do zawartości
cirus

Case 1455

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Case
cirus    2

Witam chciałbym podjąć temat o ciągnikach CASE 1455 lata 85-96 a w szczególności modele z ostatnich lat 92 i w górę. Proszę o wypowiedzi posiadaczy: wady, najczęściej psujące się podzespoły koszty napraw, spalanie. Generalnie wszystkie ciekawe rzeczy odnośnie eksploatacji tego modelu.

ARTUR05    0

Moim zdaniem ten model jest najmocniejszy z tej serii case-ów bo sam posiadam 856xl i ma mocnego power-a a 1455xl będzie nie zniszczalną wersją, bo znajomy posiada takie dwa tylko 1255xl z lat 85-89 i jak pracują agregatem ścierniskowym 3m to ile nie opuścił go w ziemie to sobie dawał rade bez problemu więc moim zdaniem on jest dobrym wyborem.A co do spalania to nie wiem ale pewnie nie pali jak smok na potęgę jak inne ciągniki.

Spojler    1

Solidna, potężna maszyna. Nie ma tam za dużo elektroniki, dlatego się nie psuje. Słyszałem jak chodzi i byłem pod wrażeniem. Gruby ryk 'szóstki', a do tego groźnie gwiżdżąca turbinka :)

Ogólnie maszyna godna polecenia, jeśli ktoś szuka łatwego w obsłudze sprzętu, albo przesiada się z Ursusów.

Wiadomość z agroFakt.pl

cirus    2

Z dostępnych filmów jakie można zobaczyć w internecie można sugerować ze jest to typowy wół roboczy, zawsze w transporcie z dużym ładunkiem ( ładnie mruczy), albo na zawodach pulling, widziałem nawet taki film gdzie ciągnie 7 korpusowy pług i daje sobie nim rade. Ale to tylko przypuszczenia najlepsze i tak są doświadczenia użytkowników.:D

Tomek34    0

Mówią ze sa to nie do zajechania maszyny.Widzialem jak taki koło mnie przejeżdzał, bardzo szybki traktor, dzwięk silnik wspaniały.Wie ktoś ile taki ciągnik pali? ;)

ja jak pracowalem u niemca to mialem okazje jezdzic takim.Napoczatku denerwowalo mnie sprzeglo chydrokinetyczne,puzniej jednak zmienilem zdanie jak jezdzilem z pelnymi przyczepami to pod gorke redukcja o jeden bieg i szedl jak burza a przy zwyklym sprzegle to trzeba by bylo redukowac o dwa biegi.Po drodze jechalo sie nim 50km/h na pelnym gazie(zmiezone radarem ktorych tam na wioskach nie brakuje).Ogulnie to mam dobre zdanie o tym ciagniku.Niemiec mowil mi ze by go nesprzedal ale myslal juz o tym poniewaz juz mial powyzej 10000 motogodzin a on w rematy bawic sie nie chce.Silnik i skrzynia biegow nominal nie zagladane bylo od nowosci,tylko oleje i filtry.

barthez96    1

Miałem zaszczyt obejrzeć i posłuchać taki ciągnik.Ogólnie jest bardzoooo duży w porównaniu do mojego 956 zancznie wyższy.Silnik 6 i turbo pięknie gwiżdże.W kabinie klima i ogulnie bardzo mało elektroniki.Mocny podnośnik.Współpracuje teraz z plugiem 5 obrotowym.

Sylwi    6

Mam 3 ciagniki 1455 i brat ma 3.To jest ciągnik nie do zajechania!!!

Wejdz kolego na francuską stronę z ogłoszeniami i zobacz jakie ciągniki mają najwięcej motogodzin.

Potraktuj to jako obiektywny komentarz

szafpiotr27    0

Witam Posiadam case 1455xl od roku i jestem z niego w 100% zadowolony maszyna nie do zajechania dosłownie.

Ma moc i odpowiednią mase. Pracuje na 50 hekrarach np. pod agregatem scierniskowym o szerokosci 4,5m pługami 5 obrotowymi ciąga przyczepe 25ton co prawda v/max to tylko 35km/h lecz to tylko kwestia odbokowania skrzyni.

Spalanie w orce wynosi 10-11 a bez wiekszego obciążenia jekieś 7-8 litrów to tak mniej wiecej bo tak naprawde nigdy nie sprawdzałem dokładnego spalania. SZCZEŻE POLECAM !!!! dobry i tani w granicach 40tys.

barthez96    1

W jaki sposób można odblokować skrzynię czy w mniejszych modelach typu 856 956xl da się to zrobić ??

pioter    44

@szafpiotr27 jaki układ biegów ma Twój Case???skrzynia jest 6 biegowa, ma jakiś wzmacniacz momentu???

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@szafpiotr27 mówisz o spalaniu na hektar czy na godzinę wykonanej pracy?

Karol323    68

Witam. Mogli by użytkownicy Ciągnika tego Case 1455 napisać mi o nim więcej szczegółowych informacji np na co zwracać przy zakupie ? I czy watro Kupować takiego na 85ha ? A w przyszłości będzie 100ha.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez BENNY82
      Witam. Tak jak w tytule mam pytanie odnośnie wskazań wyświetlacza temperatury co on właściwie wskazuje temp, wody czy oleju hydr.? I ile kresek wskazuje po rozgrzaniu bo u mnie latem maks 3 a teraz przy. Takich temperaturach maks 2 kreski. Nosze sie z zamiarem wymiany termostatu ale nie chce tego robic na darmo bo może jest ok. Przy talerzowaniu rzepaczyska zapchala sie chlodnica i uroslo do polowy i sam nie wiem jak to ocenić. Prosze uzytkownikow z takimi samymi wyświetlaczami o podpowiedzi

• Przez Andre8989
      Witam. Mam pytanie czy w case 5120 olej na hydraulike jest w osobnym zbiorniku czy razem ze skrzynią biegów.
    • Przez TheBociek1996
      Jak wiadomo grupa CNH na targach SIMA w Paryżu (22-26.02.2015 r.) ma zaprezentować nowe modele ciągników:
      Case IH Maxxum i Puma
      Steyr Profi i CVT
      New Holland T6 i T7

Oto co udało mi się znaleźć w sieci.

Case IH:

Maxxum

Puma

oraz zapowiedź
      https://www.youtube.com/watch?v=XvZ8-4e1sbM

New Holland:

T6

T7

Niestety nic na temat Steyera nie udało mi się znaleźć.

Jeśli będziecie mieć nowe informacje co się zmieniło wizualnie, technicznie, co będzie a czego nie, jak będą oznaczone nowe modele i jak będą odpowiadać w stosunku do siebie zachęcam to podzielenia się tym info tutaj.

Oprócz Case IH do tematu postanowiłem wrzucić jeszcze Steyera i NH bo to ten sam koncern i po co robić zamieszanie, także jeśli będzie w złym dziale proszę o przeniesienie.
    • Przez ursusc360turbo123
      Witam. Czy wie ktoś z jakim momentem dokręcić Głowice i panewki w silniku D-239 ?(case 856 XL) 
    • Przez Tty318_PL
      Witam, czy wie ktoś może co to jest?? Proszę o szybką odpowiedź.(International 844sb)