Skocz do zawartości
karol

Rachunki za paliwo -zwrot akcyzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Paliwo
kissmy...    57

pozwolę sobie troszeczkę zboczyć z tematu, mianowicie wskażcie mi proszę w jaki sposób mogę zgodnie z przepisami transportować olej napędowy na przyczepce lekkiej, tzn jakiego powinienem użyć zbiornika i jaką mogę przewozić ilość; znalazłem wskazówkę http://www.e-petrol.pl/index.php/uslugi/prawo/transport.html , jednak we wskazanej ustawie nie znalazłem rozwiązania mojego problemu

marti565    0

u nas to chłopi biorą przyczepkę wrzucają beczki 200 litrowe i do cpn jadą tankują biorą fakturki i spoko jest. a jak większe ilości to radziłbym dowóz na miejsce i masz z głowy

miscola    0

Popieram na tym naszym paliwie to się nie daje spokojnie jeżdzić, choć ostatnio choć troszkę ceny spadają.

Wiadomość z agroFakt.pl

Kuki19    2
u nas to chłopi biorą przyczepkę wrzucają beczki 200 litrowe i do cpn jadą tankują biorą fakturki i spoko jest. a jak większe ilości to radziłbym dowóz na miejsce i masz z głowy

nieradze, jak zamówisz z 1000 l z dowozem to może i cena będzie niższa ale juz tam taką miksturę podszukują żeby stratni nie byli więc chyba lepiej z dystrybutora samemu lać w beczki, ;)

A to na stacji nie mogą zrobić mikstury? Jeśli się bierze od zaufanej firmy, to raczej nie ma takiego ryzyka. Ja niestety narazie wożę w beczkach, ale myśle żeby zakupić zbiornik i raz na jakiś czas zakupić 1000 l i jakąś pompke, koniec przelewania w wiadra, rozlewania i brudzenia paliwa. U nas większość większych rolników bierze z dostawą od jednej z firm i wszyscy są zadowoleni z jakości paliwa. A co mówicie na to, żeby paliwo magazynować w zwykłym 1000 l zbiorniku, a nie takim specjalnym do paliw? Niby się nie powinno, ale u wielu się to sprawdza.

wojtas    73

rok podzielony jest na dwie części. od marca do września i od września do marca. czyli grudzień zalicza się do roku 2009

jan2130    17

Witam panowie od kiedy zaczyna sie nowa pula na 2009 rok od marca czy juz rachunki od stycznia ???

benek79    13

Pamietacie jak nam obiecywali ze od 2009 beda zwracac 1.00zł a tu dzis czytam w prasie ze nadal bedzie 0.85zł.

Normalnie cisnienie mi sie podniosło :angry:

benek79    13

Przeciez jakby poszło w eter to nie byłoby nagonki na rolnika przez miastowych,a tak bedzie ile oni im zwracaja i jeszcze dopłaty dostaja 600zł na ha co jest absurdem bo mi tyle srednio nie wyjdzie.

kolo99    1

A tak na marginesie skoro już mój poprzednik wtrącił o dopłatach. Miały się zwiększać co roku, żebyśmy w końcu po 10 latach (czy coś koło tego) dostawali 100% tego co w starej Unii. A z tego co się orientuję to jest ciągle tak samo czyli dostajemy 25% tego co nam się należy:/

szczepek2    2

Chyba 25% unijnych i drugie 25% z polskiego budżetu. Ale to ciągle tylko połowa tego co w krajach starej unii B) . Zresztą uważam, że powinny to być dopłaty do produkcji, a nie do hektara - więcej sprzedasz - więcej dostaniesz (np kolejne % przy fakturze obok 5% VAT). Wtedy dopłaty braliby tylko ci, którzy mają jakąś produkcję, a nie tylko własność gruntową (np. "rolnicy" ze stolicy :angry: )

jarekw    2

0,85 zł/litr, w internecie można znaleźc rozporządzenie ministra w tej sprawie.

Lukasz82    2

Jak jest u was w tym miesiącu ze zwrotem akcyzy, ktoś juz otrzymał kase? Bo u mnie nawet żadnej informacji gmina nie otrzymała a tu juz koniec miesiąca!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

dlaczego przecież w pierwszym kwartale 2017 roku będzie nabór a pula znowu została zwiększona

• Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
    • Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?