karol

Rachunki za paliwo -zwrot akcyzy

Polecane posty

kissmy...    67

pozwolę sobie troszeczkę zboczyć z tematu, mianowicie wskażcie mi proszę w jaki sposób mogę zgodnie z przepisami transportować olej napędowy na przyczepce lekkiej, tzn jakiego powinienem użyć zbiornika i jaką mogę przewozić ilość; znalazłem wskazówkę http://www.e-petrol.pl/index.php/uslugi/prawo/transport.html , jednak we wskazanej ustawie nie znalazłem rozwiązania mojego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

u nas to chłopi biorą przyczepkę wrzucają beczki 200 litrowe i do cpn jadą tankują biorą fakturki i spoko jest. a jak większe ilości to radziłbym dowóz na miejsce i masz z głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miscola    0

Popieram na tym naszym paliwie to się nie daje spokojnie jeżdzić, choć ostatnio choć troszkę ceny spadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2
u nas to chłopi biorą przyczepkę wrzucają beczki 200 litrowe i do cpn jadą tankują biorą fakturki i spoko jest. a jak większe ilości to radziłbym dowóz na miejsce i masz z głowy

nieradze, jak zamówisz z 1000 l z dowozem to może i cena będzie niższa ale juz tam taką miksturę podszukują żeby stratni nie byli więc chyba lepiej z dystrybutora samemu lać w beczki, ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to na stacji nie mogą zrobić mikstury? Jeśli się bierze od zaufanej firmy, to raczej nie ma takiego ryzyka. Ja niestety narazie wożę w beczkach, ale myśle żeby zakupić zbiornik i raz na jakiś czas zakupić 1000 l i jakąś pompke, koniec przelewania w wiadra, rozlewania i brudzenia paliwa. U nas większość większych rolników bierze z dostawą od jednej z firm i wszyscy są zadowoleni z jakości paliwa. A co mówicie na to, żeby paliwo magazynować w zwykłym 1000 l zbiorniku, a nie takim specjalnym do paliw? Niby się nie powinno, ale u wielu się to sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy paliwo zakupione w grudniu 2008 zalicza sie do puli 2008 jesli wniosek o zwrot akcyzy złożę w marcu 2009?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

rok podzielony jest na dwie części. od marca do września i od września do marca. czyli grudzień zalicza się do roku 2009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie od kiedy zaczyna sie nowa pula na 2009 rok od marca czy juz rachunki od stycznia ???


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczela sie od wrzesnia. Poczytaj poprzednie posty.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Pamietacie jak nam obiecywali ze od 2009 beda zwracac 1.00zł a tu dzis czytam w prasie ze nadal bedzie 0.85zł.

Normalnie cisnienie mi sie podniosło :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Trabili wszedzie ze zwieksza do 1,01 i nic z tego nie wyszlo ale o tym ze nie zwiekszyli zwrotu to juz cisza w eterze.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Przeciez jakby poszło w eter to nie byłoby nagonki na rolnika przez miastowych,a tak bedzie ile oni im zwracaja i jeszcze dopłaty dostaja 600zł na ha co jest absurdem bo mi tyle srednio nie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo99    1

A tak na marginesie skoro już mój poprzednik wtrącił o dopłatach. Miały się zwiększać co roku, żebyśmy w końcu po 10 latach (czy coś koło tego) dostawali 100% tego co w starej Unii. A z tego co się orientuję to jest ciągle tak samo czyli dostajemy 25% tego co nam się należy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11

Chyba 25% unijnych i drugie 25% z polskiego budżetu. Ale to ciągle tylko połowa tego co w krajach starej unii B) . Zresztą uważam, że powinny to być dopłaty do produkcji, a nie do hektara - więcej sprzedasz - więcej dostaniesz (np kolejne % przy fakturze obok 5% VAT). Wtedy dopłaty braliby tylko ci, którzy mają jakąś produkcję, a nie tylko własność gruntową (np. "rolnicy" ze stolicy :angry: )


Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile w koncu wynosi zwrot w 2009? Bo sa rozne wersje np ta:http://www.ewgt.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=4777&Itemid=1


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

0,85 zł/litr, w internecie można znaleźc rozporządzenie ministra w tej sprawie.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie moge znalezc. Jakbys byl taki uprzejmy i podal linka to bylbym bardzio wdzieczny.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Jak jest u was w tym miesiącu ze zwrotem akcyzy, ktoś juz otrzymał kase? Bo u mnie nawet żadnej informacji gmina nie otrzymała a tu juz koniec miesiąca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

U nas też cisza.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj