Zaloguj się, aby obserwować  
aster453

CASE IH JX 90, lub Zetora Proxima 85 lub NH TSA 90

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aster453    26

Chodzi mi o wasze doświadczenia z tym sprzętem zastanawiam się jestem na etapie poszukiwań chce wziąć ciągnik na prow (modernizację gospodarstwa) z tego co wiem nowe wnioski będą przyjmowane dopiero na wiosnę 2010. Ale chciałbym zapytać jaką maszynę byście polecili. Posiadam niecałe 15 ha + ok 8ha łąki. Mam dwa 360 ale chciałbym coświększego i myślałem o : CASE IH JX 90, lub Zetora Proxima 85 lub jakiś model NH TSA 90 lub TL. JD do mnie nie przemawia choć zdaję sobie sporawę że jest wielu uzytkowników któzy powiedzą mi że jest najlepszy (bardszo proszę możecie mnie przekonać do JD 80 - 90 km). Nie ukrywam że chodzi o kasę a wiem że NH i JD będą o wiele droższe niż Zetor czy CASE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Hmm no tak tylko/ile masz kasy ile możesz wydać?

Myślę,ze 90 koni to dobry wybór a jak podasz kwotę to powiem ci jakiej firmy był by dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd3    0

Ja bym wybrał jakiegos Zetorka. Bo lepsze marki to juz dużo droższe. A Zetor w porównaniu np. z JD też nie jest najgorszy. Wiadomo John Deere czy Fendt w porównaniu z Zetorem to Niebo i Ziemia ale na twoj areał to Zetor wystarczy


Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

JD, dawno się tak nie uśmiałem. Nie jest najgorszy? Raczej jest. I tu już nie chodzi o parametry, tylko o komfort i wygodę pracy. Jesli wahasz się między Case a JD, polecam popracować, lub choćby przejechać się wybranymi modelami. Wtedy będziesz wiedział co Ci najbardziej odpowiada.

 

Pozdrawiam :(


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

tzn o kwocie nie myślałem ale chyba nie więcej niź 120 tys. Więcej nie da rady Tyle wiem że kosztuje Zetor. Tylko czy lepiej kupić "starego " NH,JD, Case czy lepiej nowego Zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

a może Farmtrac - FT 690 DT ja gdy bym miał kupić zetora wolał bym coś takiego siedziałem w zetorze i farmtracu ale mniejszym i w farmtracu bardziej mi się podobało. Farmtrac ma na pewno lepszą skrzynie o trwałości nie mam większego pojęcia ale ludzie niby chwalą ... i jest tańszy od zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Jeśli do 120 tysi to z nowych albo zetora proxime 90 konną albo słabo wyposażonego case jx 80 ale to 80 koni no i raczej lepiej brać zetora będzie lepsze wyposażenie w tej cenie niż za tą samą kasę w case.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a nie wiecie jak przedstawiają się ceny proximy plus i power względem zwykłej proxy, case i nh bo moim zdaniem do case'a jx to jak już porównywać to proxa plus tylko podchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd3    0

Kolego @spojler chyba mnie zle zrozumiałes. Chodziło mi ze w poruwnaniu zetora z jd to Zetor nie wypada dobrze ale az tak zle nie jest jak np. Nowy ursus z Jd


Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tores    1

Kolego jak masz około 20 ha to licz się z tym ze mozesz nie dosta dofinansowania na ciagnik około 80 km no chyba że masz cięzkie warónki glebowe ale licz sie z tym ze mozesz zostac odesłany z kwitkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

co na 20 ha nie przejdzie 80 km ??? chyba zartujesz


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

No właśnie co ty żartujesz gościu na 20 ha to 100 KM może nie przejść ale może też przejść a 80KM to spokojnie chyba,ze błąd jakiś będzie ale jak nie będzie błędu to nawet bym się spierał, że i 90 konny przejdzie a na ten areał jaki on ma czyli około 23 ha to powinno przejść.

Wiesz jx może i porównywać trzeba do proxy plus ale to już chyba więcej niż 120 tysi. bo proxa plus ma lepsze wyposażenie i jest droższa niż zwykła więc i case wtedy musi być lepiej wypasiony aby je porównywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tores    1

panowie w tym roku są ograniczenia co do wielkosci gospodarstwa a mocy ciągnika poza tym teraz w wniosku trzeba umieścic kazdy traktor który nie skończył 30 lat o ile sie nie myle co zmniejsza ostatecznie moc ciągnika oczywiście sa brane takie warunki jak rodzaj produkcji i warunki terenowe - poza tym aster jesli masz dzierzawe nie spisana na umowie to masz juz koło 15 a nie 22 haków ale najlepiej najpierw pojedz do agencji i tam sie wszystkiego dowiedz bo nie sądze że warto planowac nie wiedzac na czym sie stoi może to ja jestem w błedzie i spoko 80 km dostaniesz ale wiem że już rok temu miał ruszyc program ograniczajacy, jak chcesz kupowac traktor najpierw sprawdz jaki ci moga przyznac a dopiero pozniej szukaj marki - taka jest moja rada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

dzięki tak zrobię ale warto zobaczyć Wasze opinie a nóż widelec mi się przydfadzą i będę mógł zakupić poza tym chyba sformalizuje te dzierżawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ale nie ma Nh TSA90 przecież bo kiedyś sie pytałem o takiego najmniejszy jest TSA100 :(


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

A no racja racja najmniejszy to TSA 100 może pomyliło mu się z TS 90?

Tylko że TS już chyba nie produkują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
panowie w tym roku są ograniczenia co do wielkosci gospodarstwa a mocy ciągnika pozatym teraz w wniosku trzeba umieścic karzdy traktor który nie skończył 30 lat o ile sie nie myle co zmniejsza ostatecznie moc ciągnika oczywiście sa brane takie warunki jak rodzaj produkcji i warónki terenowe - pozatym aster jeszli masz dzierzawe nie spisana na umowie to masz jusz koło 15 a nie 22 haków ale najlepiej najpierw pojedz do agencji i tam sie wszystkiego dowiedz bo niesądze że warto planowac nie wiedzac na czym sie stoi może to ja jestem w błedzie i spoko 80 km dostaniesz ale wiem że już rok temu miał ruszyc program ograniczajacy, jak chcesz kupowac traktor najpierw sprawdz jaki ci moga przyznac a dopiero puźniej szukaj marki - taka jest moja rada

mi się zdaje ze który nie ukończył 20 lat a nie 30


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

TSA nie robią tylko teraz jest wersja t 6000 a najniejszy jest 101km chyba i to w wersji Delta.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Wiem teraz są NH 5040 -5050 wwersji podstaweowej nie jest droższy od zetora no moze troszkę a czy dużo lepszy jesli chodzi o komfort pracy spalanie itp. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj