bartosz55

Ile świń na ile hektarów

Polecane posty

sebb1    0

Od samego początku stosuje altresyn wiec nie mogę się wypowiedzieć na temat regumate.

po takiej terapii nie zdarzyło mi się jeszcze żeby nie było rui do tego dochodzi jeszcze pasza flushingowa przez 4 dni.

Z powtórkami robię podobnie dochodzi jeszcze na 7 dni przed kryciem wit. E +selen w iniekcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Orientacyjnie od 1 lochy 23 prosięta * 3q/szt = ok. 7t zboża + dodatki na utrzymanie 1 lochy w cyklu zamkniętym.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu82    0

kolego wyżej co ty piszesz? jak swinia zjada 300kila pasz w czasie tuczu a maciora 1000kg na rok

to jak ty chcesz coś osiągnac jak twoje 3 swinie srutują 7ton bez urazy oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Ale mi chodzi same lochy bez prosiąt w tym jeszcze koncentraty zobacz sobie jakie mam lochy w galeri

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

jedna locha przy racjonalnym żywieniu sfutruje ci ok 1200kg zboża, 250 kg otrąb pszennych i 200 kg dodatków rocznie. nie liczę tu dokarmiania prosiąt.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

18 ha na dzien dzisijejszy sa tylko 4 maciorki na drugi rok planuje utrzymac 10 macior klasa ziemi 2.3.4 starczy mi zboza jak nie to ile bym potrzebowal dokupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

my przy 15 własnego pola utrzymujemy 50 loch ale wszystkie prosiaki się sprzedaje. Własnego zboża starcza na... na o wiele za krótko:)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy gdy mam 10 ha ziemi na której sieję same zboża, klasy 2-4, mam oborę i cały sprzęt do uprawy ziemi oprócz kombajnu,to czy opłacałoby mi się utrzymać 15 macior a wszystkie prosięta sprzedać, czy ma to sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18
Napisano (edytowany)

Tak ma sens i to duzy ^^

 

Prosieta sa sakramencko drogie i niema ich za wiele.

Edytowano przez kombinator18

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ja jestem zdania że sprzedaż prosiąt się opłaca gdy mamy duże partie bo takie jeżdżenie po rynkach z 10-20 sztukami mija się z celem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną mamy 8 macior i chcę zwiększyć do 15-u ale zastanawiam się czy się to opłaca? wszystkie maciory będą rasy pbz i knurek puławski czy te rasy będą dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja jestem zdania że sprzedaż prosiąt się opłaca gdy mamy duże partie bo takie jeżdżenie po rynkach z 10-20 sztukami mija się z celem

 

Jeszcze lepiej te świniaki tuczyć. Przy małej ilości macior moim zdaniem trzeba tuczyć, przy dużej możemy pozwolić sobie na sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Nie zawsze opłaci się tuczyć, są takie okresy gdzie lepiej sprzedać warchlaka niż trzymać dłużej. Wszystko zależne od rynku i zapotrzebowania.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Ave oczywiście, jednak w dłuższym wymiarze czasu bardziej się to kalkuluje. Przecież nikt kto tuczy dużą skalę nie będzie jeździł po ludziach i zbierał do pełnego wsadu, tym samym zostaje rynek, a tam jak wiadomo ceny wysokiej nie można dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garmin    0

50 ha 70 loch w zamkniętym, starter gotowy tucz na własnym no i trzoszkę dokupionego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

ja mam 21ha 8 macior w cyklu zamkniętym.

Trzymam swoje na tucz. Raczej nie dokupuje zborza.

Mam jeszcze 10 cielaków, 3 krowy, 2 byki, 4 jałówki.

Jeszcze 6 koni i pare kur.

Zastanawiam się nad opłacalnośćią.. Niewiem czy lepsza trzoda czy bydło (mięsne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MT1997    0

Mam 60-70 ha zoza plo ok 7t/ha ile tuczikow roczie zolam utrzymac i ile loch, ie kupujac zoza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj