bartosz55

Ile świń na ile hektarów

Polecane posty

slawomir    0

Mam 120 sztuk lochy w cyklu zamkniętym i mam problem jak utrzymywać lochy?? Wszystkie świnie mam na ruszcie ale stado podstawowe chce na ściółce. Jak je utrzymywać na głębokiej jakie kojce po ile sztuk i jak je karmić?? Jak ktoś ma stacje żywienia niech mi powie jak to się spisuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hodować świnie można bez hektarów, tyle, że trzeba kupić ziarno na pasze. B) U nas na pasz dla 35 macior i odchówku przeznaczamy około 40ha zbóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belka    0

Ile uchowam świń z 7 ha 3 klasy gleby ?? :) :)

 

18 April 2010 - 18:00 post

Ile bym utrzymał świń i macior na 4ha 3klasy ma mało 4 klasy ma dużo 5 klasy mam mało i szóstej klasy średnio

 

 

Utrzymał byś 4 loch i z 80 tuczników rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crashi4    0

Nie chce cie zniechęcać.Niby w Holandii znajomi mają tylko 7 ha sadu i 4000 tuczników..powodzenia to jest Polska ;-) a tak szczerze nie polecam. Mam 23 ha dobrej ziemi, 5 ha buraka i 700 szt tuczników..no i 20 opasów. 120ton zboża kupuję. Jest co gibać. Tzn gosp. jest już brata ale pomagam wiadomo. Ja chodzę do pracy za 1500zl miesięcznie...i szczerze nie wiem co lepsze ;0


PRezeS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek321455    9

crashi4 ile masz lat? Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę co piszesz mówiąc że chcesz iść do pracy za 1500zł. Państwowych firm już praktycznie nie ma a prywaciarz Cię będzie ganiał za 1500 będziesz u niego murzynem. Wiem co pisze zaraz po technikum poszedłem do prywaciarza zarabiałem 1700 zł miesięcznie to było 5 lat temu. Trafiła się okazja dostałem się na państwówkę, koncern energetyczny, obecnie mam 1800 zł na rękę praca po 8h. Prowadzę też tucz tuczników sprzedaję rocznie 500 szt i myślę nad budową tuczarni na następne 500-700 szt. Wszystko zautomatyzowane paszociągi silosy wentylacja i takie pierdoły to chlewni nie musiałbym wchodzić praktycznie ale jestem tam codziennie bo uwielbiam to. I powiem Ci kolego jedno zastanawiam się czy nie rzucić tej roboty na państwówce, przez 8 h jestem uwiązany a tak mógłbym wstawać o której chce i takie inne głupoty. Wybierzesz jak chcesz ale mówię prywaciarz wyciśnie z człowieka wszystkie siły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crashi4    0

Masz rację kolego, ale nie zgodzę się jak mówisz że możesz wstawać o której chcesz...możesz ominąć robotę przy świniach, ale najważniejszy jest przegląd stada. Jak nie dopilnujesz gadu wszystko ci wyzdycha-sam wiesz jak jest jak rano wchodzisz na komorę a tu leży sztuka zagryziona. ja nie wiąże planów z gospodarstwem, bo brat jest już właścicielem, ale może będę mieć okazję, tylko nie chcę nic mówić bo to przyszłe sprawy prywatne.


PRezeS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek321455    9

pisząć że moge wstać o której chcę miałem na myśli że nie muszę watawać i lecieć do roboty na okresloną godzinę rozumiesz. a tak jak pisałem lubię pracę w gospodarstwie i wiem co i jak z doglądaniem stada. miałem różne problemy i wiem jak to jest. profilaktyka najważniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek321455    9

pisząć że moge wstać o której chcę miałem na myśli że nie muszę watawać i lecieć do roboty na okresloną godzinę rozumiesz. a tak jak pisałem lubię pracę w gospodarstwie i wiem co i jak z doglądaniem stada. miałem różne problemy i wiem jak to jest. profilaktyka najważniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 21 ha i 5 ha dzierżawy w tym 6 ha stawu 120 tuczników rocznie 8 macior 8 krów klasa ziemi 3a i 3b i tylko dokupuje koncentrat


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETORAK89    0

14 ha swojego + kilkanaście dzierżawy hoduje głównie krowy i byki mięsne trzoda to 2 kierunek produkcji kupuje prosięta w ciągu roku odstawiam w granicach 70-80sztuk o średniej masie 120 -135 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

30ha gruntów ornych. klasa III-VI, 18 macior, 350 szt tuczników rocznie. W tym roku kupiłem trochę ziemi wraz ze stodołą i chlewem i zastanawiam się czy nie wsadzić tam bydła mięsnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambeeras    0

A ja wam powiem tak: 3 świnie na 1tone zboża, średni plon 3tony z hektara (ziemia od IVb do VI) a mam chwilowo pod zasiewy 11ha. Do tego na każdą maciorę 1400kg zboża. Stan we chlewni: 5 macior i średnio 110 rocznie odstawionych tuczników. Koło 10 ton trzeba niestety dokupić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fazi18    0

u mnie 60 hektarów

30 macior

około 500 tuczu

ziemia 3 klasa

sprzedaje się co roku około 30 ton zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xXRedBullXx    0

ja 10ha i mam pytanko ile dam rade macior utrzymac ziemia słaba 5-4 i jescze jedno czy lepiej na taki areał maciory i sprzedawac prosiaki czy kupic prosiaki i otchowac i sprzedac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

na twoim miejscu to bym trzymal maciory i tuczniki jak tuczniki w cenie to sprzedawac tuczniki jak prosiaki w cenie to prosiaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztrauser    0

24 ha i dochodziło do 29 macior teraz stadko zmniejszyło sie do 25, prosiaków nie sprzedaje wszystko chowane na duże dodam ze dokupuje zboże i rocznie około 50 ton otrąb pszennych.

Edytowano przez sztrauser

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

Ja mam 15ha gruntów ornych kl.4,5 20 macior około 230 tuczników teraz przeszedłem na pasze pełnoporcjowe dla tuczników a zboża mam dla macior,prosiąt i opasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek732    0

Ja mam ok.64 ha są to ziemie klasy III,IV,VI i jeśli się nie myle ok.12 ha ziemi klasy IV dzierżawy oraz 5 ha łąk.

Hodujemy 37 macior(pomalutku są sprzedawane),ok.450 tuczników,ok.140 prosiaków.

Mamy też 60 krów,6 byków,15 cielaków,400 indyków i narazie 150 gęsi.

Nie dokupuje zboża bo mi w zupełności starcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

My mamy 51 ha IV i V klasa...Łąk 10ha z dzierżawą i Hadujemy 24 macior,do picu 150tuczników :lol: i rocznie ok 700 prosiąt

Również mamy 25krów no i 42byków

Zboża mi wystarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaceko    4

a ja mam 10ha własnej ziemi i 10ha dzierżawy ziemi ornej i mam 300szt w żucie x 3 czyli w roku 900szt. a w przyszłym roku powiększam chlewnię na 800szt na wsad..... prosięta kupuję....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

35ha 40 macior cykl zamknięty.

Jak niska cena paszy gotowej, to wtedy na paszy gotowej/kupnej. Zawsze coś zostanie z zbóż do następnych żniw. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj