bartosz55

Ile świń na ile hektarów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

500Ha 500macior, tygodniowo EDIT 200 prosiaków, + właśnie powstała nowa tuczarnia na 1200 tuczników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

To może piszcie jeszcze jaka klasa ziemi, u nas 10 macior w zamkniętym na 25 ha V i VI zboża, tylko że i jeszcze 5 byków jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Na 50ha 3 maciory i jakies 30-40 tuczników, mam jeszcze 30 byków, klasa ziemi od III do VI..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karl    0

20 macior, 100 tuczników, 15 ha, dokupuje zboze ale w tym roku prawie wcale :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

80 ha, 46 macior, 500tuczników, 23sztuki bydła opasowego klasa ziemi 2-5


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JasonWW    7

18H 25 Macior 100 Prosiąt ok.200tuczników 2knury :(

 

500Ha 500macior, tygodniowo 400 prosiaków, + właśnie powstała nowa tuczarnia na 1200 tuczników
To ładnie ile ludzi robi na gospodarstwie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

10 ha zboża 15 macior, 40 tuczników, reszta prosiąt na sprzedaż :))

Dokupuje oczywiście trochę otrąb i dodatki paszowe, w tym roku jest jednak więcej zboża bo już wszystko wykoszone xD


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek78    2

7ha 4maciory, w ciągu roku odstawiam 65-80 tuczników. Większa ilość wiązałaby się z kupnem zboża lub paszy. Gleba III-V klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My 70 ha 2000 sztuk tuczników. Więc widać ze większość zbóż dokupywanych :blink: Może i dobrze

100 macior


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

My na 44 hektarach stado podstawowe 70 macior :unsure:


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis45    1

50 ha głównie zboże 20 loch i 350 tuczników.


Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Na dzień dzisiejszy to tyle, można utrzymać tyle, że lepiej nie zaczynać. No a tak poważnie to z tymi 5 ha w V i VI klasie niewiele zwojujesz i jeśli myślisz o jakiejś poważnej hodowli to będziesz skazany na zakupy ziarna (szczególnie jak będzie niekorzystny rok czytaj: bardzo sucho, albo bardzo mokro). Wg. mnie lepiej by było wydzierżawić/kupić jakąś dobrą łąkę, a na tych 5 ha uprawiać rośliny na zielonki + zboża lub inne rośliny pastewne i pójść w kierunku bydła. Być może trudniej zacząć hodowle, no i trzeba by było zainwestować w trochę sprzętu (choć można też najmować usługi, obecnie to w sumie żaden problem) ale wg mnie z taką powierzchnią lepiej będzie pójść w kierunku bydła, choć taką hodowlę chyba trudniej zacząć.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Bo ja wiem na 0,8 ha łąki(3 pokosy na siano) ojciec utrzymywał max 4 opasy, dodatkowa skarmia na nich drobne ziemniaki, które zostają po przebieraniu i sypie im trochę paszy i tyle, daje radę nawet bez zielonek. Na 5 ha + jakiejś dobrej łące jesteś w stanie myślę utrzymać tak do 10 - 15 sztuk opasów. Ze świniami na 5 ha przy założeniu, że nie chcesz kupować ziarna to byś mógł pozwolić chyba sobie na 2 - 3 lochy stada podstawowego co by ci dawało w roku max od 3 dobrych loch 6 miotów średnio po 10 - 12 prosiaków do odchowania, więc w skali roku to raczej niewiele, a ceny świń też nie zachęcają do hodowli. No, ale to co napisałem to wg mnie taka optymistyczna wersja, realia wyglądają nieraz gorzej...


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

5 ha to nie zawsze znaczy to samo, zależy czy chcesz kupować ziarno czy nie, oraz od tego w jakiej klasie jest te 5 ha, bo jak V - VI klasa to moją odpowiedź masz wyżej, jeśli są w wyższej klasie to masz więcej ziarna i możesz pozwolić sobie na trochę większe stado, no ale wg. mnie na 5 ha nie ma co się rzucać obecnie na hodowle świń...


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

No tak jak mówiłem wyżej wg mnie jeśli nie chcesz kupować zboża to utrzymasz 2-3 lochy uzyskując od nich w ciągu roku przy odrobinie szczęścia i dobrej organizacji hodowli max. ok 70 prosiąt, a trochę mało jak na obecne czasy. Tak jak pisałem wyżej wg mnie lepiej iść na takiej powierzchni w hodowlę opasów.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Z 5 ha 5 i 6 klasy 3 lochy z 70 tuczników rocznie??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Realnie to 2 lochy i 40 tuczników w ciągu roku. 0.7 ha zbóż na maciory reszta na tuczniki przy plonie liczonym 3.5 tony. Przy większym więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj