bartosz55

Ile świń na ile hektarów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mefiu    0

A czy ktoś z was budował chlewnie na ok. 170 loch w cyklu otwartym oczywiście wszystko na rusztach. Może ktoś mi podać przybliżone koszta takiej budowy, czy zmeszcze się w 1.5mln zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Kastrat duński pow 70 kg masy potrafi przyrastać kg na dobę . Ale z tym 1250g to przesadził kapę :)


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

żeby średnią mieć powyżej 1 kg to co trzeci, a minimum co czwarty musi mieć taki przyrost. Weź pod uwage ze część będzie rosła poniżej 800 i tamte muszą na nie nadrobić. Pasza musi być mocna, a nawet bardzo i czasami troche nóżki je bolą od rośniecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

Kolego @mefiu koszt budowy chlewni na maciory to od około 9tys na sztukę w górę, w zależności od wyposażenia, czyli w Twoim przypadku być może 1,5mln wystarczy. Ale ja bym nie był takim optymistą i myślał bardziej w stronę 1,7mln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonka23    3

Witam czy oplacalna jest hodowla macior i sprzedaz prosiat przy arele 7ha ziemi klasy III-V???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Zależy.. Czy chcesz sprzedawać z ładnym papierami.. A chcesz paszę dokupywać? Opłacalność napewno jakaś jest, pytanie czy są chęci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Ja mam na 52 h 30 macior i 550 tuczników wszytko na głębokiej ściółce więc gnoju jest sporo dzięki temu zboża też mi wystarcza dokupuje tylko koncentraty :) Jeśli chodzi o słomę to zbieram do około 750 bel w sezonie na dzień zużywam 2 bele ;)


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej9911    22

To można powiedzieć że na jednego tucznika zużywasz mniej więcej jedną bele? Dobrze zrozumiałem? Kurcze myślałem że pół beli starczy, nie myślałem że aż tyle tego idzie, teraz się nie dziwię że ludzie wolą ruszta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Mozna sicielić lepiej i gorzej jak jest udany rok i zbierzemy dużo bel i nie ma potrzeby dokupywac to sicieli się duzo a jak słaby rok i mało bel to czasem scieli sie bardzej rozwaznie a wraz z 30 bel trzeba dokupić na przełomie lipca i sierpnia puki sie nowych nie zrobi ;)


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Nie wiem jak ci to przeliczyć jak jest potrzeba to się ścieli ;)


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krezus12    0

Witam prosiłbym o pomoc w doradztwie odnośnie rozwoju gospodarstwa. Wiem ze trzeba liczyć siły na zamiary dlatego prosilbym was o rade. Mam 23 ha ziemii od kl IIIa do IVb na dzień dzisiejszy posiadam 14 macior. Jak rozwinąć systematycznie hodowlę do 50 macior? w ile lat można to osiągnąć, jaki trzeba mieć zapas gotówki na zboże.? w ile lat można to bezpiecznie osiągnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

to w ile lat zwiekszy sie hodowle o 100 czy 300 % ciezko odpowiedziec bo to zalezy ile masz np niewykorzystanego miejsca czy mozesz cos dobudowac i przez to zmienic organizacje i oczywiscie jakis zapas gotowki badz dobry kredyt na wyposazenie wiec moze to byc rok dwa albo kilka lat

odnosnie zboza to ja i tak licze w kalkulacji wlasne zboze tak jak bym mial je kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krezus12    0

Jesli chodzi o miejsce to mam na 280 no 300 sztuk to maks, no jakąś przybudówkę do stodoły chciałbym zrobić na 200sztuk - 4 kojce po 50sztuk na głębokiej ściółce.

 

ja od 5 do 50 doszedłem w 2 lata na 13 ha ziemi

 

wow!! szacun jak tego dokonałeś? jak zorganizowałeś miejsce? poródówki, cykle porodów? w kaltkach no i wogóle... miejsce? koszty zakupu paszy ? mółbyś mi tak po kolei etapy napisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
Napisano (edytowany)

lukaczmarek

ja od 5 do 50 doszedłem w 2 lata na 13 ha ziemi

 

a jeśli można wiedzieć , zostowiałeś loszki po swoich maciorach czy kupowałeś hodowlane , ja niedługługo przeimuje gospodarstwo , i chce mieć ok 20-25 macior ale niewiem czy lepiej zostawiać po swoich macoirach czy kupować hodowlane.

Edytowano przez mesi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krezus12    0

ooo i ile masz kolego przeznaczonej powierzchni na porodówki, luźne maciory, warchlaki tuczniki? jakie zapotrzebowanie na zboże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277
Napisano (edytowany)

a jeśli można wiedzieć , zostowiałeś loszki po swoich maciorach czy kupowałeś hodowlane , ja niedługługo przeimuje gospodarstwo , i chce mieć ok 20-25 macior ale niewiem czy lepiej zostawiać po swoich macoirach czy kupować hodowlane.

Zostawiałem po swoich bo na loszki z zakupu niestety już środki się skończyły :) Ale w sumie nie żałuję bo średnia odsadzonych prosiąt mnie satysfakcjonuje.

 

 

 

 

wow!! szacun jak tego dokonałeś? jak zorganizowałeś miejsce? poródówki, cykle porodów? w kaltkach no i wogóle... miejsce? koszty zakupu paszy ? mółbyś mi tak po kolei etapy napisać?

 

Mam jakieś zdjęcia w galerii możesz coś podejrzeć.

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
Napisano (edytowany)

lukaczmarek

Zostawiałem po swoich bo na loszki z zakupu niestety już środki się skończyły :) Ale w sumie nie żałuję bo średnia odsadzonych prosiąt mnie satysfakcjonuje.

 

Dzienki za odpowiedż :) na początok może kupie 2 hodowlane i bede zostawiał loszki po nich , mam nadzieje że jakoś to się rozkręci

Edytowano przez mesi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
___Jezyk___    11

Siemka ja na 24 ha ziemi mam 14 macior + knur , około 300 tuczników i prosiaków ( prosięta są dokupywane ) - klasa ziemi od 2 do 4 ( przeważa klasa 3 ) + dwa opasy i konie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xd_mati19    0

Siemka mam 16 ha ziemi z 6 ha to klasy 4-6 a te 10 to od 3-4 samych tuczników jeżeli bym je kupował ile bym był wstanie utrzymać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj