Zaloguj się, aby obserwować  
matt

prasa z224

Polecane posty

matt    0

mam problem z zapychaniem się prasy co może być przyczyną, czy tępe noże, wolne obroty, czy słabe sprzęgło, proszę pomóżcie bo już nie mam do niej cierpliwości :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Może za szybko jeździsz i prasa nie nadąża przerobic słomy?


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PongO    1

Mozliwe ze zaszybko jezdzisz. Sprobuj 5 polowa jezdzic. Ten bieg jest troche wolniejszy niz 2 szosowa, a szybszy od 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matt    0

ale przecierz napisałem, że na 2 polowej, a piatka jest szybsza od 2, a wy na jakim biegu jezdzicie i jak szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

kurcze tyle co wyprasowałem się taką prasą i nigdy się nie zapchała.... jeżeli w słomie ci sie zapycha to za wolno jeździsz :( serio wczoraj prasowałem jd 550 i się ciągle zapychała co się okazało za wolno jeździłem :) teraz jeżdżę 2 szosową i jest git nic się nie zapycha:D co do kostki to zawsze jeździłem w słomie 4 polową bądź piątką w sianie zależy od grubości wałka ale nie schodzilem niżej 3 polowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Gdzie dokładnie ci się zapycha (w komorze zbijajacej)? wiązki jak wylecą z prasy są połączone słomą?


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może masz źle zgrany nagarniacz z tłokiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Naostrz noże i postaraj się je przykręcic jak najbliżej siebie tak żeby nie było pomiędzy nimi szczeliny (z tego co pamiętam na nożu przy tłoczysku jest regulacja). A jeśli dalej ci będzie sie to robiło sprawdź rolki przy tłoczysku może się już rozpadły i tłok dobijający ma luzy i słoma go odpycha na boki.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Jak się nie ma pojęcia to się zaprasza fachowca i po sprawie, tak to można gdybać.


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnylukas    0

Najprawdopodobniej musisz sprawdzić tłok ponieważ może mieć luzy, ale najlepiej zrób tak jak Ci radzi @ASOGCURSUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

a co zapycha się i staje? a jak tam ze sprzęgłem w prasie nie przepuszcza czasami. jak masz słabe okładziny to możesz dawać i 2500 obrotów i tak będzie tłok stawał, bo wałek będzie się kręcił a prasa będzie schodzić z obrotów.dokręć trochę śruby na kole zamachowym. ja tak jak nimar nie daje więcej jak 1600 i idzie lux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matt    0

wymieniłem już szynę prowadzącą, rolki, tulejki na swożniu tłoka, naostrzyłem noże i jest 90% poprawa,myślę żeby jeszcze wymienić okładziny za kołem zamachowym i będzie po sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni    2

tez mialem z tym problem:) ale jest pewien patent. sciagnij sprzeglo i tam bd na kole zamachowym takie wzgorzenie(nie wiem jak to nazwac) taki nadlew. przewierc to na wylot i zaloz srobe utwardzana 8:) zaloz sprzeglo i gotowe:) moja juz smiga az milo:) nie mialem juz sil zsiadac i wyciagac zapchane siano czy slome. traktor przydusi a prasa nie stanie . w razie czegos moge porobic foto:)

ps. to nie wina tepych nozy czy tloka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matt    0

patent dobry ale jak dostanie się kamień czy gałąź to przekładnia idzie w rozsypkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni    2

zrobilem wlasnie dlatego bo nie ma u mnie kamieni:) no i oczywiscie 3ba jezdzic z rozsadkiem:) takze dla mnie sprawdzone:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13091993    0

Ja też mam z tym problemy , ale w zimę zrobię sprzęgło i myślę , że nie będzie przepuszczać , ja prasuję zetorem 5340 2000 obr/min 3 polową , ale wałek jest gęściejszy , po hederze 4,5 m .


Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy tej prasie sa 2 sprzegła jedno przed kołem zamachowym a drugie za nim. moze tylko wystarczy dokręcić śruby od tego przedniego. Albo jedną taka dużą ja osi od koła zamachowego która dociska drugie sprzegło. W mojej miejscowości u niektórych "kiepskich gospodarzy" to jeździ się 3 a nawet 4 i to szosowa i nic się nie zapycha.


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Bardzo dobry patent z tą śrubą w kole zamachowym. Ja mam tak jak juz kupiłem w SKR zrobili. To pierwsze sprzęglo jest ok ale tamto pożal sie Boże. Dlateog zrobili na śrube i nic sie nie rozsypie sruba m8 I ja zetnie jeżeli gdzieś zblokuje coś. Mi sie dwa noze spotkały bo rolki się sypły. Ścieło ją i wtedy prasować nie szło co chwila tłok stawał. Zauważyłem ten patent i prasa hulała 50 ha. Teraz czas na wymiane rolek :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj