kombinator18

Bizon z exportu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kombinator18    18

Witam chcialbym sie dowiedziec:

 

-jak sprawuja sie te maszynki chodzi mi o modele supra i reksia z exportu

-na jakich stronach zagranicznych szukac (chodzi mi o sprowadzenie takiej machiny z zagranicy bo w Polsce to sobie cenia)

-jak wyglada sprawa sprowadzenia takiej maszynki jakie oplaty itp.

 

 

Dlaczego sie pytam ???

Mam zamiar zamienic mojego malego,wqrzajacego z drogimi czesciami starego john deera 430 sad.gif

Nie chce widziec zadnego claasa itp na ogrodzie bo nie mam zamiaru sie jak glupi za czesciami uganiac i placic 3 krotnie drozej smile.gif

 

Napalilem sie na te wersje exportowe jak nie to pozostaje kupic rekorda czerwonego w idealnym stanie smile.gif


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek30    0

wiem ze BIOZO 5056 posiadał podwozie od rekorda, wszystkie wersje exportowe miały napęd hydrostayczny


MTZ 80
URSUS C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

I dlatego z wersji exportowej interesuje mnie 5056 tylko i wylacznie ze ma podwozie rekorda :(

 

Bo Krajowa wersja raczej odpada trochu odraza mnie skrzynia i hamulce :)

 

A w krajowym reksiu z chlodzenie by sie cos podzialalo :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek30    0

Biozny na eksport miały też motowidła napędzane silnikiem hydraulicznym i rure hudrauliczną do wysypu (5056)


MTZ 80
URSUS C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek30    0

a ja myślałem ze tylko hydro. dzięki wielkie za info :( a czy ktoś wie jak z awaryjnością tych kombajnów??


MTZ 80
URSUS C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Co do awaryjności to jest ona raczej mniejsza bo były lepiej wykonane a zagraniczni właściciele zazwyczaj je chwalą.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek30    0

aha ale jesli wersja 5056 miała podwozie od REKORDA i inne roazwiązanie z tego typu to jakie NOWE rozwiązania ma 5058??


MTZ 80
URSUS C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499
Co do awaryjności to jest ona raczej mniejsza bo były lepiej wykonane a zagraniczni właściciele zazwyczaj je chwalą.

 

 

Oni DUZO lepiej je szanowali :(:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Jakby ktos mogl podeslac stronki z zagranicznymi aukcjami bylbym wdzieczny chodzi mi przedewszystkim o Danie itp, :(


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olo1104    0

hej mogę wiedzieć gdzie można znaleźć takie strony

1. Nie cytuj poprzedniego posta

2. Posta piszemy tylko w oknie "białym"

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Mój wujo kupił w zeszłym roku takiego bizonka 5056 i juz drugi sezon kosi bezawaryjnie :D

na polu zasuwa jak głupi , przód-tył płynnie bez szarpnięc :D wszystko ładnie gra i słychac tylko silnik zaden inny podzespół nie hałasuje jak w krajowym z0 56 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Ja jednak dalej poluje na rekorda z exportu :)

 

Planowany zakup okolice wiosny jak nie pozostaje Polski czerwony rekordzik :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1    0

Witam. muszę was zasmucić tymi zagranicznymi wersjami.

Otóż cała konstrukcja jest prawie identyczna ale jak wiemy prawie robi wielką różnice.

Nie mówię o blachach tylko o podzespołach.

Niby są bardziej zadbane od krajowych ale jeśli chodzi o części to masakra!

Podajnik zbożowy o kilka cm dłuższy, kosa o 1 lub 2 bagnety dłuższa, to te rzeczy o których wiem a o reszcie "prawie" takich samych częściach może i dobrze że nie wiem, chociaż nie we wszystkich zagranicznych modelach to się zdarza. Oczywiście dłuższą kosę czy podajnik można kupić ale zazwyczaj na zamówienie i o wiele drożej.

Więc jeśli chodzi o latanie za częściami to od importowanego bizona wolałbym już jd czy clasa.

Osobiście jestem za krajowymi maszynami, może i bardziej dobite (jeśli są starsze) ale wszystko dostane w pierwszym lepszym sklepie, czy to do kombajnu czy do ciągnika.

Polecam rekordy. Sam takim koszę i na awaryjność nie narzekam. Cały sezon bez awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te Bizony z exportu są prktycznie bezawaryjne. Nie tylko dlatego ze je szanowali DUŻO bardziej niż my, ale też z powodu jakości. Najlepiej brać Bizona z Danii, bo tam je najbardziej szanowali, a same Bizony nawet po 30 latach są mało zjechane.

 

Z krajowych to polecam Rekorda. Mój wujek ma od nowości (rocznik 1992B) )Z058 Rekord i oprócz pasków i gdzieniegdzie łożysk, nic nie wymieniał i nic mu się nie zepsuło. A jazda nim to czysta przyjemność, a jak dobrze trafisz to może nawet na Hydrostatica, ale takie to głównie na export szły.

 

PS- nie rozumiem zdania "5056 na podwoziu rekorda". Przecież to na bazie Z050/56 skonstruowano Rekorda. Więc wytłumaczcie mi różnice, bo ja jej nie widze.


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olo1104    0

ja niewiem ale sąsiad ma exporta i nigdy mu na polu nie stał ma go 7 lat i moge spokojnie polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Witam. muszę was zasmucić tymi zagranicznymi wersjami.

Otóż cała konstrukcja jest prawie identyczna ale jak wiemy prawie robi wielką różnice.

Nie mówię o blachach tylko o podzespołach.

Niby są bardziej zadbane od krajowych ale jeśli chodzi o części to masakra!

Podajnik zbożowy o kilka cm dłuższy, kosa o 1 lub 2 bagnety dłuższa, to te rzeczy o których wiem a o reszcie "prawie" takich samych częściach może i dobrze że nie wiem, chociaż nie we wszystkich zagranicznych modelach to się zdarza. Oczywiście dłuższą kosę czy podajnik można kupić ale zazwyczaj na zamówienie i o wiele drożej.

Więc jeśli chodzi o latanie za częściami to od importowanego bizona wolałbym już jd czy clasa.

Osobiście jestem za krajowymi maszynami, może i bardziej dobite (jeśli są starsze) ale wszystko dostane w pierwszym lepszym sklepie, czy to do kombajnu czy do ciągnika.

Polecam rekordy. Sam takim koszę i na awaryjność nie narzekam. Cały sezon bez awarii.

 

Kolego myślisz że krajowe kombajny są identyczne, mylisz się. Ja do swojego 1 wałka szukałem 2 lata, pasował inny tylko i koła trzeba było wymienić, szukałem dlatego bo te rozwiązanie co było w moim podobało mi się bardziej. Wersja krajowa (kupiony nowy).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd3    0

Jezeli to prawda ze do exportow z czesciami trudno to nawet sobie głowy nie zawracaj. Miałem kiedys Claasa do ktorego nie było czesci i wiem jak to jest gdy inni kosza a ty jezdzisz za czesciami


Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darious    1

klick ja moge go zobaczyć bo ma siedzibe blisko mnie i powiedzieć jak to wygląda :)

Ja go oglądałem nie kładem sie pod niego ale obszedłem w koło i powiem że jest warty uwagi. A poza tym polecam maszyny z tego komisu sami kupiliśmy od niego Z056 z exprotu 76 r. i 5 sezon bezawaryjnej pracy.

 

Ps. Chyba mieszkamy niedaleko siebie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Te Bizony z exportu są prktycznie bezawaryjne. Nie tylko dlatego ze je szanowali DUŻO bardziej niż my, ale też z powodu jakości. Najlepiej brać Bizona z Danii, bo tam je najbardziej szanowali, a same Bizony nawet po 30 latach są mało zjechane.

 

Z krajowych to polecam Rekorda. Mój wujek ma od nowości (rocznik 1992B) )Z058 Rekord i oprócz pasków i gdzieniegdzie łożysk, nic nie wymieniał i nic mu się nie zepsuło. A jazda nim to czysta przyjemność, a jak dobrze trafisz to może nawet na Hydrostatica, ale takie to głównie na export szły.

 

PS- nie rozumiem zdania "5056 na podwoziu rekorda". Przecież to na bazie Z050/56 skonstruowano Rekorda. Więc wytłumaczcie mi różnice, bo ja jej nie wiedzę

 

 

 

Bo bizon5056 ma 4 biegi do przodu i jeden do tylu , zwolnice , kwadratową oś większy zboornik silnik z turbina ...

No ja chcial bym sie dowiedzieć czym się różni rekord z exportu od krajowego ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj