Polecane posty

mf255    0

A może luźna przeciwwaga? Nie ma co gdybać, jak nie rozbierzesz to się nie dowiesz.


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

Wał pękł

Kłania się przepołowienie ciągnika

Musisz kupić nowy wał i wszystkie panewki itd.

Co do ceny to zależy jaki traktor

chodzi o ciapka

to przepołowienie jest konieczne czy wystarczy zdjąć głowicę?

co znaczy itd. chyba jakieś duperele co bo teraz jak wyskrobie 1 tys.zł to będzie sukces ?( resztę zeżał kombajn- młócił 2,5 ha prawie 4 h, opryski i paliwo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie chcę Cie martwić ale jeśli to wał to za dobry musisz dać około 800- 900 zł ja robiłem generalkę wyszło coś koło 2700 przy wale rozpołowienie konieczne

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Kiedyś przerabiałem to samo ze zaczoł bardzo mocno stukać, winny był wałek rozrządu wrobiło gniazdo na wpust i luz był między wałikiem a kołem zębatym, nie był spory ale wystarczyło i czym większe obroty tym głośniej stukało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

na 100% niestety to wał- pękł bo z przodu lata luźno, czyli to najgorsze a pewnie będzie przy okazji jescze kilka rzeczy do zrobienia za jedną robotą żeby to ogarnąć

Dzięki za dotychczsowe odpowiedzi i teraz proszę o poradę co kupić- jakiej firmy na co zwrócić uwagę, czy warto kupić wał za 450 zł - najtańszy nowy czy lepiej używkę i dac do szlifu ale nie widziałem w necie ofert takowych?

Jeśli zestaw naprawczy będzie wymieniany to jaki kupić?

Edytowano przez Zombi330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Witam, mam pewien problem z silnikiem w moim c 330, podczas pracy na wysokich obrotach słychać w silniku stuki, gdy silnik wchodzi na obroty to nic nie słychać, ładnie się wkręca, ale po osiągnięciu np 1600obr i trzymanie go na takich obrotach słychać stuki, klekotanie w silnikiu nie wiem co to jest? Dodam że mocny mu nie brak tylko te stuki :( ? Przy zmianie oleju postanowiłem odkręcić miskę olejową aby oglądnać wał i jeden korbowód ma delikatne luzy na boki i ta zębatka obok przy wale ( chyba od rozrządu ) przesuwa się na prawo i lewo około 1cm i wydaje stuki czy to może być to? Nie wiem co tam mam dokładnie sprawdzić w śroku.

 

PS. Zmieniam olej z superola na Turdusa i chciałem przepłukać silnik tylko nie wiem czym ropą, benzyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak stuka to do mechanika w silniku jest dużo żeczy które mogą stukać od zaworu po korbowody wał i tryby rozrządu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Korbowód może mieć luzy na boki osiowe, aby nie miał promieniowych. Co do tej zębatki to chodzi o zębatkę od pompy?? ona musi mieć luz

Jak zacznie stukać i praca jest jednakowa bez jakichś tam znacznych zmian odgłosu to myślę że nic tam mu nie dolega.

Mój zaczyna też podobnie postukiwać ale przy 1800 obr i pojawia się dopiero po rozgrzaniu i odgłos jest jednakowy.

I silnik mój po remoncie i od razu tak miał. Pracuje, odpala ok, ma siłę wszystko ok tylko ten dźwięk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Stukanie w silniku to nie jest normalna sprawa.Może to być tulejka na korbowodzie albo wał może pękać i też będzie stukać wyrobiona klawiatura i też stuka.U nas gościowi tak stukała 30 aż korbowód bokiem wywaliło ale dla niego to było normalne a okazało się jak rozwaliło blok że korbowód się urwał. :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

A jak zrobisz remont i wyżej wymienione części co napisałeś wstawisz nowe znaczy korbowody, klawiatura itd i występuje ten odgłos to co wtedy powiesz :lol: Wiadomo ze lepiej aby nie stukał(jeśli to można nazwać stukiem), ale co masz pchać kasę i dalej nowe wymieniać na nowe. Nie wiem jak to jest u kolegi ale u mnie jest to taki odgłos wydobywający się z górnej części silnika, wszystko sprawdzałem ustawiłem, mechanicznie jest ok a odgłos się pojawia nie potrafię zlokalizować przyczyny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

U mnie właśnie też z górnej, dlatego też 2 razy ustawiałem zawory raz na 0.25 a później na 0.20 i dalej to stukanie jest także to nie od zaworów, no i ten odgłos nie jest jakiś tragiczny że każdy słyszy :D po prostu jestem dociekliwy i ja to słyszę dlatego postanowiłem się doradzić że to nic poważnego.

 

A ten silnik przepłukam ropą zapale na 2 min i wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Przepłukałem silnik ropą 2min spuściłem a potem jeszcze 2 litry nowego superola wlałem ale nie odpalałem tylko lałem i przepłukiwałem, po wlaniu turdusa aż sie ciapek uśmiechnął i olej ma ładny złocisty kolor a nie jak superol po 10 minutach czarny jak węgiel

 

Dlaczego nie edytujesz, tylko piszesz post pod postem? +1 punkt ostrzeżeń !!!

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

@Roki212 powiem ci tylko tyle że silnik jest przestawiony na rozrządzie i puka tłok o zawór między wydechem a ssaniem.I masz odpowiedz na swoje pytanie.Żeby sprawdzić to nie wielki koszt tylko uszczelki.Zrzuć głowice i sprawdź na tłokach czy nie ma śladów odbicia zaworów.Jeżeli jest dobrze złożony silnik to nie ma prawa nić stukać czy pukać.Inaczej poco robić remont silnika. :D Pozdrawiam

 

Maniek101 dla mnie to jest tulejka na korbowodzie :) Pozdrawiam

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

To i ja Ci powiem że to zostało już sprawdzone i tam też jest ok i nie potrzeba do tego zdejmowania głowicy tylko po zdjęciu pokrywy zaworów można docisnąć trzonek poszczególnych zaworów w poszczególnych cyklach i widać czy się o coś opiera. Strzelaj dalej ;) Nie doczytałeś że napisałem że po rozgrzaniu zaczyna stukać :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Miałem taki problem z c360 też tak się działo po rozgrzaniu i też tak sprawdzałem jak ty piszesz a jak odpaliłeś to dziwne ale na 1i 3 gaże było słychać a jak przyłożyłem rękę na dekle od klawiatury to było czuć.Zrzuciłem 1 głowice i był odbity zawór.Rozebrałem do rozrządu i kręciłem wałem godzinkę żeby zgrać rozrząd i okazało się ze był o jeden ząbek na wale przestawiony.Teraz muza dla uszu i co powiesz :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Rozrząd jest ok bo jak kiedyś wymieniałem koła to porównywałem je ze starymi i jak się przestawiało o jeden ząbek to odpalać nie chciał wyginało tylko laski.

A co do dobijania zaworów to nie chce mi się ściągać głowicy, ale na wysokich obrotach po zdjęciu pokrywy zaworów jak by dobijało zawory to i na laskach popychaczy powinno być wyczuwalne bicie. Jak kręciłem laskami to nie zacinały się i nie są podgięte tylko proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

@Roki212 w tej 60 co pisałem też laski nie były pogięte ale pukał.I gość doprowadził na tym pukaniu do kapitalki nie z przyczyny ze pukał tylko zrobił koło 4000 tyś motogodzin.I na 2 tłokach były odbite zawory.Jak zrobiłem kapitalkę też pukał ale rozebrałem do rozrządu przestawiłem i jest ok. :) Pozdrawiam

 

@malymiro jak piszesz ze filtr to kompresja przez zawory uderza w filtr i go słychać.Nie trzymają zawory ssące. :D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Możliwe, ale u siebie sprawdzałem według faz rozrządu względem dolnego i górnego martwego punktu tłoka. Wszystko zgrywa się ze schematem i tak samo jak masz kołek do ustawiania początku wtrysku wpada w otwór w tym momencie kiedy zawory się zgrywają. Jak bym przesunął o ząbek w prawo lub lewo wtedy nic by nie pasowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian4422    0

Witam,

posiadam C-330, w marcu robiony był generalny remont silnika w firmie która się tym zajmuje, robione było wszystko. Dziś podczas bronowania zaczęło coś stukać w silniku. Po oględzinach i zdjęciu pokrywy zaworów okazało się że oststni zawór (ten od strony zbiornika paliwa) gdy się unosi w pewnym momencie jakby się przycinał, następuje szarpnięcie i uderza w popychacz... Zauważyłem to kręcąc wolno kolbą... Co to może być??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukman2
      witam chciałem sie dowiedziec jak sie podkreca pompe w C-330???? <_<
    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj