Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
proxy8441

likwidacja krów i użytków ziel.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
krow
proxy8441    72

chciałbym sie Was poradzić jakie wiążą sie konsekwencje z likwidacja krów i użytków zielonych czy trzeba coś zapłacić w sprawie przekształcenia uzytków i ile za ha? pozdrawiam :D

timasz    52

wiem ze za łaki trzeba zaplacic cos za przeksztalcenie no i musi byc tez pozwolenie z ODR czy tam przez ODR ze mozna zlikwidowac łake (glownie chodzi o to czy mozna zlikwidowac łake w zwiazku z iloscia uzytkow zielonych w kraju maja tam jakis okreslony procent i jesli bylo by za duzo zlikwidowane to ministerstwo moze nie pozwolic na likwidacje) co sie tyczy uzytkow zielonych na gruntach ornych to sprawa opiera sie bardziej o TUZ czyli ta doplate mysle ze jesli bys zadeklarowal w nastepnym wniosku ze likwidujesz uzytki zielone na gruntach ornych to musialbys pewnie oddac wzieta doplate za te uzytki zielone(czyli ten naddatek za Tuz nie cala doplate od hektara)

Wiadomość z agroFakt.pl

wojtas    73

niezupełnie. umowy w agencji zawierane są na 5 lat, i po tym okresie deklarujesz inną uprawę i nie musisz nic zwracać. wszystko zależy od jakiego czasu masz zgłoszone użytki .jeśli chodzi o wpisy w ewidencji gruntów ,to agencję nie interesuje co tam jest , czy grunty orne czy tuz , tylko to co było wpisywane we wniosku

proxy8441    72

biore te dopłaty ale też wiem ze jest tak jak pisze @wojtas czyli umowy sa na 5 lat a ja mam ja juz ostatni roczek :(

UrsusCzesio    303

Moj brat ma to samo, teraz od zapisu minie 4 lata jescze rok i można to zaorać. Bo tak by musiał coś zwracać

proxy8441    72

tak samo mi powiedzieli w ARIMR sprawdzała tam włąsnie ta pow. użytków ziel. i doszła do wniosku że można :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować