konrad12

Problem z wiązaniem w prasie international 440

Polecane posty

konrad12    0

witam. mam problem z wiązaniem w prasie international 440.nie wiem co mam robić :D próbowałem już chyba wszystkiego. macie może jakieś pomysły lub podobne sytuacje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

może za cienki sznurek albo aparaty nie do smarowane albo nożyki tępe i jeszcze jedno gdzie to wstawiłeś nie ten dział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

postaraj się odpowiedzieć na te pytania:

1. Czy nie wiążą oba aparaty?

2. A może jeden wiąże bardzo dobrze?

3. Jaki pozostaje stan sznurka po niezawiązaniu?

4. Czy jest postrzępiony czy normalnie docięty, a może został zerwany?

5. Czy aparat trzyma sznurek poprawnie( przed zawiązaniem, w trakcie i po zawiązaniu)? Czy się nie wyślizguje z aparatu?

6. Czy palec zawiązuje poprawnie supły?

Spróbuj zobaczyć co się dzieje nie tak, przekręcając kołem zamachowym ręcznie i powoli, obserwuj oba aparaty. Najlepiej rób to z jakąś osobą, niech ta osoba kręcie powoli kołem a ty patrz co się dzieje. Być może masz rozregulowane aparaty wiążące. Napisz odpowiedzi na te pytania to dopiero odpowiem Ci jeśli będę potrafił co dalej czynić. Posiadam tą prasę od 5 sezonów i trochę o niej wiem być może uda nam się coś zdziałać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad12    0

1. jeden wiąże dobrze,

2.sznurek jest równo obcięty,

3. zawiązany jest jeden koniec,

4.czasami jest niby zawiązany lecz jak się bierze kostkę to się rozwala puszcza,

5. na jednym końcu jest zawsze kokardka a na drugim nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Możesz wrzucić fotki prasy i tych paczek nieudanych może będzie łatwiej rozwiązać problem.:(


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po twoich objawach wywnioskowałem iż sznurek wyślizguje się z pod aparatu. Dokręć śrubę (jest to śruba z lewej strony aparatu patrząc od tyłu o grubości 8 mm na 13mm klucz, długości ok 6 cm, jest przez nią przełożona blacha w pionie a blachę przytrzymuje sprężyna która także jest założona na tej śrubie) Dokręć ją tak na około 2 obroty. Jeśli to nic nie da to znowu dokręć o 2 obroty. Niestety gdy sprężyna już nie będzie miała ruchu, a aparat nie będzie wiązał to popuść śrubę do poprzedniego stanu. Myślę że regulacja tą śrubą powinna pomóc. Opisz reakcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad12    0

tak to prawda że się wyślizguje sznurek tylko nie ten co jest w przytszymywaczu tylko ten krutki co w danej chwili podaje iglica palec się obraca i jest natychmiast odcinany i zanim się ściągnie supeł z palca to on jest już poza supłem imyślę sobie że to wina palca który ma za dużą dziurę sznurek ma luz i się wysmykuje słyszałem że to można nadspawać migomatem a póżniej dopracować i jest lepiej bo nowy palec to duży wydatek nawet 1200 zł a wziąść używany to znowu niewiadomo co się weżme . co ty o tym sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin222    1

Podwyż lub obniż sobie iglice i będziesz wiedział bo my mieliśmy taki sam problem jak wy!!


########## Brak ##########

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to iglica podaje sznurek za wysoko i palec nie może złapać sznurka. Spróbuj ją opuścić. Jeśli sznurek będzie wchodził w palec to dobrze. Żeby się nie wyśliznął dokręć śrubę (z prawej strony aparatu na klucz 16 mm patrząc na aparaty z tyłu, jest ona skontrowana nakrętką na klucz 19 mm, znajduje się za dźwignia nożyków patrząc z lewej na aparat). Napisz czy palec łapie oba sznurki czy tylko ten którego nie podaje iglica? Te czynności powinny pomóc. Chyba że palec jest totalnie wydarty ale porównaj go z tym palcem na drugim aparacie (najlepiej kręcąc wolno kołem zamachowym i zatrzymując kolo wtedy gdy palec jest otwarty). Jeśli jest wydarty to pozostaje go napawać i utwardzić, ale gdy to napawasz to musisz trochę wypolerować bo inaczej będzie sznurki rozdzierało, gdy go nie utwardzisz to się szybko wytrze i będzie do niczego. Jeśli znasz dobrego spawacza to napawanie może się udać, ale myślę że kupno palca nie jest aż tak drogie (nie wiem ile kosztuje ale za ok 1 dzień będę wiedział więc napiszę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad12    0

dzięki za podpowiedż sprawdziłem jak mówiłeś zdaje się że jest wszystko w porządku tylko palec wydarty jak możesz i masz gdzie to zorientuj się w cenach takiego palca będę bardzo wdzięczny. czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucas070707    0

Witam! Wiem, że to do końca nie na temat, ale nie chciałem zakładać nowego a widzę, że czytający go użytkownicy są dość obeznani w temacie. Otóż mam taki problem: potrzebuje jakiegoś rysunku albo zdjęcia (najlepiej wszystko zwymiarowane) nożyków tnących sznurek w prasie INTERNATIONAL 420. Prawdopodobnie będą podobne albo nawet identyczne jak w 440, ale tego nie wiem dokładnie.

Pytam o to, bo jak prasę kupiliśmy z ojcem to miała dość wyeksploatowane nożyki, nie były one oryginalne i jedyne co nam zostało to dorobić je z czegoś. Na początku cięły dość, ale po kilku ostrzeniach (skróciły się z deczka) szarpią sznurek i w ogóle resztki sznurka zaplątują się w aparaty.

Dlatego potrzebuje czegoś od czego będzie się można odwzorować. Szukałem już chyba wszędzie za oryginalnymi, ale niestety... pozostało tylko dorobić.

Dzięki z góry za pomoc i pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymiary mogę Ci podać ale od International 440. Dorobić jest prosto. Przynajmniej ja takie dorabiałem i świetnie tną sznurek już sprasowałem na nich w tym roku 4290 kostek i nadal tną świetnie jeszcze mi ani jednej nie docięło źle. Potrzebne do tego będą:

1 szt. brzeszczot do metalu,

1 szt. wiertło 3 mm do metalu,

1 szt. wiertło 4 mm do metalu.

Wystarczy zeszlifować ostrze po obu stronach brzeszczotu na końcu (przy dziurce) tak aby dziurka (ta podłużna która w brzeszczocie jest fabrycznie wywiercona) była na środku, po zeszlifowaniu ostrza z obu stron powinien zostać kawałek o szerokości 13 mm i na środku powinien mieć tą dziurkę. Następnie należy wywiercić dziurki pod bolce (te na aparacie) wiertłem 3 mm rozstaw wynosi 8 mm od siebie. Potem należy obciąć go do kształtu prostokąta o wymiarach 13 mm x ok 15mm. Z tym że te 13 mm to już jest wycięte wcześniej. Drugi wymiar powinien być nieco większy zobacz jaki najdłuższy Ci się zmieści w aparacie tak aby o nić nie haczył. Może to być 15mm albo więcej, im więcej tym lepiej będzie docinał nożyk i tym więcej razy będziesz go mógł ostrzyć. Ostrze nożyka powinno znajdować się na krawędzi o długości 13 mm. Najlepiej jest je naostrzyć na kamieniu wolno obrotowym chłodzonym w wodzie tzw. piaskowcu. Tak powinno to wyglądać po wycięciu. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9fe3074221899a60.html Co do palca to kosztuje on 350,01 zł na www.gaska.com.p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucas070707    0

Dzięki wielkie za pomoc!! Spróbuje zrobić nożyk wg Twojego pomysłu. Szczerze mówiąc to nie pomyślałem o brzeszczocie a mam takich przytępionych trochę... Mój ojciec zrobił nożyki z kosy (takiej ręcznej) a wymiary wiadomo... z kosmosu... jak się udało :-D

Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad12    0

sorry ale mam jeszcze jeden problem potrzebuje numer katalogowy supłacza do mojej prasy, podkreślam że supłacz jest ten dłuższy. patrzyłem na http://www.gaska.com.pl/ ale nie ma obrazka i nie wiem , który to!! możecie pomuc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek227    0
Dnia 2.08.2009 o 17:32, konrad12 napisał:

jutro będe prasował to wstawie pare fotek

Mam problem z presa itercional 430 nie wiąże mi na jeden sznurek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj