Zaloguj się, aby obserwować  
Adamas1

czy to dobry ciągnik?

Polecane posty

Adamas1    0

Witam wszystkich !!! mam na oku gospodarstewko 1 Ha ziemi (oczywiście dokupie) gdzieś tak do 8 Ha, w garażu tam stoi tomo vinkovic prawie nówka, tyle że on jest łamany i ciężko się nim pewnie orze :D tam jest dużo maszyn do niego, co myślicie o kupnie zetora T25??? tak żeby obrobićte ziemie, ziarek troche żeby było dla ptactwa... jak myślicie ile może dać przyczep zboża z 1 ha??? bo ja chce tylko poto aby dla zwierząt było, gołębi itp. co myślicie o kombajnie:

http://allegro.pl/item699248458_kombajn_ma..._polsce_mf.html

starczył by na ten areał??? ile Ha muszęmieć aby jakotako z tego coś mieć??? ile muszę mieć Ha aby zacząć hodować świnie i żeby to się opłacało??? tam jest ogromne podwurze, stodoła, chlew (taki stary dom)

 

czekam na odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2

Takie pytania zadałeś że ani mi ani nikomu prawie nie chce sie na nie odpowiadać, no oprócz tego wyżej co dał bardzo wyczerpująca wypowiedź, która aż zapiera dech w piersiach.

Tak więc rolniczo:

 

25cfc0387550a899.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

na twoim miejscu nie kupowal bym kombajnu bo na taki areal sie nie oplaca a pozatym to co pisze wogloszeniu to slaba ma wydajnosc za ta kase mozna usprwanic prace jakies konkretne (360 i pochodne )mazyny albo kawalek pola jeszcze dokupic a co do kombajnu to jeszcze trzeba miec pojecie o tym w razie jagby sie cos zepsulo to czesci zeby byly dostepne a co do swin to sa bardzo chwiejne ceny u mnie we wsi trzymaja jeszcze na mniejszym areale (5ha)tylko ze musi dokupywac zboże takrze jesli myslisz o swiniach to nie o ptakach (kury,golebie) a na 8 ha to juz jest sporo roboty :(


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamas1    0

heh, ja jestem mechanik/kierowca więc... mi chodzi o to aby nie kupywać zboża dla ptactwa... i tak z tego 1 ha chyba starczy na ptactwo... ale świnka czy dwie by się przydała.... na tym areale moja babcia miała świnke 2 krówki, kaczki, gołębie kurki, gęsi, i czasami indyki...

 

 

chodzi głównie o to żeby na biedne czasy mieć co sprzedać, lub wyżyć jakoś... bo niewiadomo czy praca zawsze będzie... warsztató tak dużo niema, a do tirów muszę troche doświadczenia mieć i niewiadomo czy zawsze będzie trasa do zrobienia ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Ja nie wiem czy wogóle jest sens zaganiać się wolałbym kupić ta tone pszenicy dla tych gołębi i bym miał święty spokój.a co do kombajnu i rozwoju gospodarki to najpierw powiększ ją do tych 8 ha żebyś miał jakiś dochud i oszczędności może wtedy uda ci się coś kupić.


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JasonWW    7

8ha dobierz dzierżawy jeszcze z 8ha i możesz kupować. Bo jak ty nie patrzył koszta utrzymania też trzeba doliczyć a za 2-4lata to wątpię żeby ktoś ci to kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamas1    0

kur** apropo gosc1 tego człowieka na zdjęciu mój dziadek dobrze zna... ten człowiek mieszka niedaleko mnie... i nie jest z niego aż taka świnia, lubi wypić to fakt, ale bez przesady... jak każdy rolnik ;DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamas1    0

U MNIE WE WSI TO KAŻDY... no niektórzy, ale większość nieodmówi... mój sąsiad 8 ha ciągle chleje.... nonstop... .kiedy ma tylko kase.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

E ludzie! Czy to jest temat w którym się pisze którego wieś więcej pije? Trochę luzu.


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj