Skocz do zawartości
claasmercator

Zatrzymującą się młocarnia w claasie mercatorze

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Nie ma kamieni jest trochę wilgotne ale rok temu kosiłem u takiego gościa że rosa już była i trawa rosła i nie stawała tak nagle a teraz jak stanie to paski zadymią

Wiadomość z agroFakt.pl

jd3    0

U mnie w starym kombajnie było podobnie jak u ciebie i przyczyna byla miotła w pszenicy ktora była troche wilgotna. Co jakis czas to wszystko sie zatrzymywało na bebnie i kopciły sie paski

kamil16251290    324

Kosisz jak ja to nazywam witaminę tzn zielsko. Mi się już w tym roku zapchała 2 razy przy młóceniu rzepaku. Wierzch był suchy i uschnięty ale łodygi całe zielone. Ale i tak mercatory dzielnie sobie radzą z młóceniem zielonki w zbożu. Całe szczęście ze jest to kółko z boku do przekręcania młocarni :D

Chce kupić dominatora za rok może za dwa zależy ile sobie zarobie na tym i czy tam też jest tak skomplikowany napęd młocarni jak w mercatorz ?

kamil16251290    324

Skomplikowany? Toż to sama prościzna w mercatorze :D Nie znam się na dominatorach ale w gazecie RPT pisali że w dominatorze jest to prosto ale prosto z tego względu że silnik jest z przodu nad młocarnia i jest krótsza odległość aby przenieść ten napęd.

sybi    0

Moj PROTECTOR nie lubi zieleniny w zbożu . Na jedynce i pełnym przyspieszeniu "łapie" i zabija mi podajnik i młocarnie. A wystrczy tylkowolniej jechac i heder wyzej podniesc

krzych2007    0

Mercator w trawie czuje się jak ryba w wodzie- wiem bo mam, a spróbujcie to samo pole skosić Bizonem.... bedzie stal po przejechaniu kilku metyrów

ferdek1    3

dołączam się do wypowiedzi kolegi sybi@,i dodam żeby wyregulować naciąg łańcucha w podajniku pochyłym żeby równo podawał skoszoną "witaminkę tzn. zielsko"

piotr2691    2

napęd młocarni nie jest skomplikowany, nie ma się co martwić, mamy w Dom. 86 4,5m heder i tylko w rzepaku zwalniamy bo się podajnik zapycha w hederze czasami, a młocarnia jeszcze nigdy nie stanęła, jeśli paski są dobrze naciągnięte to nic nie powinno sie dziać, a jeśli widać że heder nie daje rady to tylko zwolnić i wszystko gra, po prostu trzeba jechać z głową...

pozdrawiam

P.S.: jak będe miał czas to zrobię fote i wrzucę :]

dawid16    0

na 2 paskach ( dwa wariatory) w mercatorach a w dominatorach troche inaczej, chyba jeden grubszy

farmer120ha    2
Nie ma kamieni jest trochę wilgotne ale rok temu kosiłem u takiego gościa że rosa już była i trawa rosła i nie stawała tak nagle a teraz jak stanie to paski zadymią

Nie wiem jak to jest Mercatorach no ale chyba podobnie jak w Bizonach i mi się wydaje że w tamtym roku kosiłeś bo miałeś dobry pasek na napedzie bębna młuconcego,a teraz jest już przytopiony i nie przenosi już takiego samego momentu obrotowego jak w tamtym roku i się muli :) :)

Mercator w trawie czuje się jak ryba w wodzie- wiem bo mam, a spróbujcie to samo pole skosić Bizonem.... bedzie stal po przejechaniu kilku metyrów

No z tym się nie zgodze bo kosze czasami po ludziach "zielsko" i nawet idzie powoli :):)

kamil16251290    324

W bizonach jest zupełnie inaczej. Tam młocarnie napędza odrzutnik słomy a w claasie odwrotnie jest. A co do zielska to bizon powoli powoli ale pójdzie ale po 5 metrach zapchany :) a claas nie faluje czy jest zielsko czy nie. A co do pasków może się stać ze jak się młocarnia przyblokuje to paski będą się ślizgać i się wtedy przytopią i będzię wtedy mniejsza prędkość obrotowa bębna.

farmer120ha    2
W bizonach jest zupełnie inaczej. Tam młocarnie napędza odrzutnik słomy a w claasie odwrotnie jest. A co do zielska to bizon powoli powoli ale pójdzie ale po 5 metrach zapchany :o a claas nie faluje czy jest zielsko czy nie. A co do pasków może się stać ze jak się młocarnia przyblokuje to paski będą się ślizgać i się wtedy przytopią i będzię wtedy mniejsza prędkość obrotowa bębna.

Jak sie ma w łebie saradele to tak jest ;[ :)

kamil16251290    324

Obserwowałem wiele bizonów w zielonce i wiem co pisze. Jak się ma we łbie saradele to jedno, a drugie to że możliwości bizona się nie przeskoczy.

farmer120ha    2

To że możliwości bizona się nie przeskoczy to wiem,ale jak ktoś sie na tym niezna to i jak by mu Lexa dał to by zepsuł :o

farmer120ha    2

No właśnie.Nie zrozum mnie źle.Ja wcale nie uważam że Bizon to jest jakiś cud techniki ponad wszystko bo tak nie jest!!!Tak jak wszystkie polskie maszyny pozostawiają wiele do życzeniami. komfort,jakość części itp.Ale maja jedną zalete która przeważ na tym,że go ludzie wymierają CZĘŚCI Tanie i dostępne od ręki.

kamil16251290    324

Tylko odpowiedz sobie czemu te części są tanie i łatwo dostępne. Z reszta to nie temat o bizonach tylko o claasie więc powinniśmy nim się tu zająć :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Lukasz82
      Szukam informacji na temat wydajności dominatora 56? Podajcie ile ton na godzinę skosi jakiego zboża albo ile ha/godz przy jakim plonie. Jakieś opinie też można dorzucić.
    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.

Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....

A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego

Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez stasek2
      silnik w moim clasie (perkins 6 cylindrowy-mercator 60) na pełnych obrotach cały czas dymi na czarno tak jakby szczelał tym dymem tak pyrkał na czarno, od połowy obrotów do pełnych. Na wolnych niema wcale dymu, nie bierze oleju , pali na dotyk. Kupiłem go 8 lat temu z niemiec i tak było od początku. 3 lata temu robiłem silnik nowe cylindry tłoki pierścienie, głowica podcierane zawory(szczelne nie wypalone), pompę i wtryski robiłem już u trzech fachofców i każdy mówi że jest ok.

pomóżcie co to za przyczyna
    • Przez wojtek918
      Witam. Moim problemem są wibracje podczas jazdy na przyspieszeniu ( jak przyspieszacz jest na maksa lub w położeniu prawie na maksa) nie zależenie czy jest to 1 czy 2 czy 3 bieg a także niezależnie od tego jakie są obroty silnika. Wibracje te są strasznie wkurzające bo sprawiają wrażenie jakby kombajn miał się zaraz rozpaść. Jak pracuję bez przyspieszenia to wszystko jest w porządku. Co może być przyczyną takiego stanu. Kombajn to Claas dominator 86.
    • Przez classmercator
      Mam zamiar kupic kombajn Claas Mercator z roku 1988 co sądzicie o tym kombajnie??