jaczyk

[malina] choroba czy robak

Polecane posty

jaczyk    0

Witam. Czy może ktoś z was mi powiedzieć, czy to jest choroba czy jakiś robak na malinach. Mi się wydaje że to coś z chorób grzybowych, ale do końca nie jestem pewien bo już pryskałem środkiem i grzybobójczym i owadobójczym i nic nie pomaga. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Edytowano przez dogberry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaczyk    0
Mógł byś zrobić zdjęcia dolnej blaszki liściowej.

Może to mozaika malinowa.

Tu jest druga strona liści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

według mnie to grzyb. maliny są dosyć zagęszczone i panuje wyższa wilgotność .bo to chyba dolne liście?u mnie jest takie coś zawsze i nigdy na to uwagi nie zwracam.a mam pare ha maliny.a noże być też brak azotu.to jest malina polka?bo tam widze nekrozy na pędach jak od zamierania ale na póżnych to nie jest szkodliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Saszeta dużo masz malin i z jakiego regionu jesteś?

Co do grzybów w tym roku trzeba było szczególnie dbać o maliny.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Widzę że to samo co u mnie :( to jest grzyb trzeba to opryskać ja tak zrobiłem i się polepszyło.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaczyk    0

A czym opryskałeś i kiedy? Bo ja pryskałem przed zbiorami Stoper'em, Mythos'em, a jakieś dwa tygodnie temu Sadoplon'em, i jak narazie nie widzę znaczącej poprawy. Może jeszcze za wcześnie? A tak wogóle to jakie środki grzybobójcze polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozi    0

WITAM

MAM PROBLEM OTÓŻ NA MOJEJ MALINIE LETNIEJ ODMIANA PROMIS 2 POJAWIŁY SIĘ DZIWNE WYBARWIENIA LIŚCI JAKGDYBY NALOT KOLORU CIEMNY FIOLET PURPURA !!! MALINY WYGLĄDAJĄ NA ZDROWE DOŁACZAM ZDJĘCIE LIŚCIA JUTRO UMIESZCZE ZDJĘCIE NA POLU PROSZĘ O POMOC I PROPOZYCJE CO TO MOŻE BYĆ ?????MOŻE MALINY MAJĄ CZEGOŚ ZA DUŻO...LUB ATAKUJE JE JAKAŚ CHOROBA ???

ey570_MALINA-2-JPG.jpg

 

dh554_MALINA-JPG.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

U mnie pojawiło się coś innego. Na zdjęciu m1.jpg coś gryzie listki maliny. Na zdjęciu m2.jpg pojawiły się jaskrawopomarańczowe jakby pęcherze, które po otarciu ręką barwią ją swoim kolorem. Na liściu może ich być i 20-40 sztuk. Co to może być ?

post-31271-0-24462200-1338233486_thumb.jpg

post-31271-0-57388900-1338233497_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozi    0

witam

posiadam kolejne zdjęcie na której nie mogę zdefiniować choroby tym razem coś zaczeło atakować maline jesienną nie ma tam żadnych owadów liście są zaatakowane tylko z góry nie wiem czym to opryskać narazie zaatakowało mi tylko 2 rządki do ale nie chcę aby choroba przeniosła sie dalej na cały hektar proszę o pomoc

ak718_malina-choroba.jpg

al940_maliny-2.jpg

qv448_maliny-3.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysa    0

Polowy ,,pierwsze zdięcie to pszędziorek ,drugie to rdza maliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klo444    1

Witam

Pomózcie mam pierwszy rok mailn Polka tak wiec doswiatczenie nie duze. Na malinach pojawiło sie na lisciach u samej góry dziwe przebarwienia lisci, nie stosowałem zadnych oprysków tylko sam azot. Druga rzecz jest taka ze maliny moim zdaniem nie sa duze wrecz małe max 25 cm. Czy to jest normalne ewentualnie jak walczyc ?

post-7599-0-22764500-1399798831_thumb.jpg

post-7599-0-13568900-1399798946_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

brak fosforu, wychodzi brak doswiadzczenia w malinie ale nie jestes sam, wielu ludzi pod wplywem ceny posadzilo rok temu, oj rozczarujesz sie kolego cena jak juz malina bedzie dawac ci duzy plon...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klo444    1

A powiedz mi jak najlepiej uregulować fosfor w tym przypadku nawóz, oprysk dolistny ? A jesli chodzi o ceny itd maliny chciałem zasadzić juz od kilku lat i zawsze sa te same gatki ze za rok juz nie bedzie sie opłacało itd wiec w tym musiałem spróbować. Nie jest ich duzo bo ok 30 arów wiec sprzedam detalicznie i cena mysle ze bedzie ok. Pozdrawiam i wielkie dzieki za szybka odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

cena narazie bedzie ok ale za kilka lat jak bedziesz mial maline w szczycie juz niekoniecznie. nawoz dolistny zalagodzi problem np. Kristalon Zółty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klo444    1

A powiedz mi kolego z ze wzrostem czy tak ma byc czy brak fosforu hamuje je ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27
Napisano (edytowany)

Brak jakiegokolwiek składnika może spowodować zahamowanie czy objawy chorobyowe Twoje malinki nie są za małe. Daj nawóz dolistny teraz i powtórz za dwa tygodnie.

Edytowano przez michal009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klo444    1

A do tego fosforu można jeszcze coś dodatkowo np magnes, macznik a może saletrę wapienna. I kolejne pytanie oprysk bede wykonywał opryskiwaczem plecakowym ile litrów ilość malin 25 arów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klo444    1

Objawy na niektórych liściach malina polka. Mozę przymrozek tak im zaszkodził ?

post-7599-0-13829500-1400095577_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Przymrozek jeśli jest nie na wszystkich liściach tylko miejscami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zorak
      Po założeniu plantacji truskawki przyszedł czas na plantacje mialiny. W tym roku 1800 sztuk sadzonek odmiany POLANA. Dlaczego ta odmiana ?? Jest to malina bardzo plenna, owocująca na pędach jednorocznych które nie potrzebują podpórek. Po zbiorze wystarczy skosić pędy. Przedplonem był jęczmień. Pole na zime zaorane a wiosną zrobiona uprawka i własnie jestem na etapie sadzenia. Rozstawa w rzędzie 0,5m a między rzedami 3m.
      Pierwsze pytanie - czy po posadzeniu obcinać pozostałość zeszłorocznego pędu na równo z ziemią ?? czy pozostawić ??
      Jeśli ktoś zajmuje się profesjonalnie tą rośliną to prosze o kilka wskazuówek odnośnie nawozów i oprysków - zwłaszcza oprysków. Jakie oprysk, kiedy i na co.
      pozdrawiam i czekam na jakies wieści
    • Przez tommy66692
      Witam
      Założyłem ten temat poniewaz chce aby Ci którzy maja mailny, truskawki czy porzeczki podawali w tym temacie po jakiej cenie sprzedają
      Proszę o zestawienie cen z 2 dni np. oddawalismy 05.06.2008 i 06.06.2008 to piszemy posta w jakiej cenie oddawalismy przez te dni. Nie piszemy ceny za jeden dzien.

      Teraz proszę o podawanie cen ogolnie, poniewaz sezon sie jeszcze dobrze nie zaczął a wiem ze niektorzy juz mają owoce wiec być moze ze juz sprzedawali.

      Ostatnio w AgroBiznesie mówili ze cena wyjsciowa ma wynosic 6,60 zł Czyli bardzo dobrze. Z ceny malin rolnicy maja byc takze zadowoleni, ale okaze sie to w praktyce.
    • Przez pablos23
      Witam. Przeszukałem tematy ale nie znalazłem niczego podobnego. Posadziłem wiosną malinę (odmiana Polana). Słabo rośnie i chcę ją zasilić (w rzędach). Malina będzie teraz hakana, a nawóz dobrze wymieszał by się z ziemią. Jaki nawóz zastosować aby maliny poszły do góry ? Saletrzak czy Polifoskę ?
    • Przez sezam
      jakie są kombajny do malin i ile kosztują
    • Przez Dawcio1500
      Witam chciałbym się zapytać was na forum. Jakie nawozy dać malinie Polce jak zaczyna owocować?
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj