Skocz do zawartości
Pavel

Sposób na dzika

Polecane posty

WHATEVER

mraukot    36

Kolego, w ubiegłym roku jak kosiliśmy kuku u znajomego, to koleś rozjechał na polu 4 szt. Oczywiście Johnem 6630 z Annaburgerem (pustym)

damianzbr    987

Może dlatego że były w grupie. Mi znajomy mówił że jak jeden leci to robi uniki, z resztą sam doświadczyłem, ale jak jest grupa to zawsze na któregoś trafi. Kolega też johnem ale 69xx. :lol:

mraukot    36

Nie widziałem tej akcji na żywo bo wcześniej odjechałem z pola z pełnym Forszajem, jak wróciłem to zobaczyłem pokot z 4 ech sztuk :D Takie po ok.30-40kg. Myśliwi byli wcześniej na innym polu, jak kosiliśmy, ale tam dzików nie było i odjechali.

Wiadomość z agroFakt.pl

Ktoś powyżej pyta o petardy hukowe na dziki  powiem tak: u nas okazały się dosyć skuteczne,ale mieliśmy problemy z pojedynczymi dzikami a nie jak to często bywa - całym stadem, nie wiem jak sprawdzą się właśnie w tam przypadku. Są też specjalne armatki na dziki, słyszeliście o tym?

ansu    73

Jest trutka na myszy, szczury, robaki, a na......... jest coś?

Majcin    6

Dobry i cierpliwy myśliwy :)
Ja postawiłem stracha kupiłem najtańszą wodę po goleniu i dezodorant, wypryskałem stracha - dzik już nie rył.

Słyszałem też, żeby porozwieszać kosmyki włosów na miedzy ( podobno działa - nie próbowałem)

romek6340    203

Wszystkie sposobu działają tylko zależy gdzie i kiedy. Odstraszyłeś go, poszedł gdzie indziej i akurat Ci się udało. U mnie w którymś roku też pomogło. Jak Ci się dziki zanęcą to nic nie pomoże, ani dezodoranty, włosy hukinol itp. Dzień masz spokój aby zaprzyjaźnić się z dzikami i pogodzić że i tak będą ryć.

ansu    73

Dziki 26 raz naliczyłem, sarny ciężko policzyć , łosie 5 sztuk buraki mi gryzło Kury to tylko za dobrą siatką bo lisy wybiorą Jeszcze wilków brakuje i dinozaurów

Edytowano przez ansu

adam8056    4

Są też specjalne armatki na dziki, słyszeliście o tym?

Podobno średnio się to sprawdza ponieważ armatka strzela w równomiernych odstępach czasu  czy są dziki czy ich niema. Dzikom po jakimś czasie przestaje to przeszkadzać i przestają się bać. Moim zdaniem armatka by działała lepiej gdyby strzelała za każdym razem gdy dzik przekracza granice naszego pola, tylko jak o zrobić?

mariuszd93    489

Kto  teraz  szacuje  szkody  wyrzadzone przez  dziki  i  wypłaca  odszkodowanie? 

Przeszedł  ten projekt  zmian?  czy  jest  tak jak  było? 

wyrebski1    35

Wrócę jeszcze do petard hukowych, bo co prawda dzisiaj byłem przepłoszyć sarny, ale czy to sarna czy dzik to i tak intruz! A więc jak to jest z tymi petardami-można strzelać czy nie? Będąc na polu rozmawiałem z jednym gościem, który się nawinął i powiedział nam, żebyśmy uważali z tymi petardami, bo podobno można strzelać tylko w sylwestra, jest takie prawo no i po drugie zwierzątka się boją wystrzałów. Może wtedy ktoś zameldować (np myśliwy, nieżyczliwy ktoś) na policję lub spisać rejestrację i możemy się tłumaczyć na posterunku.  

robi57362    56

Takie prawo jest ale nie slyszalem zeby ktos jakis mandat dostal. A petard uzywam duzo w kuku klade na spod wiadra petarde i przysypuje trocinami polewam odrobina ropy i podpalam wlpetarda z 15 cm warstwa trocin wybucha po 2 gidzinach dzieku temu patentowi 2 lata temu nie musialem nocowac na polu

RojeQ    0

My w naszym GR na polu stawiamy armatę na gaz włączamy ją około 20 i wyłączamy 7-8...Strzela bardzo głośno płoszy dziki... Powiem szczerze że pomaga :D 

damianzbr    987

U nas ta armata nic nie działa. We wsi jeden to ma. To strzela w jednym końcu a w drugim ryły.

I dziki mogą być te same co u ciebie Daniel, bo główna ich wylęgarnia jest w rezerwacie łukowskim. Rozłażą się albo na dół do mnie albo do góry do ciebie.

danielhaker    823

Pytam jak długo używa, bo słyszałem od niejednego użytkownika że zadowolony był tylko w pierwszym roku. Później już się przyzwyczaiły ;)

Bardzo możliwe Damian, bo one potrafią sporo kilometrów zrobić, a z tego rezerwatu nie jest tak wcale daleko. 

U mnie w tamtym roku szkody zrobiły niewielkie. Żeby nie było pustych rządków to poszedłem i ręcznie rzuciłem w rządki nasiona i butem zagarnąłem. Jednej nocy ciągnik stał z włączonym radiem i akurat nie ryły, a czy bały się głosów, czy po prostu tej nocy tamtędy nie przechodziły... kto to wie :P

grborzejewo    0

polecam środek na dziki o zapachu wilka i niedzwiedzia naturalny wróg dzika , mam wypraktykowane od kilku lat w dniu siewu rozstawiam paliki ok 1 metrowe, na palik zakładam szmatkę,szmatkę spryskuję środkiem i na to zakładam kubek plastikowy i wszystko jest zbite zszywkami żeby wiatr nie zwiał ,środek działa ok 2 tygodnie nie zależnie od pogody , litr środka starcza na 6 km lini prostej , paliki co 15 ,20 m , litr środka z przesyłką kosztuje 138 zł nazywa się BIOTEC sprawdzony w 100 % polecam , uwaga przy pracy z tym środkiem bardzo śmierdzi 

jaco25    262

U nas jak ktoś sadzi ziemniaka dalej od domu w wielu przypadkach delegowane są budy z psami w pole, słyszałem że wtedy ziemniak się ostaję.

damianzbr    987

polecam środek na dziki o zapachu wilka i niedzwiedzia naturalny wróg dzika , mam wypraktykowane od kilku lat w dniu siewu rozstawiam paliki ok 1 metrowe, na palik zakładam szmatkę,szmatkę spryskuję środkiem i na to zakładam kubek plastikowy i wszystko jest zbite zszywkami żeby wiatr nie zwiał ,środek działa ok 2 tygodnie nie zależnie od pogody , litr środka starcza na 6 km lini prostej , paliki co 15 ,20 m , litr środka z przesyłką kosztuje 138 zł nazywa się BIOTEC sprawdzony w 100 % polecam , uwaga przy pracy z tym środkiem bardzo śmierdzi 

To po co płacić tyle za litr, może lepiej byłoby niedźwiedzia kupić??

Mam nieodparte wrażenie że bajdurzysz bo moje dziki nie znają zapachu wilka a tym bardziej niedźwiedzia więc dlaczego miały by ten zapach utożsamiać z zagrożeniem.

szymon09875    106

U mnie wilki sie pojawiły to może i ten zapach by cos pomogl...

soltys48    344

tylko przez te wilki porobiły się takie stada dziczyzny,ze jak wejdą w pole to 5 ha za noc wy***rdolą

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"

• Przez semos
      Mam taki mały problem, co kupić dziewczynie pod choinkę? Ma 24 lata.

A więc tak:
      -kolczyki i wisiorek odpadają, bo otrzymała je na mikołajki.
      -co do perfum to trochę głupio mi jest je kupić ponieważ ona pracuje w jednej z ogólnopolskich sieci drogerii wiec zna wszystkie perfumy oraz kremy i może zawsze porównać cenę tych perfum, a tego bym nie chciał aby wiedziała ile prezent kosztował.

Pluszaka już kupiłem do tego chce coś jeszcze w kasie max 80zł.
    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
    • Przez valeTudo
       Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Kanuni5125
      A więc tak jak w temacie po prostu co lubicie jeść. Dla mnie najlepsze jedzenie to ziemniaki ze skwarkami i kwasem mmmm to jest najlepsze. A po jakiejś robocie lub nawet w trakcie dobrze jest coś przekąsić i wypić a tu najlepsza jest zasolona słonina z cebulą a jakby do tego na popitke trafiła by się jakaś ekologiczna to już wogóle jest super