Pavel

Sposób na dzika

Polecane posty

kanar    0

najlepsza metoda na dziki to powiesić co pare metrów przy miedzy kobiece włosy,możecie sie śmiać ale to naprawde działa.sam sprubowałem,ludzie sie ze mnie śmiali a teraz sami tak robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

no i po 4 arach kartofli dokladnie wszystko zryte bylem 2 dni temu i nic nie było a dzisiaj zachodze to az mnie zatkało jeszcze nigdy mi wszystkiego nie zniszczyly w zeszłym roku tylko pare m kwadratowych a tym sie wsciekły. do tego doszło zeby człowiek se nawet nie mogł do siebie kartofla zasadzic 500 m za domem :):):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

W mojej oklicy wiosną ryły w kukurydzy a teraz jak kukurydza jet duża to przeszły na łąki i kartofle nic im nie można zrobić chodzą stadami nawet w biały dzień


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZetor    0

U mnie na polu w poprzednich latach niebyło dzików tylko w tym roku wypuścili dziki w pobliskie lasy i mówili ze jest dzików bardzo mało i zagraża im wyginięcie :P a w tym roku zryli mi pole z ziemnakami i postawiłem 3 strachy i zastosowałem metodę z tą pastą do butów -zobacze jutro czy pomogło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wozol    0
U mnie na polu w poprzednich latach niebyło dzików tylko w tym roku wypuścili dziki w pobliskie lasy i mówili ze jest dzików bardzo mało i zagraża im wyginięcie :) a w tym roku zryli mi pole z ziemnakami i postawiłem 3 strachy i zastosowałem metodę z tą pastą do butów -zobacze jutro czy pomogło :)

 

 

sprawdzcie takie cos :P

 

http://change.menelgame.pl/change_please/1182130/

 

Za taki post dostajesz %!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

pasta wysycha, ja kupiłem wzmocniony pastcuh 10 kV i 5,5 J mam przy samym lesie kukurydzę często trzeba sprawdzać bo jest poprzeryany czasem lub drut zwisa, mam od lasu trzy linie drutu puszczone a wokół pola 2 po bokach i dalej jeden, efekt jest nie porównywalny, po zasiewach jednej nocy mi weszły bo drut zwisał. sąsiad pociagnął druga linie i jest spokój, zobaczymy jak będą kolby póki co pastuch zdaje egzamin, dodam że na drugim polu gdzie zawsze mi wchodziły nie ma nawet śladu kopyt a w zeszłym roku dwa razu posiewałem i efekt był taki http://www.agrofoto.pl/forum/Kukurydza-rob...image68908.html


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

W zeszlym roku mileismy QQ posiana na polu odleglym od domu jakis 1 kilometr na totalnym odludziu tam jest tylko droga pola i las wiec dziki mialy sie tam dobrze ojciec postawil jakies deski i wlosy przykleil do nich dzików do tej pory nie bylo :P


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukash0    2

a u mnie dziki nic nie robią tylko za to jelenie te to tak poradzą zmarasic to albo dajemy włosy albo znicze zapalamy i drut dajemy 2m do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

najlepszy sposob to zrobic tak jak u nas dawno ludzie zrobili-wyciac prawie wszystkie lasy, u nas zostalo z 5% lasow i zadnej wiekszej zwierzyny nie ma,dzika, jelenia czy losia to w zoo widzialem. a bobry to z mazur specjalnie sprowadzili i uciekly z parku krajobrazowego i teraz nad wisla sie zagniezdzily.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer102    0

U mnie tez w tym roku dziki i jelenie grasują. Prawdopodobnie wypuszczono kilka tirów dzików w pobliskie lasy i teraz podchodzą. Ogrodziłem pola taśmą. Ciekawe czy pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

dodam jeszcze że jak ktoś założy pastucha na dziki to i na jelenie też działa tylko trzeba wysokie paliki i taśmę jak dla koni, ja kosą spalinową wymiotłem chwasty pod pastuchem i spryskam za tydzień jak odbiją jakimś glifosatem


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juhas    0

U mnie nie daleko mój znajomy na polu kukurydzy zastawił pastuch.Owinął nim całe pole a i tak to nic nie dało.A dziki jak były tak są i to nie zła watażka:D


........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12a    2

W mojej okolicy dzików jest coraz wiecej co roku niszczą kukurydze. Wiosną tak zryły mi łąke, że teraz na niej nic nie rośnie oprócz chwastów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

My mieszkamy przy samym Bugu i te czarne świnie przepływają do nas przez rzekę z Ukrainy, mówili nam pogranicznicy z WOP-u, bo widzieli całe świńskie rodziny jak właziły do nas w kukurydzę. Próbowaliśmy chyba wszystkiego, poprzez wywalanie świńskich bebechów i krwi, które zostają po świniobiciu, palenia zniczy, stawiania radia, strzelania petardami, co jest pracochłonne, ale najlepszym i sprawdzonym sposobem oprócz dobrego kolegi, który jest myśliwym i odstrzeli kilka, jest pastuch elektryczny, jak je raz pier...... to więcej nie wejdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

u mnie w tamtym roku ryly morge kartoflii nic nie zostalo w tym roku łąke zaczeły ryc :D to ojciec kupil elektrycznego pastucha (bialą taśme i plastikowe kolki ) i juz nie przychodzą przez nich w tym roku nie mam kartoflii :D zobaczymy co bedzie z kukurydzą bo jak bedą ryc to trzeba brac sieczkarnie i kosic i nie patrzec jaka by nie byla :D


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

U mnie powoli sie biorą za kukurydze.... ale narazie niejest tragicznie.

W tym roku jeden z rolników zrobił dym w kole łowieckim i zapowiedział że jak sie u niego dziki pojawia to odrazu idzie do sądu.... Co noc myśliwi teraz siedzą w kukurydzy w całej wsi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Kolego @Maciek08 w tym roku faktycznie mogli się wystraszyć i pilnować ale z tego co mi wiadomo to koło łowieckie odprowadza do gminy podatek za Wasze ziemie, jeżeli będą cwani to zrezygnują z Waszych gruntów, przestaną je dzierżawić a więc nie będą pilnować Waszych pól i nie będą odpowiedzialni za szkody w nich popełnione. Jeżeli mówię coś źle to niech ktoś sprostuje

 

A jeśli chodzi o szkody jakie popełniają u mnie to masakra na 3 ha owsa zrobiły szkodę na około 40% i oczywiście należnego odszkodowania nie dostaliśmy. Ziemniaki już drugi rok mam tuż obok budynków oczywiście ogrodzone pastuchem bo inaczej by ich nie było.

 

Mieszka koło Barczewa a kolo od szacowania twierdzi że ta plaga dzików jest spowodowana tym że w okolicach Dźwierzut są wilki i dzikie świnie po prostu przed nimi uciekają . Czyli wilki przejdą prawdopodobnie do nas . Cieszyć się czy płakać?? bo o wypasaniu bydła nocami będzie można wtedy zapomnieć.

 

Co za kraj :)


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

Dajcie spokój... U nas to jest tragedia. Myśliwi są tak bezczelni, że szkoda gadać. W tamtym roku jak szacowali nam ziemniaki, to jeden z nich powiedział, że tam nawet nic nie było posadzone. W tym roku było to samo, ale również z pszenżytem. Powiedział, że było posiane "na sztukę" (gdzie posialiśmy ok. 220kg/ha), a później jeszcze dodał, że to nie były zwierzęta leśne tylko konie. Pszenżyto policzyli po 25zł razy pół hektara (bo tyle było zniszczone) i jeszcze razy 90%, czyli procent zniszczeń. A na koniec minus 10% za koszty nieponiesione. Jeszcze wcześniej mówił, że i tak będziemy musieli to skosić, bo nie może tak stać, a ja do niego, że jak da jeszcze do tego na kombajn to mu to skoszę. Mógłbym jeszcze parę ciekawostek napisać, ale nie mogę, bo jak pisze to mnie szlak trafia. Ale jeszcze jedna sytuacja: sąsiadowi jak szacowali łąkę, to powiedzieli, że nie zapłacą mu, bo jej nie uprawiał. Nie wiem o co gościowi chodziło z tym uprawianiem, przecież nie będzie łąki orał...


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

prawie :lol: te prawie potrafi wytluc tyle kukurydzy i zryć tyle łąki że załamać się można. Jeśli dziki nawiedziły okolice niedawno to sie petardy boją, ale to kwestia czasu i sie przyzwyczaja ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johndirek    0

ja mam swój sprawdzony sposób tylko trochę niedozwolony. polewam pole przed siewem szambem własnej produkcji. nigdy nie mam problemów z dzikami a kukurydza zawsze najlepsza w okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

U mnie w tamtym roku dziki zniszczyły 3h kukurydzy jak by tego było mało to ona za bardzo nie urosła a od myśliwych ojciec dostał 300 zło a gdzie paliwo a gdzie orka a gdzie obornik a opryski no kto mi za to odda mieszkam w mazowieckim gmina Wodynie tutaj właśnie są tacy udani myśliwi tylko ogniska sobie robią w niedziele a jeszcze kilka lat temu to nie było dzików ich i musieli je rozmnażać a teraz to plaga w tym roku nawet ara qq ojciec nie zasiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj