Pavel

Sposób na dzika

Polecane posty

rino    13

Ja też miałem problemy z dzikami ale sobie poradziłem i mam spokój, tylko troche roboty i kasy( ogrodziłem całe pola kukurydzy pastuchem) Naprawde skutkuje!!!! nawet na psy hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo12121    1

u mnie też kolega pastucha postawił i przez parę dni działało dopóki pastuch nóg nie dostał i z pola nie zniknoł


kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja w tym roku poki co pastucha kupiłem mocnejszego 10 kV i 5,5 J na wyjsciu wiec moze poskutkuje i tak juz mi zryły pól ha wczesniej na czysto i posiewałem:/


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Z tym podłączaniem 220V do pastucha to bym uważał! U nas kilka lat temu jeden taki podłączył do pastucha 220 i zabiło sąsiada. Oczywiście poszedł siedzieć za nieumyślne spowodowanie śmierci. Prokurator twierdził że zrobił to świadomie i powinien odpowiadać za morderstwo. Więc nie radzę próbować!!!! <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

u mnie już nie biorą bo kukurydz jest za duża ale u sąsiada który powbijał paliki i polał je czymś śmierdzącym to wyjadły do okoła tych palików Mój tata wstał o 4 rano poszedł na pole a tam 5 dzików u sąsiada krzyknoł i uciekły

Moje pole ogrodziliśmy sznurkiem rozwieszaliśmy szmatki z ropą i tylko przechodziły przez pole ale nie ruszały kukurydzy


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bazanto    0

Na dziki najlepiej sprawdza sie ogrodzenie elektryczne, sami najpierw założyliśmy ogrodzenie wokół kurnika na lisy, a później ogrodzilismy ziemniaki i kukurydze. Podstaw to mocny elektryzator. Pastuch musi mieć dużą moc i dziki wogóle nie podejdą do pola zatrzymują sie 5 metrów pzred. Postępowaliśmy z tyc co tutaj napisali: Pastuch elektryczny na dziki i probelmu z dzikami nie ma, ogrodzenie elektryczne działą oczywiscvie w sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema macie jakies przygody z dzikami? tzn czy niszcza wam uprawy np kukurydzy w lato albo nawet teraz na wiosne slyszalalem ze ryja na zasianym polu zeby dostac sie do jednego glupiego ziarenka. piszcie czy macie jakies sposoby na te swinie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

sprawa jest prosta -> koło łowieckie + nadleśnictwo i niech płacą za szkody a jak im się nie chce to wypatroszyć ze dwie szuki i zostawić pod jakąś drogą wojewódzką lub chociaż powiatową i szybko zareagują aby naprawić szkody powodowane przez dziki. Może to niezbyt humanitarne ale .....

 

btw - nie chce mi się szukać ale było o dzikach na tym forum ale dawno temu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11

W swojej pracy miałem ostatnio kontakt z kołami łowieckimi. W trakcie rozmowy tłumaczyłem, że trochę mało płacą rolnikom za szkody wyrządzane przez dziki, a szczególnie na użytkach zielonych, gdzie wartość zniszczonego plonu jest faktycznie niewielka (trochę trawy) w porównaniu z np. kukurydzą, ale koszt przywrócenia pola do stanu poprzedniego jest duży (wyrównanie, podsiew trawy itd.). W odpowiedzi usłyszałem, że rolnik powinien być wdzięczny myśliwym (a może dzikom) bo ma wybrane pędraki z trawy!. Aż mnie "zagotowało" ze złości <_< . Niestety są wsród członków kół łowieckich oszołomy, którzy psują kontakty z rolnikami i podsycają różnice i naturalny (ale do dogadania) konflikt interesów


Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Dlatego mówię - wypatroszyć albo ubić i zostawić pod drogą asfaltową aż sie przestaną wymądrzać.

 

U nas parę razy łąka była poryta ale jesteśmy w takim miejscu gdzie albo lesniczy pokryje szkody albo koło ale że lesniczy należy to koła to bez znaczenia. Natomiast gdzieś niedaleko nas po prostu wypatroszyli sztukę jak pisałem wyżej i tak 2-3 razy i koło zaczęło dbać bo tego co wypatroszył nigdy nie namierzyli a byli wsciekli że ubite sztuki leżą po drogach asfaltowych.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henry19    0

witam. mi dziki niszczo pszenice ale ostatnio znajomy mi podpowiedział ze on wywozi zdechłe swinie z gospodarstwa w poblize miejscw w ktorych dziki ryjo, ostatniego lata zrobilem tak samo i pzestali ryc. mam sporo chodowle trzody wiec upadki sie zdazajo <_< a na lonke podobno nalezy wywozic swinsko gnojowice zeby nie ryli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy jak nigdy zaczęły na niektórych polach a dokładniej przy tych blisko lasów i łąk pojawiać się dziki mi wyrządziły trochę szkód w ziemniakach ale nie było zle z jeden strony fajnie są dziki z drugiej nie bo szkody <_<


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Heh, przez te dzikie świnie, to przestałem sadzić ziemniaki, kiedyś to było widać jak na początku rajki wsadzał ryj , otwierał paszcze, i tak pare razy w nocy, że potrafiły zryć wszystko do reszty, w ciągniku to na niektórych łąkach to trzymam się kabiny, a kierownica szarpie w wszystkie strony :) Zryły mi dwa ha poplonów, które miałem po kuku, i myślałem że na sianokiszonke sobie zbiore, a to nici <_<:) W tym roku to za domem na hektarze kuku ci co szacowali szkode znaleźli 3 słownie ,, trzy " kolby, zaznaczam na hektarze, nie na metrze kwadratowym :) Teraz najbliższe zasiewy ogrodzimy siatką leśną, myśle że moja przygoda z dzikami się skończy, lecz w to wątpie, jak nawet siatka która mniesporo wyjdzie nie pomorze, to pojade do ruskich, kupie czołg, wyrzutnie rakiet, i jakieś karabiny i zatłuke każdego dzika w województwie, i nie będe brał jeńców :) W zoo terz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henry19    0

fajnie?? <_< u nas to sie robi targedia. w okolicy nie ma takiej łaki i pola kukurydzy lub pszenicy której by nie zryli. jesienio nawet widziałem ze mi ryjo swirzo posiane zboze. a jak przyjezdzajo szacowac straty to dajo smieszne pieniodze ze sie gospodarz jeszcze bardziej denerwoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Niedawno poszedłem z psem na spacer zobaczyć jak jest na polach, czy stoi woda, czy miękko i czy można wjeżdzać ciągnikiem, poszedłem na łąki i tu patrze, "dziura na dziurze" , zryły mi pole, idzie sie wkór... bo jak jedziesz z kosiarką to na kępach ją podbija, tępią sie nożyki a kamyki walą po szybach, a jak przeszłem się po łące, to zauważyłem ,że ryły tylko tam gdzie "krowa puściła klocka", nie tylko dla mnie poryły, dla sąsiada grzebały w polach gdzie kiedyś były posadzone ziemniaki, łąki też mu poryły, płakać się chce. <_< :) :)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielaz    67

u mnie te dzikie swinie to przyłaziły do pryzmy, noc, dwie i cały bok rozpruty, w ubiegłym roku jak wczesniej rano wstałem, ide do pryzmy a tam 11 sztuk, zadzwoniłem do znajomego mysliwego, owszem przyjechał ale tej nocy niepokazały się, w koncu ogrodziłem pastuchem i był spokój, w tym roku sytuacja się powtorzyła wienc znowu pastuch, na wiosne tego roku posiałem zaraz za oborą kawałek mieszanki to zaraz pierwszej nocy przyszły i tak ją zryły jakbym przejechał kultywatorem, to kolejnej nocy koło 22 wsiadam w samochód i jade na te pole a tam patrze ze na przeciwległym końcu pod lasem jest juz całe stado, no to ja gaz i na nich( było ze 100 metrów ), a te zamiast uciekac to stały, autentycznie dopiero przed samą maską zaczeły uciekac w las i gdyby nie było mi szkoda samochodu to bym kilka stuknoł w d... , puzniej jeszcze przez pare nocy tak jezdziłem ale juz był spokój - sąsiad mówił ze przeniosły się do niego


Jest ciężko ale robię to co kocham i jestem szczęśliwy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

U nas w tym roku zaczely robic takich szkod (podobno puscili w okoliczne lasy kilka stad). Nam narazie az takich wielkich szkod nie narobili ale juz kilku znajomym zryly w 100%. Wszyscy teraz ogradzaja i nie ryja wtedy, ale przeszly przez pole np. Tylko mam do Was pytanie po ile u Was mozna kupic paliki 105cm? Bo u nas po 2.50zl na targu i szukamy jakis tanszych?


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus12    0

Przez zime zniszczyly 9 ha lak :) . dostalem odszkodowania za to tylko 1000 zl :) .teraz na 12 ha rzepku zniszczyly okolo 1ha ;) .mam wy rzepaku odynca. Starszy straszyl go ale on ulecial 12m.rozpedzil sie i walnal wy tylnie kolo od ciapka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

w mojej okolicy też jest z tym straszna plaga... kilku gospodarzy przestało nawet kuku siać przez dziki. Koło łowieckie nie reaguje a za szkody płacą smieszną kasę kolega Nikita_Bennet mówi żeby wypatroszyć i zostawić... ludzie są życzliwi  ;) nie daj boże ktoś by to zobaczył... byłoby nie ciekawie. znajomy gonił zetorem przez łąke jednego i przejechał ... sąsiadka zobaczyła i ma chłopak poważne problemy ostatnio miał sprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

W tym roku dziki wykazały siewyjątkowym sprytem zaczeły już ryć w świerzo posadzonych ziemniakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

u mnie też ta hołota grasuje,normalnie ręce opadają ,nic tylko kałacha kupić i je powystrzelać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal19    0

a u mnie myśliwi przyjeżdzają ale nic ustrzelić nie mogą bo lochy z małymi sie tylko pokazują ;) szkody czynią a nic im nie mozna zrobic ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U nas dziki siedza w kukurydzy albo ryja łaki. Kiedys takiemu kolesiowi dziki zryly w srodku cala kukurydze a po bokach zostawily. Kombajn przyjechal kosic QQ a tam nic nie bylo :) Koles az skakal po polu ze zlosci a my mu mowilismy ze tam mu zryly dziki a on mowil ze tylko troszke :) wogule tam nie pojechal zobaczyc ani nic. Tak to jest jak sie nie ma czasu zajechac na pole zobaczyc czy cos tam rosnie :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj