Pavel

Sposób na dzika

Polecane posty

corrado    401

Kto ma QQ grodzi bo nic by nie zebrał dziki wchodzą zaraz po wsianiu. Łąki jak ma się dobre też trzeba grodzić więc sam nie grodzę ale ten drut i dobry elektryzator przynoszą efekty. Ci co grodzą siatką do bel maja poprzerywane i grodzą nią ze trzy razy do zbiorów. Wiadomo że wszystko ogrodzone nie jest bo jak mam gorsze łąki albo sąsiedzi to nie grodzą bo nie warto lecz gdy łąki siewne są to już trzeba bo czarno dziki zrobią.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

darek1972

ale że co upolowałeś go i powiesiłeś? dość radykalny sposób aczkolwiek ciekawy opisz go ;)

 

Tak, jestem myśliwym i ten co będzie kiełbaską na 100% więcej szkody nie zrobi  ;)

A wisi bo jak powisi w skórze kilka dni to mięso jest smaczniejsze i wyroby wychodzą lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

Tak ja mam ogrodzone,  (na przemian, 3 plastikowe jeden drewniany) rzepak sąsiada na zdj za ogrodzeniem, niestety chodzą do niego 

post-42975-0-36898400-1427926466_thumb.jpg

Edytowano przez dawid3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

za słupek dałem 7 zł szt, izolator 50 szt zapłaciłem w grene 32 zł , taśma 250 metrów (jeden kłębek) dałem 34 zł (uważaj kur*wa gdzie kupujesz bo niektórzy walą narzut jakby mieli z deklem inny sklep 42 zł)

a plecionka ja dałem 100zł za 1000 metrów 

 

http://archiwum.allegro.pl/oferta/plecionka-farma-1000m-do-pastucha-elektryzator-i4449512342.html tą kupiełm ale jakaś droga bo ja dałem 100 zł pół roku temu we wrześniu dokładnie w tym sklepie, ale ja byłem u nich nie zamawiałem ;) najtaniej w okolicy ;) https://agromasz.eu/


http://allegro.pl/tasma-ogrodzeniowa-pastuch-20mm-200m-elektryzator-i5194249806.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku chciałbym się zabawić z dzikami i wykopać dół- taki 2x2x1m zabezpieczyć go jakimiś gałęziami i zobaczyć czy coś wpadnie. Oczywiście dołek "ustawiony" w częstych szlakach komunikacyjnych dzików. To przecież nie kłusownictwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a kto powiedział że on bedzie robił krzywde tym dzikom :D

on tylko wykopie dół żeby nie doszły do jego pola :D

to koniecznie napisz jaki bedzie tego efekt bo tez zamioerzam sie pobawic w takie zabbezpieczenia :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

to załóż wnyki lub łapice na nogę i go siekierą załatw, i do piachu jestem jak najbardziej za kłusownictwem, kiedyś polowali i było tego mniej a teraz??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

ja sam kłusować nie będę ale robią z polski rezerwat i tyle, ja mam 4 linki pastucha pastuch 4,2 J i jeszcze z głodu wchodzą na pole sarny siłą  ;[  koła łowieckie nie karmią swoich zwierząt, to tak jakbyś ty miał w oborze krowy a im dawał o o połowę mniej... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słusznie - tępić to dziadostwo !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

Jeśli sądzisz że zwierzyna jest własnością koła to grubo się mylisz, zwierzyna w stanie wolnym jest własnoscią skarbu państwa. Myśliwi nawet jeśli by chcieli to nie mogą strzelic więcej zwierzyny, gdyż to nadleśnictwo ustala plan odstrzału i ilość sztuk.


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

jest jeden sposób sprawdzony u mnie ;) lampki panowie solarne powbijac na polu kilka i dzik nie przyjdzie ;)


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba jestes smieszny lampiki solarne?

sąsiad tego nakupił kilkanascie sztuk to tam gdzie lampki były na palikach powbijane to wokół było najbardziej zryte a tam gdzie były wbite bezposredno w ziemie to było bardzo duzo sladów dzików i lampki poznikały :D także pewnie gdzies w las to wyniosły w pyskach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364
grzesiek21491 

zgadza się, może miały oświetlone i widziały jak wuchtować :P , niektórzy nawet lampę błyskową i koguta od ciągnika, ale to tylko na trochę, jeden miał takie działko na gaz na szpaki, to tylko wkur*wał okolice chyba na dziki pastuch jak najmocniejszy najbardziej działa, bo siatkę też zplondrują ;)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jeśli sieciowy to polecam bez wahania Ubison-a 1000. Mam dwa i puki co spokój. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie dziki przychodziły na pole ziemniaków, położone 1km od lasu. Pastuch pomógł. Znaleźliśmy jednak jednego martwego, który z niewiadomych przyczyn padł na naszej działce obok. Zgłosiliśmy to leśniczemu, ale nic. Dzik rozpadł się szybko.

W tym roku przychodzą dziki na to samo miejsce co rok temu, lecz teraz mamy tam zboże. Ryją i szukają tych ziemniaków chyba. Są to bardzo inteligentne zwierzaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ten ubison fajny tylko drogi. a ja ma 2 km lini razy 3 druty czyli 6 km to wystarczy mi coś tanszego. mysle o koral n90lcd co o nim sadzicie?

izolatory zamówione 3 tys sztuk kołki juz się robią. kupiłem jeszcze 120 plików plastikowych
teraz pozostaje wybrać drut. z racji tego że budżet juz sie kurczy na plecionkę i taśmę juz niemam kasy. wiec potrzebuje 21 km dobrego drutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

nie śmieszny tylko tak , w zeszlym roku pomogły i to bardzo , a w tym piz..da , tylko kula pomaga

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

ale te tanie plecionki tez nie sa zbyt mocne. 40 kg to tyle co drut . ja planuje kupic sciagacze gumowe i co 300 dawac tak jak by naciag z nich. w ten sposób moze drut nie bedzie tak czesto zrywany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

słuchaj z mojego doświadczenia wynika, że sarny i tak ci przejdą, linka się nagnie a drut nie odrazu zerwie się,  sąsiad ma linkę i ciągle zerwana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj