Pavel

Sposób na dzika

Polecane posty

kobra89    71

Drewniane!!!!! i to dośc zdrowe, plastikowe to jednorazówki, a co do sposobu na dzika to polecam       Bancol rozrobic z woda i wsypac ziarno QQ na dobe niech nasiąknie, sposo bardzo skuteny i humanitarny.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

ja nie wiem ale ja za plecionkę dawałem 1000 metrów 100zł a taśma (mam 3 linki i jedna taśma  na zdj jest tylko 3 teraz dołożyłem bo przełaziły sarny) kosztowała 32 zł 250 metrów, a za słupek dawałem 7,5 zł/szt ale ja robię tak że Wkopuję słupek drewniany, i co 12 metrów kolejny, wygląda to tak że co piąty słupek mam drewniany bo nie da się ogrodzenia naciągnąć a jak masz luźne to przejdą (dodam że ja mam ekstremalne warunki pole wkoło las) i ja ci polecam z serca kup plecionkę, bo odstaniesz cholery jak ci zaczną zrywać bo są osobniki na tyle zdeterminowane że i tak przechodzą (samce sarny koziołki czy jak się tam nazywają)  też kiedyś miałem drut ale postawiłem na plecionkę, gadają niektórzy że plecionka gorzej przewodzi a to gówno prawda, zwierzyna ma sierść zimową i gorzej prąd dostaje się do cielska 

 

http://archiwum.allegro.pl/oferta/plecionka-farma-1000m-do-pastucha-elektryzator-i4449512342.html

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/544764-ogrodzenie-elektryczne-przeciwko-zwierzynie/

 

ja taką dawałem i kupiłem za 100zł a tu jakaś droga, ja na wiosnę kupuję na pole 15 ha to tam będzie w koło z 2 km to mam 8 km linki to jest 800 zł + izolatory słupki (ale i tak pewnie kupię 4 km taśmy bo zwierzyna widzi bardziej z daleka i się boi) pewnie wyjdzie z 2000 tys 

 

Jelenie normalnie jak ci wejdzie 30 szt to jedzą kłosy i są straty w dziesiątkach tysięcy ale tak jest u mnie u was może jest mniej zwierzyny, u mnie jest mniej dzików 

 

Jaki ja byłem głupi że kiedyś nie grodziłęm jak straciłem bo namłóciłem z 4 ha 6 ton pszenżyta a by sypało przynajmniej 4t/ha a koło dało 2 tys i powiedzieli mi że sa szybko jade kombajnem bo przecież to podniesie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JakubSioek    0

Witam czy ktoś mi powie na temat armatki hukowej do odstraszania dzików bo w ubiegłym roku poniosłem straty wyrządzone przez te zwierzęta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

dokładnie przyzwyczają się przez tydzień a będziesz wkur*iał okolice pastuch i jazda wkoło, ja na bednarach widziałem pastucha co miał 17 000 volt taki mi się marzy   :wub:  :wub:  :wub:  :wub:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

zmierzę dokładnie bo mam zrobione względem słupków plastikowych ale mam plan bo mam teraz dać 2 taśmy na inym polu i dwie linki bo cenowo wychodzi porónywalnie taśma 4 x 32 (250 metró) 128 zł a ona jest biała i widać ją w nocy to morze będą widzieć z daleka i zapamiętają żeby nie podchodzić ;)

 

https://www.google.pl/search?q=s%C5%82upek+ogrodzeniowy+pastucha+du%C5%BCy&biw=1600&bih=799&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=FJfpVMbwFKa_ygO98YKoCg&ved=0CAYQ_AUoAQ#tbm=isch&q=palik+ogrodzeniowy+pastuch%27&spell=1&imgdii=_&imgrc=w7Q3QlsGSJTmZM%253A%3BwW5ZKIDRDBcVgM%3Bhttp%253A%252F%252Fimg21.otofotki.pl%252Fobrazki%252Fcn633_P1010115.JPG%3Bhttp%253A%252F%252Fallegro.pl%252Fpalik-paliki-pasucha-105cm-elektryzator-tanio-i4510074082.html%3B1000%3B750

 

takie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

 Dziki bardzo szybko przyzwyczają się do huku .

Chyba że co huk to jednego mniej. Według mnie metoda skuteczna w 100% Sprawdzona osobiście :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364
darek1972

zgadzam się :D :D :D

 

ale kiedyś było dużo kłusowników dziadek opowiadał ze w latach 70-tych padło w okolicy 30 dzików mieli zgraje psów i sobie polowali, i to trochę mniej ich było a teraz mają włośnice mięso tanie i ludzie bpoją się kłusować chyba że na wschodzie pozostała ta piękna tradycja, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JakubSioek    0

Witam dziękuje za odpowiedz tylko że ogrodzenie elektryczne u mnie  nie zda egzaminu ponieważ pole mam w kilku częściach oddalone od domu i sam elektryzator zmienił by właściciela a więc muszę rozważać inne rozwiązania może jakeś zapachowe  odstraszacze   jeśli możecie mi  powiedzieć  jakie są najskuteczniejsze . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

to nic nie daje, weź uktyj pastucha pod ziemią, studzienka, chyba z e tak zdeterminowani złodzieje  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

chłopaki wykrakaliście, ktoś mi dziś zajebał akumulator od bizona, nawet zostawił elektryzator i przykrył go żeby nie zmókł dobry złodziej :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:  pewnie potrzebował tylko akumulator, już nie wiem co teraz gdzie go ukryć nie dość że człowiek całe życie walczy z zwierzyną to jeszcze teraz nowy akumulator do bizona muszę kupić, macie sposoby jakieś? myślę jakąś skrzynie z blachy i do ziemi i zamykana na kłódkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

www.agrofoto.pl/forum/topic/77987-stacja-fotowolaiczna-z-elektryzatorem/#entry1523680

o to jest moj sposób takich stacji narazie chce zrobić 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak włączacie pastuchy cały czas chodzi czy w dzień wyłączacie?

a w zimie przy zbożach ozimych tez dobrze działa pastuch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

najlepiej mieć go do sieci podłączonego ale pole daleko od chaty na to nie pozwala, u mnie w zimie działa normalnie ale musisz dbać o akumulator bo wiadomo że działa słabiej przy -10 stopniach ocieplić go jakoś, i ja nie wyłączam ogrodzenia obchodzę pole raz w tygodniu, a jak jest zerwana linka to wiadomo że się rozładuję akumulator,  kolego grodź i się nie pierd*ol ja mam na dzień dzisiejszy 3 linki i taśmę (ogordzenie ma 2,5 km) także kosztowało no i elektryzator 4,2 J ale kumpel mi już gadał ze ktoś kupił elektryzator za 2200zł i ma 17 Juli więc to już jest Pomiana i ja jeszcze jedno pole sobie ogrodzę bo naprawdę jest efekt a u mnie są stada po 40 jeleni, i dużo saren, i tylko jakieś bystre sarny przebiegną mimo kopnięcia z głodu (bo nie karmią w lasach bo poco skoro się na żre na polu rolnika) jak ty ogrodzisz to się bedą pasły u sąsiada a ja mam akumulator od bizona wiedz na dość długo starczy ;)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamiar podłaczyc 7j sieciowy także bede go miał przy domu i własnie niewiem czy cały czas ma chodzic czy tylko w nocy u mnie głównie to problemem sa dziki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

cały dzień niech chodzi, przecież duzo nie będzie prądu ci to brać, jaki masz elektryzator? 7 J to już naprawdę ładny, ale ja zaobserwowałem że 15 min przed zmrokiem wychodzą a najbardziej w nocy, ale jak masz w domu to nie problem w sumie wyłączyć, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

u nas niektórzy tak robią, bo dziki wuchtują w nocy ;)  ale byłem wczoraj obejść ogrodzenie, to trzeba je obejść min raz w tyg bo linki są postrącane bo biegnie i na siłę włażą te bystre koziołki, chyba im prąd nie przeszkadza ale to tylko z 3 szt ;)  pogadać z leśniczym żeby je stukną za kreatywnosć ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2111    20

Z takich prostszych sposobów na dziki szczególnie na łąkach polecam świeczki elektryczne (wkłady zniczy) one tak pulsacyjnie migają i raczej dziki nie podchodzą, wypróbowałem w tamtym sezonie i raczej zdały egzamin

na allegro są takie za kilka złotych więc jest to minimalny wydatek... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Wszystko zależy od natarczywości zwierzyny i jej ilości w pobliżu. U mnie świeczki i lampeczki wytrzymały góra 4 dni potem wszystko było porozwalane przez dziki, z 50 lampek zostało mi całych może 15. Od dzików aby utrzymać qq czy też dobre łąki muszę grodzić wszystko trzema liniami drutu pół stalowego  bo zwykły jak idą pędem to zrywają, mam dwa elektryzatory Ubison 10 000 i jak na razie od tamtego roku jest spokój zobaczymy co będzie dalej. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

to też zależy czy inni wkoło ciebie się grodzą, bo jak wszyscy się ogrodzą no to mimo wszystko zwierzyna pędem wchodzi z głodu, a jak sam się grodzisz top idzie do sąsiada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj