arniormo

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją?

Polecane posty

piotrek30    0

A z którego roku jest ten rekord?? bo jesli bodajże do 95 roku to to jest normalne że sie grzeje, ponieważ mają zamontowane za małą chłodnice.


MTZ 80
URSUS C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domin902    2

Od 1996 roku montowali już w Rekordach większe chłodnice takie jak są w BS-ach.

Czyli jak masz starszego Rekorda to niestety normalne że on Ci się grzeje bo masz za małą chłodnice szkoda że od początku produkcji nie montowali większych bo by nie było tego problemu z grzaniem się silnika!!!!


Kierownicę ujął w dłoń, Przeżegnał się, beret na skroń, W stacyjce kluczyk raz i dwa, I spalin kłąb i silnik gra. Już na polu za łanem łan, I wykonany za planem plan. A w sercu radość albo gniew. Słoneczko mu gdzieś zza drzew!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Codziennie rano dokładne przedmuchanie chłodnicy i da się przeżyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sparta    1

cały dzien pracy na polu - jakies 10h pracy temp na początku trzyma sie 60`C, po 2-3 godzinkach dochodzido 70-80 ale nic wiecej, nigdy misie nie zdażyło aby doszło do 100, ja dziennie przed pracą czyszczę chłodnicę powietrzem pod cisnieniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tutifruti    0

no niestety wada fabryczna, nie pierwsza tych maszynek, tylko nie wiem czemu tak późno skorygowana, przeszło po 15 latach na rynku polskim, no ale trzeba sobie radzić z tym co jest, rzetelna codzienna obsługa chłodnicy, powinna ten problem w znacznym stopniu wyeliminować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek30    0

sprawdź jeszcze czy nie masz włożonego termostatu bo u mnie był wsadzony i prze to sie grzał


MTZ 80
URSUS C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arniormo    0

Mój jest z 94roku maszynka sie ładnie sprawdza ale to rze sie grzeje strasznie mnie denerwuje. A mam go od 2 lat i myslałem ze jest cos nie tak z nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

w rzepaku wuja mowil ze sie tak nie grzla mu bo nawet wody z chlodnicy nie ubylo ale w zbozu to sie grzeje nawet maja dodatkowy zbiornik do wody z boku .. i chlodnica zawsze rano przed startem jest czyszczona i przedmuchana .. a olej tez ci bierze jak sie grzeje? czy nie bo ten co wuja bo to bierze tez troche olejuostatnio caly dzien mucilismy rzepak to sie tak nie grzal ale troche oleju trzeba bylo dolac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal666    0

Mój ma nówke chłodnice ruska założoną w tym sezonie.Wczoraj kosiliśmy przężyto od godziny 18 i temp nie weszło na zielone pole na wskaźniku, dziś pojechaliśmy od 12 i temp doszła do 110*C woda i olej się gotowały.Ponawiam pytanie o zdjęcie schemat montażu 2 małych chłodnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jeśli wczoraj było ok, a dzis jest nie tak to może termostat się zacina. Ja już rekordem 19 sezonów koszę ale jakoś idzie z tym grzaniem wytrzymać. Można jeszcze pokombinować z otwieraniem i zamykaniem chłodnicy oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

michał nie miałem czasu ci odpowiedzieć ale już wstawiam img0323buz.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek30    0

u mnie z termostatem jeszcze bardziej się grzał to go wyjąłem i od tamtej pory silnik mniej się grzeje


MTZ 80
URSUS C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

michał jeśli cię zainteresuje ten pomysł to dodam bardziej szczegółowe fotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arniormo    0

ja w swoim to co rani przedmuchuje chlodnice i myjką czyszcze ale nadal to nic nie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal666    0

Koses dzięki bardzo bym prosił.W tym rekordzie nie ma termostatu on miał coś przerabiane przez poprzedniego właściciela od strony chłodnicy, został zdemontowany ten wirnik i zabudowali całość.Dwa dni temu mechanik wymienił uszczelki na pompie hydraulicznej tej od kierowania, gdyż olej hydrauliczny przedostawał się do silnika oczywiście olej został wymieniony w silniku na nowy i teraz jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

chłodnicę to czyszczę ze dwa razy w sezonie bo jak je wymyłem na samym początku to kosiłem na 65* img0325d.jpg

img0326a.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szostiwf88    0

mój się nie grzeje jest z 83r. to jest Bizon rekord. czyszczę chłodnicę 2 razy w sezonie. dolewam 5l wody dziennie. (było mniej ale pompa wodna mi się rypie i uszczelki na pompie siadają, więc teraz mi 5l wody przez uszczelki ucieka... nie ma ci się dziwić tyle lat to guma skruszała:) dostawiłem zamiast tej dmuchawki w kabinie wykorzystując rury od wody (dmuchawki nie ma dodatkowa chłodniczka jest) stara nagrzewnice wyjętą z syreny zanim odjechała na złom. starą nagrzewnicę z syrenki (wymiary ok. dłu50 x szer12 x wys 8) umieściłem przy miejscu gdzie wialnia pod podsiewaczem nabiera powietrze. (pod przekładnią bezstopniową od jechania) takie umiesczenie daje mi dodatkowy przepływ powietrza przez chłodniczkę i ciepłe powietrze pompowane na podsiewacz (którego jak jest pogoda nie brakuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal666    0

Problem rozwiązaliśmy, tak jak wspominałem rekord ma zmodyfikowany układ wylotowy zamiast tego wirnika jest taki kanał przepływowy do powietrza.Następnie trzeba było wyciąć blachę i w to miejsce wstawić siatkę (Zużyliśmy jedno sito od claasa) rezultat wczoraj kosiliśmy od 14 do 23 przy ponad 30*C upału i kombajn nie wszedł na zielone pole tylko trzeba co jakiś czas czyścić tą siatkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek30    0

bedę bardzo wdzięczny bo mój mi sie wczoraj zaczął grzać w południe i trzeba było robić przerwe


MTZ 80
URSUS C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rolniczek95
      Panowie i panie  mam problem z uszczelkami do skrzyni biegów do rekorda, macie jakieś namiary na sklep, producenta który robi takie uszczelki? Wiem że sam mogę zrobić takie uszczelki, ale czy jest sens kupować materiał który kosztuje 40 zł wycinanie itd
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
    • Przez OsiolKUMURUN
      Jestem po wymianie synchronizatorów w swoim zetorze i początkowo po skręceniu wszystko chodziło elegancko ale dziś natrafiłem na problem, mianowicie po przesunięciu wajchy półbiegów z najwyższego na średni silnik zaczął się dławić, zareagowałem puszczając gaz i ciągnik zgasł. Problem występuje cały czas nawet gdy nie ma załączonego biegu i dotyczy półbiegu pierwszego i drugiego. Podczas rozpoławiania wymieniłem taśmę, która wyregulowałem trzema śrubami, wymieniłem też manszet na tłoku który napina taśmę, kosza wzmacniacza nie rozbierałem, wałek przekaźnika działa. Gdzie szukać przyczyny?
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Zastanawia mnie czy silnik 3p od mf 255 bedzie pasował bez wiekszych przeróbek do MF tea 20. Ogólnie na 1 rzut oka nie widze różnicy. 
    • Przez Rolniczek95
      Z wujkiem zastanawiamy się czy dało by się przerobić instalacje elektryczną w bizonie z 24v na 12v, co sądzicie, czy gra jest warta świeczki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj