Skocz do zawartości
arniormo

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją?

Polecane posty

piotrek30    0

A z którego roku jest ten rekord?? bo jesli bodajże do 95 roku to to jest normalne że sie grzeje, ponieważ mają zamontowane za małą chłodnice.

Wiadomość z agroFakt.pl

Domin902    2

Od 1996 roku montowali już w Rekordach większe chłodnice takie jak są w BS-ach.

Czyli jak masz starszego Rekorda to niestety normalne że on Ci się grzeje bo masz za małą chłodnice szkoda że od początku produkcji nie montowali większych bo by nie było tego problemu z grzaniem się silnika!!!!

b0gdan    85

Codziennie rano dokładne przedmuchanie chłodnicy i da się przeżyć...

sparta    0

cały dzien pracy na polu - jakies 10h pracy temp na początku trzyma sie 60`C, po 2-3 godzinkach dochodzido 70-80 ale nic wiecej, nigdy misie nie zdażyło aby doszło do 100, ja dziennie przed pracą czyszczę chłodnicę powietrzem pod cisnieniem:)

tutifruti    0

no niestety wada fabryczna, nie pierwsza tych maszynek, tylko nie wiem czemu tak późno skorygowana, przeszło po 15 latach na rynku polskim, no ale trzeba sobie radzić z tym co jest, rzetelna codzienna obsługa chłodnicy, powinna ten problem w znacznym stopniu wyeliminować

piotrek30    0

sprawdź jeszcze czy nie masz włożonego termostatu bo u mnie był wsadzony i prze to sie grzał

arniormo    0

Mój jest z 94roku maszynka sie ładnie sprawdza ale to rze sie grzeje strasznie mnie denerwuje. A mam go od 2 lat i myslałem ze jest cos nie tak z nim

19Damian89    0

w rzepaku wuja mowil ze sie tak nie grzla mu bo nawet wody z chlodnicy nie ubylo ale w zbozu to sie grzeje nawet maja dodatkowy zbiornik do wody z boku .. i chlodnica zawsze rano przed startem jest czyszczona i przedmuchana .. a olej tez ci bierze jak sie grzeje? czy nie bo ten co wuja bo to bierze tez troche olejuostatnio caly dzien mucilismy rzepak to sie tak nie grzal ale troche oleju trzeba bylo dolac

michal666    0

Mój ma nówke chłodnice ruska założoną w tym sezonie.Wczoraj kosiliśmy przężyto od godziny 18 i temp nie weszło na zielone pole na wskaźniku, dziś pojechaliśmy od 12 i temp doszła do 110*C woda i olej się gotowały.Ponawiam pytanie o zdjęcie schemat montażu 2 małych chłodnic.

b0gdan    85

jeśli wczoraj było ok, a dzis jest nie tak to może termostat się zacina. Ja już rekordem 19 sezonów koszę ale jakoś idzie z tym grzaniem wytrzymać. Można jeszcze pokombinować z otwieraniem i zamykaniem chłodnicy oleju

piotrek30    0

u mnie z termostatem jeszcze bardziej się grzał to go wyjąłem i od tamtej pory silnik mniej się grzeje

koses    2

michał jeśli cię zainteresuje ten pomysł to dodam bardziej szczegółowe fotki

arniormo    0

ja w swoim to co rani przedmuchuje chlodnice i myjką czyszcze ale nadal to nic nie daje

michal666    0

Koses dzięki bardzo bym prosił.W tym rekordzie nie ma termostatu on miał coś przerabiane przez poprzedniego właściciela od strony chłodnicy, został zdemontowany ten wirnik i zabudowali całość.Dwa dni temu mechanik wymienił uszczelki na pompie hydraulicznej tej od kierowania, gdyż olej hydrauliczny przedostawał się do silnika oczywiście olej został wymieniony w silniku na nowy i teraz jest ok.

koses    2

chłodnicę to czyszczę ze dwa razy w sezonie bo jak je wymyłem na samym początku to kosiłem na 65* img0325d.jpg

img0326a.jpg

szostiwf88    0

mój się nie grzeje jest z 83r. to jest Bizon rekord. czyszczę chłodnicę 2 razy w sezonie. dolewam 5l wody dziennie. (było mniej ale pompa wodna mi się rypie i uszczelki na pompie siadają, więc teraz mi 5l wody przez uszczelki ucieka... nie ma ci się dziwić tyle lat to guma skruszała:) dostawiłem zamiast tej dmuchawki w kabinie wykorzystując rury od wody (dmuchawki nie ma dodatkowa chłodniczka jest) stara nagrzewnice wyjętą z syreny zanim odjechała na złom. starą nagrzewnicę z syrenki (wymiary ok. dłu50 x szer12 x wys 8) umieściłem przy miejscu gdzie wialnia pod podsiewaczem nabiera powietrze. (pod przekładnią bezstopniową od jechania) takie umiesczenie daje mi dodatkowy przepływ powietrza przez chłodniczkę i ciepłe powietrze pompowane na podsiewacz (którego jak jest pogoda nie brakuje:)

michal666    0

Problem rozwiązaliśmy, tak jak wspominałem rekord ma zmodyfikowany układ wylotowy zamiast tego wirnika jest taki kanał przepływowy do powietrza.Następnie trzeba było wyciąć blachę i w to miejsce wstawić siatkę (Zużyliśmy jedno sito od claasa) rezultat wczoraj kosiliśmy od 14 do 23 przy ponad 30*C upału i kombajn nie wszedł na zielone pole tylko trzeba co jakiś czas czyścić tą siatkę.

piotrek30    0

bedę bardzo wdzięczny bo mój mi sie wczoraj zaczął grzać w południe i trzeba było robić przerwe

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Konrad2277
      Witam
      Czy ktoś może mi pomóc z wyborem silnika??
      postanowilem zakupić NH 1530 tylko nie wiem z jakim silnikiem
      Czy deutz będzie się mocno grzał??
      Jakie spalanie??
      Prosze o niezamykanie tematu bo mało kto na stare tematy wchodzi a dobór jest dla mnie bardzo ważny
      Prosze o szybkie odpowiedzi
      Z góry dzięki
    • Przez mathewc385
      Panowie mam problem z moim Fahrem otoz gdy wykosze okolo 0,7 ha silnik lapie temperature i musze sie zatrzymac . Wymienilem filtry,wyczyscilem chlodniczke oleju i dalej sie grzeje . Prosze o porady .
    • Przez rafal2511
      WITAM.
      Od niedawna posiadam deutza fahra dx 4.51. mam problem gdyz sie strasznie grzeje pracach polowych . jak na ciagnik 85 km to powinien sobie dawac rade bez problemu z siewnikiem amazone d7 3 metry a ty szok strasznie sie grzeje dochodzi prawie do konca. podobnie z agregatem uprawowym 3 metrowym. nie daje sobie zbytnio rady. znajony na podobnej mocy ciągnik i bez problemu sobie daje rady z zestwem uprawowo-siewnym 3 metry a moj ma problemy z samym agregatem . pdobnie z siewka do nawozy jedno osiową gdzie nasypie tone nawozy i juz jest priblem a stara sześdziesiątka sobie daje rade bez problemu. co może być z nim?

PROSZE O PORADY
    • Przez kokosik12
      Witam serdecznie. Mam Władimirca z 87r. jest to bardzo dobry i wdzięczny traktor lecz ma jedną (małą) wadę. :mellow: . Dlatego więc chciałbym spytać co myślicie o podwyższeniu mocy poprzez wymianę silnika na piękny cztero cylindrowy z mercedesa w123 ''beczka''. myślę że poj. 2.4-3.0 powinna wystarczyć. Ma on ok. , z tego co pamiętam od 60 do 125 KM przy ok. 4000 obr/min. Wiem ze skrzynia biegów może tej mocy nie wytrzymać lecz gdyby zrobić ogranicznik wciśnięcia pedału gazu to może udało by się uzyskać jakieś (przy silniku 125 konnym) 50-60 KM przy obrotach rzędu 1900-2000 obr/min. i to by były maksymalne obroty. oczywiście pomyślałem także o wałku sprzęgłowym , który należało by wzmocnić(pogrubić). poza tym oczywiście jakaś nowa rama pod silnik.
      Dzięki temu mój nie zastąpiony władzio miał by bardzo przyjemny dźwięk no i trochę więcej koni.to tylko jedna z przemian. w mojej koncepcji praktycznie sam korpus skrzyni bięgów i zawartość pozostaje seryjne. Może się uda.
    • Przez 12345678910
      Tak jak w temacie.Przy 10godzinach orki spala ok.2l oleju silnikowego brak wycieków , wydobywa sie dym z pod odpowietrznika miski olejowej i korka wlewu oleju wysoka temp. oleju 120stopniC według wskazań czujnika temp .oleju.
      z góry dziękuję.