Jakub992

Jak powiększyć moje gospodarstwo

Polecane posty

Jakub992    0

Witam, bardzo chciałbym powiększyć swoje gospodarstwo ,które w tej chwili ma 3ha ale jest duża szansa że Wujek przepisze mi swoje gospodarstwo ponad 10ha bo będzie przechodził na strukturalną ziemie chciałbym kupić na kredyt preferencyjny ale coś mają zmieniać go na kredyt komercyjny wybieram się do szkoły rolniczej na profil Technik Mechanizacji Rolnictwa więc mogę starać się o różne dofinansowania itp np. premia dla młodego rolnika (75tyś zł) kredyty z niskim oprocentowaniem magazyny na zboże mógł bym postawić z pomocą dofinansowania na magazyny zbożowe tylko nie wiem ile one pokrywają kosztów ziemi chciałbym kupić około 30ha (mogą być też dzierżawy) U mnie niema problemu z kupnem takiej ilości ziemi dodam ziemie to 1 niekiedy 2 klasa ziemie ciężkie a cena za 1ha to 8000-10000 niekiedy ktoś zejdzie niżej tej ceny .Proszę was o opinie i rady czy ten pomysł wypali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

powiedz mi gdzie jest taka ziemia 1i 2 klasa za 10000 zł bo tez tak chcę,

przy takich cenach jak podajesz to długo bym się nie zastanawiał nad zakupem ziemi i powiększeniem gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub992    0

panowie ale skąd ja wezmę 300tyś zł , czy jest taka możliwość że mogę je kupić na kredyt chodząc jeszcze do szkoły i o co dokładnie chodzi z tym kredytem u mnie sołtys kupił ponad 30ha na kredyt preferencyjny i mówi że nie dał ani grosza za pole :D jak to naprawdę jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

wiesz nie mozesz kupic ziemi na wlasna reke jesli chodzisz jeszcze do szkoly bo masz ograniczona zdolnosc do czynnosci prawnych a do takiej czynnosci jest potrzebna pelna zdolnosc do czynnosci prawnych (chyba ze w twoim imieniu dzialal by twoj przedstawiciel ustawowy lecz musialbys posiadac odpowiedni kapital lub majatek ktory moglby byc zastawem ktorym moglbys w pelni rozporzadzac po osiagnieciu pelnoletnosci)

 

co do ego kupna przez soltysa bez zadnego wkladu wlasnego to moglo sie tak zdazyc ale musial miec cos solidnego pod zastaw i zyrantow lecz musialo to pewnie byc przed kryzysem bo teraz to raczej banki by na taki uklad nie przystaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub992    0

Sołtys kupił ziemie przed kryzysem na pewno zastawił pod kredyt dom,działkę na której mieszka maszyny rolnicze, swoje pole byłem dziś u wujka i mówił mi żebym się nie pchał w pole bo to nieopłacalne , ale po wyliczeniu kosztów produkcji np pszenicy konsumpcyjnej jest to opłacalne i nawet w dobrym stopniu przy cenie 500zł za tonę wyliczał to jeden z użytkowników tego forum on zna się na rzeczy i wie co mówi ale to co wujek mówi mnie nie odstrasza co wy na to piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Przy obecnych cenach nawozów, srodków ochrony roslin, paliwa itp. równiez bym sie zastanowil czy pchac sie zaraz na poczatku samodzielnego zycia w kredyt pod zastaw :D Teraz powiedz mi czy wogóle chcialbys hodowac jakies zwierzaki, jakie masz maszyny bo jak masz pług 3 skiby i c360 to kiedys napewno musialbys wydac kase na inny ciagnik i czy bedziesz tylko zyl z gospodarstwa czy pojdziesz jeszcze gdzies do pracy. Jak napisales dopiero zaczynasz szkole sredna (4 lata) to jeszcze masz czas na podjecie ostatecznej decyzji :)

 

 

POZDRAWIAM :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub992    0

Wujek ma mf 255 a ja mam C-330M chciałbym z tego gospodarstwa się utrzymywać ,dlatego myślę nad chodowaniem trzody chlewnej ale z nimi to nigdy nic nie wiadomo (jaka cena). Krowy odpadają ogromne pieniądze trzeba w nie zainwestować nie muszę kupować odrazu tych 30ha @Wacek21 masz racje nawet z częścią tego areału bendzie trudno obrabiać tymi ciągnikami chciałbym kupić mtz 82 dobry traktor (4x4 mocny mało pali itp.) do pracy to mam zamiar iść po skończeniu szkoły mogę w niej zrobić różne kursy (wózek widłowy, spawalnicze ,koparki) za zarobione pieniądze kupił bym maszyny ciągnik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wg mnie pieniądze na maszyny powinny pochodzić z gospodarstwa, a nie z dodatkowej pracy. Jeśli gospodarstwo nie przynosi dochodów to jaki jest sens topienia w nim pieniędzy zarobionych w pracy? No chyba, że traktujesz rolnictwo jako hobby(bardzo drogie hobby).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub992    0

na początek chce kupić większe maszyny(za pieniądze które zarobie w pracy) te najpotrzebiejsze nie chodzi mi aby pchać kase w to co się nie opłaca za pięniądze które zarobie pieniądze czyli sprzedam zboże z pierwszego plonu kupie resztę i mądrze zainwestuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

@Jakub a nie myślałeś o maszynach na spółkę ?? ja bym bardzo chętnie w taką spółkę wszedł :D


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Jakub na sprzed do gospodarki bedzie ci ciezko kupic z zarobionej kasy w pracy .. ale jak kupisz malo wiele tego MTZeta jak mowiles to juz bys sobie radzil jakos.. zawsze by szybciej bylo niz MFem i C-330 jak bedziesz mial to sprzedaj jednego z nich po co ci dwa male traktorki np. MF 255 chodza nawet po 20tys .. to juz masz troche kasy dolozysz ciut i masz tego MTZ. wiadomo ze od razu nie kupisz 30ha bo to ciezko z takim startem ale na poczatek kup 5-10 pozniej znow cos i tak po malu bedziesz szedl do przadu a jak bedziesz mial kolo 30ha to mozesz myslec o nowycm ciagniku wiekszym i sprzecie do niego bedziesz mial lepszy dochod wtedy .. a co sadzisz o hodowli bydla opasowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Maszyny to Ci nie potrzebne nowe tzn te co masz wystarczą i ciągniki bo przecież masz 3 ha no może +10 ha jak wujek da (ale co za darmo ?) lepiej pomyśl jak z takiego areału wyciągać kasę na życie bo z przenicy to się nie utrzymasz a zwłaszcza na inwestycje nie starczy ( na te 30 ha) musisz szukać czegoś dochodowego np warzywa czy zwierzęta wkońcu jak się nie narobisz to i nie zarobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub992    0

MF to bym nie sprzedał wujek jak by przepisał to by mi dał te maszyny bo poco mu chciałbym chodować trzodę chlewną ja moge mieć mtz ale bez papierów w bdb w naprawde okazyjnej cenie ostatnio chciał go sprzedać w cenie złomu 4x4x ma itd

ziemie kupowałbym pokolei nie odrazu bydło opasowe dobry pomysł tylko że ja mam łąki daleko od siebie na 30 ha to by mi nie trzebabyło nowego ciągnika sołtys ma 56 i robi to mtz i c330 nowe maszyny kupiłbym jak wyjdę na prostą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja będąc w podobnej sutuacji postawiłem na wykształcenie. Dopóki jest to możliwe robie studia dzienne (elektrotechnika na PG). Wykształcenie jeszcze nikomu nie zaszkodziło, i to samo radzę Tobie, zapisz się na studia, nawet zaoczne, na pewno się to opłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

jesli juz bedziesz chcial kupywac te maszyny do gospodarstwa to powinienes kupic sobie jakis kombajn ale pierwsze policz sobie czy by Ci sie to oplacilo :D Bo wiesz kupic kombajn to nie jest sztuka...


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

wiesz łaka dobra rzecz ale mozesz na zime zasiac żyto i na wioske skosic je i sprasowac w bele i owinac lub zebrac samozbierajaca i w kopiec a po zycie zasiac kukurydze i na jesieni zetniesz i masz jedznie dla opasow zalezy ile bedziesz mial sztuk tego bydla to tak z 2-4ha bys musial poswieic na to..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14
na początek chce kupić większe maszyny(za pieniądze które zarobie w pracy) te najpotrzebiejsze nie chodzi mi aby pchać kase w to co się nie opłaca za pięniądze które zarobie pieniądze czyli sprzedam zboże z pierwszego plonu kupie resztę i mądrze zainwestuje

cos za bardzo optymistycznie myslisz.....tata ma 16 ha i wyzyc z tego sie nie da(przy obecnych cenach) i do tego mamy juz wszytskie potrzebne maszyny plus hodowle......wiec watpie ze uda ci sie rozwinac 3 hektarowe gospodarstwo....daj sobie z tym spokoj...sprzedaj ziemie idz do dobrej szkoly...tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub992    0

MartineZ a co hodujesz i uprawiasz jaką masz klase ziemi ja mam na myśli 40ha w 1 klasie ciężkie ziemie ,na początku chciałbym pracować a o sprzedaży niema mowy wujek przepisze na mnie pole na którym harował 58 lat i ja mam to od tak je sprzedać zrózumiał bym jak by to były piaski albo ziemie 4,5,6 klasy ale jest u mnie okazja do kupienia pola w takiej cenie i bdb klasy i będe się starać to kupić .Chciałbym chodować świnie ale ich cena jest wachliwa i nawet trzeba dokładać czasami jest lepiej sprzedać zboże nisz chodować świnie

 

PS. ile waszym zdaniem trzeba mieć areału aby utrzymać się z sprzedaży zboża :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub992    0

Zastanawiam się nad warzywami lub chodowlą świń bądź krów ale na nie trzeba ogromnego nakładu

jak myślicie co byś cię doradzili :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Jesli chcesz chodowac trzode a masz tylko budynek mieszkalny i wiate na maszyny to lepiej daj sobie spokój :( budowa chlewni to kolejne koszty... :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To zależy czy masz budynki i jakie??

Teraz to mógłbyś obrabiać te 13ha 2 ciągnikami.

A nie masz np. Okazji wsiąść od kogoś w darmową dzierżawę??

A jakbyś skończył szkołę i dostał dofinansowanie to można by kupić dokupić pola.

I myślę że najlepszą hodowlą będzie trzoda bo nie potrzeba dużego wkładu finansowego a na ziemiach jakie masz będzie dużo zboża :(

 

 

Ja jestem w podobnej sytuacji tylko u mnie ziemia V.VI klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

No wlasnie za bardzo nie mamy Ci jak doradzic bo nie napisales jakie masz budynki, w jakim stanie...


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj