Zaloguj się, aby obserwować  
djmisiu65

pompka - proszę o pomoc - PILNE

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
djmisiu65    0

potrzebuję waszej pomocy w zakresie pompki do której zdjęcia wam przesyłam

 

http://www.bankfotek.pl/view/304111

 

wszystkie numery które na niej znalazłem to: 1408811, 90, i słowo BENDIX I

 

więc mam traktor LAMBORGHINI 1556 DT, i tą pompke zamontowaną do hamulców i sprzęgła

 

problem polega na tym że przy sprzęgle gdy wchodzę do traktora to sprzęgło mi "ucieka" do samego końca i muszę pompować trochę żeby był opór jakotaki... jednak problem powtarza się kilka sekund po "pompowaniu" - doszłem do wnosku że jest ona zapowietrzona lub zepsuta... i teraz moje pytanie - jak można ją odpowietrzyć...

 

jeśli macie inne propozycje dotyczące tej usterki proszę o PILNĄ pomoc - bardzo ważne jest to dla mnie... - wiem że mój traktor nie jest sławny ale podejrzewam że wielu z was ma taką samą pompkę...

 

bardzo proszę o pomoc - będę wam bardzo wdzięczny...

 

P.S - jeśli potrzebujecie jakichś informacji, zdjęć... piszcie na moje gg - 11749062

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

jeżeli nie ucieka ci płyn hamulcowy to znaczy że układ jest zapowietrzony i trzeba coś z tym zrobić. Odpowietrza się przez wciśnięcie pedału, odkręcenie odpowietrznika, uleci płyn z powietrzem, dokręcenie odpowietrznika i puszczenie pedału. Kontrolne dolanie płynu i powtórka czynności.

A odpowietrznik to ta śrubka na górze przypominająca smarowniczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Dolej płynu do zbiorniczka i odpowietrz przy siłowniku, a nie przy pompce. Ten króciec na pompce służy do założenia przewodu od zbiorniczka z płynem. Zasada odpowietrzania jest taka sama jak w każdym układzie hamulcowym samochodu. Sprawdź siłowniczek (wysprzęglik), tzn. czy nie jest mokry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djmisiu65    0

dobrze - teraz kilka pytań bo nie rozumiem niektórych rzeczy... :D

 

- ten siłowniczek to gdzie jest?

- właśnie mam problem z tym odpowietrzaniem - bo jak hamulce się zapowietrzyły to gdzieś z tyłu traktora była ta śrubka,

a od sprzęgła nie mam pojęcia dlatego szukam jak można odpowietrzyć na pompce... ;D

 

jak narazie to chyba wszystko

 

EDIT: - ta pompka na zdjęciu to jest pompka zapasowa - te co mają być w traktorze są zamontowane :)

 

jeszcze jedno... - w jakich traktorach macie zamontowane te pompki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Druga część układu hydraulicznego sprzęgła jest przy obudowie sprzęgła, pod kabiną. Nie znam tego ciągnika i najprościej będzie jak powędrujesz palcem po przewodzie wychodzącym z pompki. Wyglądem może być podobne to tego z linku od zetora(ten z odpowietrznikiem leżący na białym kartoniku). Odpowietrzasz w taki sposób, że jedna osoba kilkakrotnie naciska pedał i zatrzymuje wciśnięty, a druga luzuje odpowietrznik i zakręca . Dalej pompowanie, trzymanie i luzowanie odpowietrznika. pamiętaj by luzować przy wciśniętym pedale i puszczać pedał po zakręceniu odpowietrznika. By dobrze było widać co się wydostaje z odpowietrznika należałoby nałożyć na niego wężyk, a drugi koniec zanurzyć w szklanym naczyniu z odrobiną płynu. Operację powtarzać aż urośnie pedał i z odpowietrznika przestaną się wydobywać pęcherzyki powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj